شیشه UTG گلکسی فولد

سامسونگ به دنبال توسعه شیشه UTG برای گوشی منعطف بعدی خود است

ظاهرا سامسونگ قصد دارد شیشه UTG را توسعه دهد تا در نسل آینده‌ی گوشی منعطف خود به جای یک کاور نمایشگر پلاستیکی با مقاومت کم٬ از آن استفاده کند.

کاور نمایشگر پلاستیکی گلکسی فولد سامسونگ نرم و خش‌پذیر است. ET News گزارش می‌دهد که سامسونگ قصد دارد در دومین نسل گوشی منعطف خود که اوایل سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود٬ به جای پلاستیک از شیشه UTG استفاده کند. این شیشه فقط ۰.۱ میلی‌متر ضخامت دارد و ضخامت آن هم اندازه‌ی موی سر انسان است. تولید این شیشه سخت است٬ بنابراین قیمت آن بالا و حجم تولید آن کم خواهد بود. کیفیت این شیشه بالاتر از کاور پلاستیکی گلکسی فولد است و در برابر خش نیز مقاومت بسیار بیشتری خواهد بود.

شیشه UTG گلکسی فولد

گفته می‌شود این نسل از گوشی‌های منعطف سامسونگ به جای آنکه کتابی تا شود٬ به سمت پایین تا می‌شود. انتظار می‌رود قیمت این نسخه ارزان‌تر از اولین نسل گلکسی فولد باشد. البته با وجود همین ارزانی٬ هنوز هم گران قیمت است. این می‌تواند به معنای کاهش قیمت گوشی از ۱۹۸۰ دلار به ۱۵۰۰ دلار باشد. اندازه‌ی نمایشگر نیز کوچک‌تر خواهد شد. گفته می‌شود اندازه‌ی این نمایشگر از ۷.۳ اینچ به ۶.۷ اینچ کاهش پیدا خواهد کرد.

به هر حال طبق گفته‌ی نزدیکان شرکت سامسونگ٬ این کمپانی به دنبال استفاده از شیشه‌ای ساخته شده از SCHOTT AG است که توسط یک فرآیند اختصاصی به نام DOWOO INSYS به دست می‌آید. این می‌تواند سامسونگ را ۴ تا ۵ سال جلو‌تر از رقبا بی‌اندازد. این فرآیند آبدیده کردن نهایی است که به شیشه UTG اجازه‌ی خمیده شدن را می‌دهد. هر شرکتی در این بخش روش خود را دارد. شرکت‌های Corning ٬ Asahi و NEG همگی در حال کار روی توسعه‌ی شیشه‌های تاشو خود هستند٬ اما هنوز هیچ محصولی را برای عرضه ندارند.

احتمال استفاده نشدن از شیشه UTG در نسل دوم گلکسی فولد

انتظار می‌رود سامسونگ دومین نسل گوشی منعطف خود را در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ معرفی کند. با این حال تاریخ عرضه‌ی این گوشی کاملا بستگی به عملکرد فروش اولین نسل این گوشی در بازار خواهد داشت. ضمنا اگر این ماده‌ی جدید مطابق انتظارات نباشد یا بازده‌ی خیلی کمی داشته باشد٬ سامسونگ استفاده از شیشه UTG را کنار خواهد گذاشت و دوباره از پلاستیک پلی آمید استفاده خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*