هواوی کارخانه تحقیق‌وتوسعه تراشه را در انگلستان می‌سازد

هواوی قصد دارد در محدوده شهر کمبریج انگلستان کارخانه‌‌ای برای تحقیق‌و‌توسعه تولید تراشه‌های شبکه‌های پهن‌باند بسازد که با اجرای این پروژه برای ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهد شد.

در چند روز گذشته گزارش‌هایی منتشر شد مبنی ‌بر اینکه هواوی (Huawei) سعی دارد کارخانه‌ تحقیق‌‌و‌توسعه‌ای برای تولید تراشه‌ در محدوده شهر کمبریج بسازد. شرکت هواوی قصد دارد این کارخانه را با تمرکز روی توسعه تراشه‌های شبکه‌های پهن‌باند در روستای ساوستون (Sawston Village) بنا کند؛ روستایی که ۱۱ کیلومتر با کمبریج فاصله دارد. در این کارخانه ۴۰۰ کارمند می‌توانند مشغول به کار شوند و از مرکز آن تا شرکت انگلیسی آرم هولدینگز (ARM Holdings) فقط ۱۵ دقیقه فاصله دارد. این شرکت در زمینه صنعت رساناهای نیمه‌هادی مشغول به فعالیت است و برای همین انتظار می‌رود با این حرکت، یک محیط رقابتی قوی در زمینه رساناهای نیمه‌هادی در این منطقه ایجاد شود.

هواوی یک کارخانه قدیمی را احیا می‌کند

سال گذشته «هنک کوپمنس»، یکی از مدیران بخش تحقیق‌وتوسعه تکنولوژی هواوی در انگلستان همه زمین‌های متعلق به شرکت لوازم تحریری Spicers را به مبلغ ۵۷.۵ میلیون پوند خریداری کرده است؛ شرکتی که در سال ۱۷۹۶ تاسیس شده بود. پیش‌بینی می‌شود که ساختمان این شرکت در سال ۲۰۲۱ عملیاتی شده و بیش از ۴۰۰ شغل ایجاد کند. این شرکت چینی قصد دارد از پی ساختمان و دیگر تجهیزات قدیمی کارخانه قدیمی استفاده کند؛ تجهیزاتی که گاهی بلندی آن‌ها بیش از ۲۵ متر است. هوآوی می‌گوید که آن‌ها می‌توانند به راحتی برای ساخت مراکز درمانی جدید، ایستگاه‌های اتوبوس و هر وسیله دیگری که ساکنین این محل به آن نیاز دارند، تامین هزینه کنند.

هواوی

کارآفرینی هواوی در انگلستان

هواوی هزاران نفر از مردم انگلیسی را استخدام کرده که حدود ۱۲۰ نفر از آن‌ها در کمبریج مشغول به کار هستند. در فوریه سال گذشته، این شرکت اعلام کرد که در ۵ سال آینده ۳ میلیارد پوند در انگلستان سرمایه‌گذاری خواهد کرد. گسترش هواوی در این شهر دانشگاهی (کمبریج) بخشی از این نقشه است. این شرکت به‌طور مستقیم فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌های سراسر جهان را استخدام می‌کند. یکی از سخنگوهای هواوی که به همکاری این شرکت با شرکت (British Telecom (BT طی قراردادی پنج ساله به ارزش ۲۵ میلیون پوند اشاره کرد، گفت: «ما مدت طولانی‌ است که با دانشگاه کمبریج همکاری داریم.»

چند روز قبل از اینکه این خبر منتشر شود، خبرهایی به گوش می‌رسید مبنی بر اینکه «ترزا می»، نخست وزیر بریتانیا،‌ به هواوی اجازه می‌دهد تا از تجهیزاتش در شبکه‌های جدید ۵G استفاده کند. در حال حاضر این شرکت چینی قطب اصلی خیزش جهانی در زمینه دستگاه‌های ۵G است. جدیدترین اتفاق در این باره، سفارش‌هایی است که از کشورهای فیلیپین و کامبوج به دست این شرکت رسیده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. انگلیس میدونه دست کیو بگیره کیو نگیره

  2. برای هر دو طرف سود داره

  3. از انگیلس بعیده همچین کاری

  4. بعد بگید خاطر خاه نداره هواوی