بیت کوین

بانک مرکزی: با فعالان بیت کوین برخورد خواهد شد

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تشکیل و فعالیت افراد با هدف ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک غیر مجاز است و با فعالان ارزهای دیجیتالی به ویژه بیت کوین برخورد خواهد شد.

با توجه به اینکه طبق قانون پولی و بانکی کشور تولید و انتشار پول رایج و تعیین ابزارهای پرداخت به صورت انحصاری به بانک مرکزی تعلق دارد، این بانک مجددا تاکید کرد فعالان حوزه پولی و بانکی کشور می‌بایست مصوبه سی‌امین جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی در خصوص ارزهای دیجیتالی را رعایت کنند. بانک مرکزی به خطرهای ناشی از معرفی و استفاده از ارز رمزها اشاره کرد و فعالیت در حوزه بیت کوین (Bitcoin) را غیرقانونی دانست. بر اساس اعلام بانک مرکزی انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گران‌بها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی قرار دارد.

برخورد با فعالان بیت کوین

بانک مرکزی در ادامه اعلام کرد از دیدگاه این بانک تشکیل و فعالیت افراد با هدف ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک غیر مجاز است و بانک مرکزی حق پیگرد قانونی افرادی که با زیر پا گذاشتن مقررات، چنین شبکه‌ای را ایجاد و اداره کرده یا فعالیت در آن را تبلیغ می‌کنند، برای خود محفوظ می‌داند. طبق اعلام بانک مرکزی هر نوع ضرر و زیان ناشی از فعالیت طبق شبکه‌های پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجره‌های بلاک چین و کسب‌وکارهای مرتبط آن بر عهده ناشران، پذیرندگان و معامله‌کنندگان آن خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. البته با بعضیا با اونایی ک همدست خودشونن کاری ندارن

  2. اره اره من موندم وقتی توی سالن ورزشی بیت کویین استراج میکنن با اونا کاری ندارن

  3. پس چینی ها میتونن بین کویین تولید کنن از برق ما اما ما ن ؟؟؟

  4. آهاااااااان
    اونوقت نسبت به صدا و سیما چه رویکردی دارید شما که با برق مجانی داشت استخراج میکرد و میکنه…

  5. یعنی با کسایی که بیت کوین ماین میکنن هم برخورد میشه؟؟؟