اختلاف آمریکا با هواوی

گره کور حل اختلاف آمریکا با هواوی کجاست؟

تداوم اختلاف آمریکا با هواوی ، واکنش تازه‌ای را برانگیخت. مدیر ارشد فناوری این کمپانی به تازگی در مصاحبه‌ای گفت: ما حاضر به شفاف‌سازی هستیم؛ اما دقیقا نمی‌دانیم چه قانونی را زیر پا گذاشتیم و دولت آمریکا از ما چه می‌خواهد!

پیش‌نیاز تجارت هواوی با شرکت‌های آمریکایی، حل اختلاف با دولت آمریکا است؛ اما اختلاف دقیقا بر سر چیست؟ به گفته‌ی پل اسکنلان (Paul Scanlan)، ایالات متحده موضع‌گیری روشنی در این‌باره ندارد و تنها به تخطی کمپانی از قوانین اشاره می‌کند:

اگر لازم است، دولت ایالات متحده یک مثال از نقض قانون بیاورد تا ما هم از قوانین پیروی کنیم. اما سوال اینجاست که دقیقا از چه قوانینی صحبت می‌کنیم؟ اگر آن‌ها از چیز ناشناخته‌ای هراس دارند، ما شفاف‌سازی خواهیم کرد؛ هر چیزی که نیاز باشد را خواهیم گفت. اگر هم می‌خواهند از کارخانه‌های ما بازدید کنند، پذیرای آن‌ها خواهیم بود.

پل اسکنلان

او امیدوار است دولت آمریکا خواسته‌های خود را به روشنی اعلام کند تا کمپانی بتواند بر آن اساس، پاسخگو باشد. این مدیر ارشد هواوی می‌گوید: «ما یک کمپانی چینی هستیم؛ مقر اصلی ما در چین است و اکثر کارمندان ما هم چینی هستند. اما این به معنای آن نیست که از دولت چین پول می‌گیریم. چنین چیزی صحت ندارد.»

پل اسکنلان همچنین از مقامات آمریکایی دعوت کرده است شخصا به بررسی تکنولوژی هواوی بپردازند، تا نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی برطرف شود. البته به گفته‌ی او، در انگلستان هم نسبت به نرم افزار جدید هواوی سوءظن وجود دارد. اما به نظر شما کاربران گجت نیوز، اختلاف آمریکا با هواوی به کجا خواهد کشید؟

۲ دیدگاه

  1. دقیقا آمریکا فقط از توانایی با قوه ی غول به اسم هووای در جاسوسی کردن می‌ترسه
    از طرفی فروش بالای هووای و به دست گرفتن بازار هم خیلی خیلی مهم بوده

    (0)
  2. هم چین و هم آمریکا سابقه طولانی در جاسوسی از مردم کشور خودشون و سایر نقاط جهان دارند و چون هر دو از تواناییهای همدیگه در این زمینه مطلع هستن نگرانیهای شدیدی هم از بابت تهدیدی که برای منافعشون حس می کنن.
    به طور عام باید گفت جفتشون سر و ته یه کرباسن

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*