آرین موتور

آرین موتور برای خودروی میتسوبیشی تحویل داده شده همچنان پول طلب می‌کند!

شرکت آرین موتور به عنوان نماینده میتسوبیشی موتورز ژاپن در ایران برای خودورهایی که به مشتریان تحویل داده نیز همچنان طلب پول می‌کند!

گویا داستان شرکت‌های وارد کننده خودرو و ظلمی که به خریداران روا می‌کنند تمامی ندارد. چندی پیش گزارشی داشتیم از این که آرین موتور تحویل خودروهای میتسوبیشی اوتلندر که در سال 1397 با قیمت «قطعی» فروخته شده بودند را منوط به دریافت وجه مازاد کرد، اما به تازگی خبر دیگری از زبان خریدارن به گوش می‌رسد مبنی بر طلب کردن وجه مازاد برای خودروهایی که این شرکت به خریداران تحویل داده است!

یکی از خریدران خودروهای میتسوبیشی در تماس با ما اعلام کرد که در سال 1397 اقدام به «پیش خرید» یک دستگاه خودروی میتسوبیشی میراژ 2018 با قیمت حدودی 125 میلیون تومان از شرکت آرین موتور کرد. با وجود اینکه دعوتنامه تکمیل وجه نهایی نیز در تابستان 97 برای خریداران صادر و آن‌ها نیز مبلغ نهایی را پرداخت کردند، اما خودرویی به آن‌ها تحویل داده نشد.

پس از گذشت یک سال به تازگی طی دو هفته اخیر، شرکت مجددا از آن‌ها طلب مبلغی در حدود صد و پنج میلیون تومان کرد و در نهایت مشتریان با تاخیر یک ساله به خودروهایی که بیش از یک سال زیر آفتاب و باران بودند رسیدند. ناگفته نماند آقای عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا در رابطه با پرونده رامک خودرو برای خودروهای سانگ یانگ تیوولی اظهار داشتند که «پیش خرید خودرو» و «تکمیل وجه» آن،‌ مانند قرارداد قطعی است و مشتریان نباید پولی مازاد بپردازند.

و اما این مشتریان ضمن اینکه از شرکت بابت دیرکرد در تحویل خودرو خسارت دریافت نکردند، بلکه بایستی رضایت نامه محضری مبنی بر عدم شکایت از آرین موتور بابت دریافت مبلغ مابه‌تفاوت و عدم درخواست خسارت بابت دیرکرد در تحویل خودرو نیز امضا می‌کردند! شاید این اقدام سوالی را ذهن پدید آورد که اگر عدم تحویل خودورها در موعد مقرر و طلب مبلغ بیشتر در راستای «تصمیمات دولت و بخشنامه‌های بانک مرکزی» بوده و از نظر قانون نیازی به پرداخت خسارت دیرکرد از سوی آرین موتور به خریداران نیست، پس چرا شرکت خواهان دریافت رضایت نامه کتبی و محضری از خریداران است؟

آرین موتور

و اما نکته جالب توجه اینجاست که به گفته خریداران، آرین موتور به تازگی طی تماس با آن‌ها که خودورهای میراژ را تحویل گرفته‌اند اعلام کرده که به دلیل اشتباه در محاسبه هزینه مابه‌تفاوت، همچنان خواهان دریافت چند میلیون تومان دیگر از آنان هستند!

تا به اینجا عدم توانایی دولت دوازدهم و بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز و عوض شدن یک شبه تصمیماتشان، عدم نظارت یا ناتوانی نهادهای مربوطه همگی دست به دست یکدیگر داده تا دود همه چیز به چشم خریداران رود و شرکت‌ها نیز آنطور که می‌خواهد مشتریان را بازیچه خود کرده‌اند.

به عبارتی ناکارمدی دستگاه‌های ذیربط سبب بروز نابسامانی شدید در بازار خودرو شده و متقاضیان واقعی یا بایستی خودورهای بی کیفیت داخلی و چینی را خریداری کرده و یا برای خرید خودروی وارداتی نیز تن به قیمت‌های گزاف و کاذب دلالان بدهند و یا اقدام به خرید خودرو از نمایندگی‌های رسمی کنند که در آن صورت نیز پول و وقتشان به گروگان گرفته شده و بایستی مدام مبالغی را به شرکت‌ها بپردازند.

