آخرین مطالب
0
امروز
پژو 301 داخلی

پژو 301 داخلی به‌ مرحله تولید انبوه خواهد رسید

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت پروژه تولید پژو 301 داخلی بدون حضور شرکت فرانسوی پژو در حال انجام است که به زودی رونمایی می‌شود و پس از آن به‌ مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد تاکنون گزارشی در خصوص احتکار خودروسازان داخلی به ما ارائه نشده است، اما اگر خودروسازان تدابیر مورد نیاز برای تامین قطعات مورد نیاز محصولات خود را قبل از شکل‌گیری مشکلات مربوط به ثبت سفارش انجام می‌دادند، هم‌اکنون با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شدیم. وی افزود با توجه به ظرفیت داخلی می‌توانیم قطعات وارداتی را تولید کنیم. البته در گذشته سیاست‌های ارزی باعث می‌شد واردات قطعات از ساخت داخلی آنها ارزان‌تر شود و در آن زمان حساسیت‌ها و ممنوعیتی برای واردات این قطعات وجود نداشت. فرشاد مقیمی تاکید کرد لیستی برای تمامی مواد مورد نیاز تولید تهیه شده است که در آن تولید قطعات خودرو که ظرفیت داخلی برای تولید آنها وجود دارد در اولویت‌بندی قرار گرفته‌اند و اساس این اولویت‌بندی به مسائلی چون توانایی داخل، سرمایه‌گذاری کمتر و اشتغال‌زایی بیشتر مربوط است.

تولید انبوه پژو 301 داخلی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تولید محصولات خودروسازان چون پژو و رنو در ایران بدون حضور این شرکت‌های فرانسوی عنوان کرد پروژه تولید پژو 301 داخلی بدون حضور شرکت فرانسوی پژو در حال انجام است. این خودرو به زودی رونمایی می‌شود و پس از آن به‌ مرحله تولید انبوه خواهد رسید. وی افزود می‌بایست در کشور بستر و زمینه کار قطعه‌سازان به نوعی تنظیم شود که چنین شرکت‌هایی قادر باشند خطوط تولید را نسبت به تولید پژو 301 تنظیم کنند. فرشاد مقیمی تاکید کرد تاکنون در خصوص احتکار خودروسازان به ما گزارشی ارائه نشده است، اما احتمال دارد برخی افراد سودجو تعدادی خودرو خریداری کرده و با انبار آن به دنبال فرصت مناسب فروش باشند که ما با پیگیری سعی داریم با آنها برخورد کنیم.

پژو 301

صرفه‌جویی خودروسازان با استفاده از ظرفیت داخلی

فرشاد مقیمی در ادامه بیان کرد:

برای استفاده از ظرفیت داخلی، سبد پروژه‌ای در ایران خودرو و سایپا تعریف شده است. این پروژه‌ها شروع شده و مراحل پیشرفت آن هر هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد. برخی از این پروژه‌ها در پایان سال 97 به بهره‌برداری رسید که منجر به 40 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در ایران خودرو و 37 میلیون دلار صرفه‌جویی در سایپا شد. در این سبدها زمان تقریبی ارائه محصولات مشخص شده است، تاکنون 20 پروژه برای سایپا تعریف شده که این پروژه‌ها تا اسفندماه سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد. با تحقق این امر، هر خودرو به طور متوسط 32 یورو کاهش ارزبری دارد که با توجه به تیراژ خودروها در مجموع 28 میلیون یورو کاهش ارزبری را به همراه خواهد داشت. 25 پروژه در سبد ایران خودرو موجود است که به واسطه آن 568 یورو برای هر محصول صرفه‌جویی ارزی انجام می‌شود که سرانجام 164.3 میلیون یورو کاهش ارزی به وجود خواهد آمد.

۱۰ دیدگاه

 1. بازارش نیست عزیز من

  (-1)
 2. تولید انبود برای کی عراقی ها لابد

  (0)
 3. این هم مثل همون وعده قهرمانی استقلاله هی هرسال میگن امسال دیگه قهرمانیم

  اون یکی مسئول میگه برای تکمیل ساندرو و ویتارا و سراتو و پارس کمبود قطعه داریم حالا چی شد یه دفه قطعه به اندازه انبوه از تو انبار دراومد یا شاید هم یکی از آقازاده ها قطعات رو برداشته بعد هم حواسش نبوده گم شده؟؟؟

  به هر حال اون سراتو و ویتارایی که این همه روشون سختگیری بود, مونتاژش با داخلی زمین تا آسمون فرق داشت اینکه دیگه هیچی یهو میبینی tu5 یا ef7 گزاشتن روش

  (0)
 4. احتمالا موتورش رو TU5 میزارن 🙂 . پراید بعد از 40 سال هنوز هیچیش داخلی نیست بعد بیان 301 تولید کنن؟

  (3)
 5. جواد دمت گرم کامنتت باحال بود همش حرف حرف حرف

  (0)
 6. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  این تیتر رو از سال 94 تا الان مرتب می بینیم
  تولید انبوه پژو 301 داخلی

  (7)
 7. شک نکن موتور هندا 125با اتاق گاری سه چرخ میکس میکنن محصول نهایی پژو301 میشه

  (7)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*