دوربین سلفی زیر نمایشگر

شرکت اسنشال در پی توسعه یک گوشی با دوربین سلفی زیر نمایشگر است

استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر راهکار گوشی‌سازان در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای طراحی گوشی‌های هوشمند بدون حاشیه خواهد بود. اسنشال فون یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار در این فناوری است.

سال گذشته، ایده استفاده از بریدگی کوچک شبیه قطره آب در بالای نمایشگر گوشی‌های هوشمند به شدت مورد استقبال گوشی‌سازان قرار گرفت. دلیل آن، نارضایتی از سبک طراحی ناچ استایل اولیه بود که اپل با معرفی آیفون ایکس در سال ۲۰۱۷ آن را وارد دنیای موبایل کرد؛ وجود یک زائده عریض در بالای صفحه نمایش، که از نمایش محتوا در آن بخش جلوگیری می‌کند، واقعا آزاردهنده است!

در سال جاری، ایده‌ای به مراتب بهتری به منظور کمک به طراحی بدون حاشیه، بدون نیاز به استفاده از ناچ، مطرح شد. مهم‌ترین آن‌ها دوربین سلفی روی نمایشگر (حفره روی نمایشگر) و دوربین پاپ آپی به شمار می‌روند. سال آتی، نوبت به ظهور راهکاری بسیار تکنولوژیک و جایگزین همه روش‌های کنونی می‌رسد؛ دوربین سلفی زیر نمایشگر نیاز به ایجاد بریدگی، حفره یا ساز و کار مکانیکی در لبه بالایی گوشی را از بین می‌برد.

از خرداد امسال می‌دانستیم اوپو مشغول توسعه‌ی فناوری دوربین زیر نمایشگر است. این شرکت به همراه شیائومی، تا امروز حتی یک سری نمونه اولیه مجهز به این فناوری توسعه‌ داده‌اند، اما هیچ کدام محصولی تجاری نبوده و در بازار عرضه نشده‌اند. بر اساس اسناد جدید فاش شده از یک پتنت به ثبت رسیده توسط شرکت اسنشال، شرکت متعلق به خالق اندروید، یکی دیگر از سرمایه‌گذاران روی تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر محسوب می‌شود

گوشی اسنشال فون، اولین محصول شرکت اسنشال، فروش بسیار ضعیف و ناامیدکننده‌ای داشت، هر چند تصور می‌کردیم نام اندی رابین به عنوان خالق اندروید، کاربران زیادی را به خرید آن مجاب می‌کند. دی ماه سال گذشته، فروش اسنشال فون متوقف شد. از آن زمان کاربران منتظر رونمایی محصول بعدی این شرکت هستند. ماه گذشته، تصاویر گوشی اسنشال فون ۲ با ابعادی عجیب فاش شد.

بد نیست بدانید با وجود سر و صدای زیادی آیفون ایکس، در حقیقت اسنشال فون اولین گوشی دارای طراحی ناچ استایل محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد برای راهکار بعدی نیز اسنسال اولین گوشی تجاری را عرضه خواهد کرد. احتمالا دوربین سلفی زیر نمایشگر در گوشی اسنشال فون ۲ به کار می‌رود. انتظار نداریم شرکت Essential تا انتهای ربع اول سال ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) این گوشی را معرفی کند.

خلاقیت در روش پیاده‌سازی دوربین سلفی زیر نمایشگر اسنشال

دوربین سلفی زیر نمایشگر

پتنت جدید اسنشال، در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا، با نام “Optical Sensors Disposed Beneath The Display Of An Electronic Device” به ثبت رسیده است. از روی این نام می‌توان دریافت گجت الکترونیکی به تصویر کشیده در بالا، دارای یک سری سنسور اپتیکال زیر نمایشگر خود خواهد بود. این پتنت، شایعات قبلی را تایید می‌کند. ابتدای سال جاری اعلام شد گوشی اسنسال فون ۲ مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه خواهد شد. این در حالی است که ابتدای ۲۰۱۹، بحث دوربین زیر پنل جلویی چندان مطرح نبود.

در بالاترین قسمت گوشی، بخشی مجهز به قابلیت تغییر میزان شفافیت ایجاد می‌شود. انتظار داریم در زمان نیاز کاربر به استفاده از دوربین سلفی، شفافیت به حداکثر میزان ممکن رسیده و در سایر مواقع، به حالت عادی برگردد. این ایده در مقایسه با سایر روش‌های پیاده‌سازی دوربین سلفی زیر صفحه نمایش خلاقانه‌تر و کابردی‌تر محسوب می‌شود، به طوری که کاهش کیفیت دوربین به خاطر محل قرارگیری آن، به حداقل خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. این شرکت اولین گوشی با حفره رو عرضه کرد و پیشرو بود در این زمینه