امیدواریم نهادها و مسئولین مربوطه هرچه زودتر به خود آمده و با اقدامات عملی موثر و نه اظهار بیانیه و مصاحبه، شرایط بازار خودرو را در اسرع وقت بهبود دهند و با قطع شدن دست دلالان،‌ خریداران واقعی ناچار به پرداخت مبالغ هنگفت و غیرحقیقی برای خرید یک خودروی با کیفیت نباشند.

لازم به ذکر است که گجت نیوز این حق را برای شرکت آرین موتور قائل خواهد شد که پاسخ خود به این مشکل را برای ما ارسال نماید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

 1. سلام من هم همین مشکل رو دارم همکارم با 40 میلیون سمند گرفت من با 345 میلیون ماشین هردو مون 40 میلیون تو باز اختلاف قیمت داره. 210 میلیون پول نقد بی زبون رو از پارسال دادیم به این شرکت اگه تو بانک بود بهتر بود. نمی گم ارز و طلا و ملک خریده بودیم. بهتر همه جمع بشیم یک اقدام حسابی علیه این شرکت و جهانگیری بکنیم. با این مصوباتش

 2. من هم مردادماه سال گذشته اقدام به خرید یک اتومبیل میتسوبیشی لنسر با مبلغ قطعی حدود 230 میلیون تومان و با موعد تحویل 30 روزکاری از شرکت آرین موتور پویا نمودم و وجه آنرا بطور کامل در همان زمان پرداخت نمودم. با وجود اینکه یک ماه قبل از آن تاریخ آنها می دانستند که واردات خودرو ممنوع شده است ولی متاسفانه این موضوع را به من اعلام نکردند و گفتند خودروی شما در انبارهای شرکت است و ظرف چند روز آینده شماره گذاری و به عاملیت فروش ارسال خواهد شد.

  چندین روز بعد از قرارداد و دریافت وجه خودرو، جهت پیگیری خودروی خود با این شرکت تماس گرفتم به من اعلام کردند که خودروی شما در گمرک است و تا چند روز آینده ترخیص و ارسال خواهد شد؛ولی یک سال است که خودروی مرا به من تحویل نداده اند و پس از یکسال طی نامه ای اعلام کرده اند که اگر مایل به دریافت خودروی خود هستی باید مبلغ تقریبی 140 میلیون تومان ظرف 15 روز کاری پرداخت کنی وگرنه به منزله ی انصراف شما تلقی می گردد و اصل پول شما باسود انصراف (در قرارداد من سود انصراف را 0 ریال نوشته اند) به شما بازگشت خواهد شد! علاوه براین برای تحویل خودرو مرا ملزم به امضای رضایتنامه ی محضری و قرارداد الحاقی نموده اند.

  متاسفانه تاکنون پیگیری ها و شکایت های من به سازمان صمت و سازمان تعزیرات و سازمان حمایت هیچ نتیجه ای نداشته و تنها چیزی که پس از چندماه به من گفته اند این است که اگر می خواهی ماشینت را از دست ندهی برو پول اضافی مربوطه را ابتدا پرداخت کن و سپس دوباره بابت گرانفروشی و دریافت پول اضافی شکایت کن! یا برو از طریق دادگاه شکایت خود را پیگیری کن!

  وارد کنندگانی که یکسال است با یک سوم پول ما مردم خودرو با ارز 4200 وارد کرده اند و با باقی پول ما برای خود سودآوری کرده اند اکنون نیز می خواهند سود مضاعف کنند و اگر کسی به داد من و صدها نفر دیگر مثل من نرسد، ممکن است با توجه به روال طولانی و هزینه های کمرشکن دادگاه ها زیر بار این زورگویی سر خم کنیم و روز به روز بر اینگونه زورگویی ها اضافه خواهد شد و شاهد بزرگتر شدن قدرت ظالمان و ضعیفتر شدن مردم خواهیم بود.

  من و بسیاری از ما خریداران حاصل سالها تلاش و صرفه جویی و پس انداز خود و خانواده مان را به امید خرید یک خودروی باکیفیت به این شرکت سپرده ایم، خواهشمندم اگر کسی دستش به جایی میرسد به داد ما برسد. سپاس

 3. نگیدناتوانی دولت بگیدکشورناهماهنگ معلوم نیست ما گبریم مسلمانیم صهیونیم‌اصلا رفتار بیشترمردم با مسلمانی زمین تا اسمون فرق داره این چطورکشوراسلامیه فقط منتظرن قلابشون تو جایی درجیگرمردم گیرکنه انقدرمیکشن تمام جیگرشو بکشن بیرون

 4. ما بدبختیم
  .
  باید پرداخت کنیم