آخرین مطالب
0
امروز
دوگانه سوز کردن خودرو

اختصاص وام 2.5 میلیون تومانی به متقاضیان دوگانه سوز کردن خودرو

دولت برای افزایش سهم گاز در سبد انرژی، طرح اختصاص وام 2.5 میلیون تومانی به متقاضیان دوگانه سوز کردن خودرو را در دستور کار قرار داده است. در ادامه جزئیات ثبت نام در این طرح را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ایران به عنوان دارنده بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان محسوب می‌شود، اما طبق آمار در سبد انرژی، سهم گاز فقط 13 درصد است. از این رو بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد تا در برنامه اولیه سهم گاز در سبد انرژی به 76 درصد افزایش پیدا کند که تاکنون این طرح انجام نشده است. از این رو دولت استفاده از طرح‌های تشویقی برای ترغیب مالکان خودرو به دوگانه سوز کردن خودرو را در دستور کار خود قرار داده است.

وام 2.5 میلیون تومانی برای دوگانه سوز کردن خودرو

دولت برای توسعه جایگاه گاز در سبد انرژی طرح اختصاص وام 2.5 میلیون تومانی را برای متقاضیان دوگانه سوز کردن خودرو در نظر گرفته است. در همین رابطه حمید قاسمی، مدیر سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی عنوان کرد در حال حاضر با شروع این طرح تشویقی، مردم استقبال بسیار خوبی انجام داده‌اند، اما روند اجرای کار کمی سخت بوده است. وی افزود هم‌اکنون با بانک‌ها برای تسهیل شرایط دریافت وام در حال مذاکره هستیم و با توجه به اینکه بانک‌ها وجود ضامن دوم را ضروری می‌دانند، فرایند اهدای وام کمی پیچیده است که امیدواریم با حل این مشکل اجرای طرح با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

حمید قاسمی در خصوص ثبت نام این طرح اظهار کرد:

تاکنون در سایت www.irngv.ir حدود 1 میلیون و 150 هزار نفر ثبت نام کردند، اما طبق برنامه، فقط به 2 میلیون نفر وام تعلق خواهد گرفت. تاکنون با پست بانک برای 1 میلیون نفر مذاکره کرده‌ایم و مقرر شد تا بانک رفاه نیز به 1 میلیون نفر دیگر وام اختصاص دهد که اکنون در حال رایزنی و مذاکره هستیم.

مدیر سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان خاطرنشان کرد اولویت ما با خودروهای پرمصرف یا همان خودرو وانت و پس از آن خودروهای فعال در اسنپ و تپسی هستند. هرچند تعداد زیادی از خودروهایی که تاکنون ثبت نام کردند، خودروهای معمولی هستند و ظرفیت ثبت نام برای 3 میلیون نفر وجود دارد. اگر طبق برنامه پیش برویم، قادر خواهیم بود به صورت روزانه حدود 18 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی کنیم. همچنین ظرفیت جایگاه‌های سوخت اعلام شده توانایی افزایش 100 درصدی را دارند که علاوه بر این، هر کجا که به جایگاه نیاز باشد، می‌توانیم جایگاه‌هایی با مقیاس کوچک را ظرف مدت یک هفته راه‌اندازی کنیم.

یک دیدگاه

  1. اقا سلام ترو خدا ی خبر در باره این بذارید که قرار بودم وام بدن و ماشینارو دوگانه کنن والا من از روز اول که تازه خبرش اومد تو شبکه های مجازی و هنوز رسمی اعلام نشده بود رفتم سایت .irngv.ir ثبت نام کردم الان3ماه گذاشته هیچ خبری نیست نه شماره تلفنی نه راه ارتباطیی هیچی در سایت وجود ندارد

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*