ایستگاه های مخابراتی 5G

ایستگاه های مخابراتی 5G هواوی بدون قطعات آمریکایی تولید می‌شوند

شرکت چینی هواوی تولید ایستگاه های مخابراتی 5G را بدون قطعات آمریکایی آغاز کرد. مدیرعامل Huawei اعلام کرد این شرکت در فاز اول خود، 5000 دستگاه از این محصولات را تولید می‌کند.

مدیر عامل شرکت هواوی به صورت رسمی اعلام کرد این شرکت فرایند تولید ایستگاه های مخابراتی 5G جدید را آغاز کرده و نکته مهم این است که در ساخت این ایستگاه‌ها از هیچ قطعه آمریکایی استفاده نخواهد شد.

رن ژنگفی، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت هواوی در یک مصاحبه مطبوعاتی در چین به صورت رسمی اعلام کرد که این شرکت توانایی تولید ایستگاه های مخابراتی 5G بدون استفاده از قطعات ساخت شرکت‌های آمریکایی را به دست آورده و تولید آنها را به زودی آغاز می‌کند.

ایستگاه های مخابراتی 5G

برنامه هواوی برای تولید ایستگاه های مخابراتی 5G

او همچنین اعلام کرد که شرکت هواوی آزمایش اولیه این ایستگاه‌ها را در ماه‌های مرداد و شهریور با موفقیت به پایان رسانده و در مهر ماه تولید این ایستگاه‌ها را به صورت انبوه آغاز می‌کند. این شرکت در فاز اول خود، 5000 دستگاه از این محصول را تولید می‌کند که در ساخت هیچ‌کدام از آنها از قطعات آمریکایی به کار نرفته است.

هواوی به شکلی برنامه‌ریزی کرده که بتواند در سال آینده تا 1.5 میلیون دستگاه پایگاه مخابراتی 5G را تولید کند . این عدد پیشرفت قابل توجهی است در مقابل 600 هزار دستگاهی که تخمین زده می‌شود تا انتهای سال جاری میلادی تولید شود.

بزرگترین شرکت حوزه مخابرات دنیا با وجود اینکه در لیست محدودیت‌های دولت آمریکا قرار گرفته است، توانسته تاثیر کاهش روابط تجاری با شرکت‌های غربی را به حداقل ممکن برساند و تمامی تعهدهای مخابراتی خود به شرکت‌های طرف قرارداد را به بهترین نحو اجرا کند. در عین حال، هواوی در چنین شرایطی موفق به عقد قراردادهای جدید در حوزه 5G با شرکت‌های متعددی در سراسر دنیا شده است.

اعمال برخی از محدودیت‌های نرم افزاری، باعث شد هواوی در جهت کاهش وابستگی به گوگل و مایکروسافت، با اتکا به سرویس‌های اختصاصی خود از ساختار متن باز و سفارشی استفاده کند.

نکته دیگر این است که هواوی اعلام کرده با توجه به اینکه چرخه دانش مورد نیاز برای تولید ایستگاه‌ها و دستگاه‌های مورد استفاده در شبکه 5G در این شرکت تکمیل شده، توانایی ارائه لایسنس تولید محصولات مبتنی بر این فناوری را به شرکت‌های مختلف (از جمله کمپانی‌های آمریکایی) دارد و این شرکت‌ها می‌توانند از دانش فنی هواوی در این زمینه بهره برده و محصولات مورد نیاز خود را با استفاده از این فناوری و تحت لایسنس هواوی تولید کنند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

۸ دیدگاه

 1. والا دم هواوی گرم چ کارایی که نمیکنه

  (-1)
 2. دیگه اصلا بدرد نمیخورن 😕

  (2)
 3. مقاله خیلی کم بود هیچی نفهمیدم

  (1)
 4. امریکا هر کی رو تحریم میکنه با شکست مواجه میشه بدبخت خخخخخخخخ

  (-3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*