شارژر بیسیم 27 واتی هواوی

شارژر بیسیم 27 واتی هواوی در گوشی های سری میت 30 چه عملکردی دارد؟

نتایج بررسی عملکرد شارژر بیسیم 27 واتی هواوی در گوشی های سری میت 30 با شارژر 40 واتی و سایر شارژرهای موجود در بازار از عملکرد عالی آن حکایت دارد.

با اینکه سال‌ها از عرضه فناوری شارژ بی سیم به همراه گوشی های هوشمند می‌گذرد، اما این فناوری هنوز نتوانسته آن طور که انتظار می‌رود، توجه کاربران را به خود جلب کند. البته می‌توان این روند را با عرضه پرچمداران جدید مجهز به شارژ بی‌سیم قدرتمندتر و کاربردی‌تر در آستانه تغییر دانست.

هواوی میت 30 پرو از شارژ بی سیم 27 واتی پشتیبانی می‌کند که این دستگاه را به یکی از سریع‌ترین‌ها در میان رقبا تبدیل کرده است. تعدادی از کمپانی‌های چینی در حالی شارژرهای بی سیم سریع را به پرچمداران خود اضافه کرده‌اند که هواوی مشغول تست شارژ بیسیم با توان 40 واتی یا بیشتر است. این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که توان شارژ سیمی درون جعبه بسیاری از کمپانی‌ها، از 25 وات فراتر نمی‌رود.

عملکرد شارژر بیسیم 27 واتی هواوی

وب‌سایت Android Authority پس از تهیه شارژر بی سیم 27 واتی هواوی، به بررسی سرعت شارژ در این روش و مقایسه آن با شارژر سیمی 40 واتی درون جعبه دستگاه پرداخته است. به طور قطع شارژر بی سیم، قدرت شکست شارژر فوق سریع هواوی میت 30 پرو را ندارد؛ اما آیا شارژر بی‌سیم 27 واتی هواوی می‌تواند شارژرهای سیمی Quick Charge 3.0 رایج در بازار را شکست دهد؟

مشخصات فناوری شارژ بی سیم SuperCharge

پیش از بررسی نتایج این بررسی، بد نیست مشخصات شارژر بی سیم 27 واتی SuperCharge هواوی را مرور کنیم.

شارژر بی سیم جدید هواوی بر پایه استاندارد «شارژ بی سیم Qi کوالکام» توسعه یافته و گواهی ایمنی موسسه TÜV Rheinland را نیز دریافت کرده است. این شارژر علاوه بر حالت شارژ قدرتمند 27 واتی، از ولتاژهای 15، 10، 7.5 و 5 وات نیز پشتیبانی می‌کند.

انرژی مورد نیاز پد شارژ از طریق درگاه USB Type-C و ولتاژ 5 الی 10 ولت، با شدت جریان 4 آمپر تامین می‌شود. برای استفاده از شارژ بی سیم 27 واتی، نیاز به شارژر سریع 40 واتی هواوی خواهید داشت که خوشبختانه درون جعبه شارژر پیدایش می‌کنید.

شارژر بیسیم 27 واتی هواوی

پد شارژ بسیار کوچک و سبک طراحی شده است. این پد 90 میلی‌متر قطر، 22 میلی‌متر ارتفاع و وزنی معادل 105 گرم دارد. شارژر بیسیم هواوی تنها در رنگ خاکستری عرضه می‌شود.

مدت زمان شارژ کامل دستگاه با استفاده از شارژ بی سیم 27 واتی

پیش از شروع تست، باتری دستگاه‌های مورد بررسی به طور کامل دشارژ می‌شوند. سپس عملیات شارژ از صفر تا 100 درصد آغاز می‌شود. در همین هنگام تیم بررسی کننده با استفاده از مولتی‌متر به انداز‌ه‌گیری ولتاژ و شدت جریان می‌پردازند. به این ترتیب امکان مقایسه سرعت و توان شارژ دستگاه‌های مختلف فراهم می‌شود. نتایج به دست آمده از این آزمون به شرح زیر است:

  • شارژ کامل با استفاده از شارژر بیسیم 27 واتی هواوی: 90 دقیقه
  • شارژ کامل با استفاده از شارژر سیمی 40 واتی هواوی: 66 دقیقه
  • شارژ کامل با استفاده از شارژهای USB رایج یا Quick Charge 3.0: 124 دقیقه

نکته قابل توجه سریع‌تر بودن شارژر بیسیم 27 واتی هواوی در مقایسه با شارژرهای Quick Charge 3.0، آن هم با تفاوت قابل توجه 34 دقیقه است. از طرف دیگر مدت زمان 90 دقیقه‌ای لازم برای شارژ کامل Huawei Mate 30 Pro توسط این شارژر تنها 24 دقیقه از شارژر فوق سریع 40 واتی هواوی کندتر است.

در واقع می‌توان گفت شارژر بیسیم 27 واتی هواوی حتی از بسیاری از شارژرهای سیمی دیگر کمپانی‌ها سریع‌تر عمل می‌کند به عنوان مثال، گلکسی اس 10 پلاس، گلکسی فولد و پیکسل 3 XL همگی به مدت زمانی بیش از 100 دقیقه برای شارژ احتیاج دارند.

وقتی فرصت کافی برای شارژ کامل نداریم

برای مقایسه بهتر عملکرد شارژر بی‌سیم هواوی با سایر شارژرها بد نیست نگاهی به بررسی سیکل شارژ کامل توسط هر کدام از آن‌ها بیاندازیم. در نمودار پایین، هرچه شیب خط بیشتر باشد، سرعت شارژ بیشتر است. همچنین این تصویر به خوبی اختلاف سرعت شارژ در قسمت‌های ابتدایی و پایانی سیکل شارژ را نشان می‌دهد.

شارژر بیسیم 27 واتی هواوی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، خط مربوط به شارژ شدن با استفاده از شارژر 27 واتی بیسیم هواوی شیب قابل توجهی دارد که حاکی از سرعت بالای آن است. با دقت در این نمودار می‌توان دریافت که 15 دقیقه شارژ با استفاده از این شارژر، باتری پرچم‌دار هواوی را به 27 درصد شارژ می‌رساند. نیم‌ساعت شارژ نیز تقریبا 50 درصد باتری را شارژ می‌کند.

سرعت سریع شارژر بی سیم هواوی

همان‌طور که مشاهده کردید، شارژر بیسیم 27 واتی هواوی عملکرد قابل توجهی را از خود به نمایش می‌گذارد. سرعت این شارژر اگرچه به اندازه شارژر فوق‌سریع 40 واتی هواوی نیست، اما از شارژرهای USB معمولی و رایج موجود در جعبه گوشی‌های هوشمند عملکرد به مراتب بهتری دارد.

اگر در خرید شارژر معمولی یا با پشتیبانی از Quick Charge 3.0 برای میز کار خود مردد بودید، اکنون باید بدانید که شارژر بیسیم 27 واتی هواوی در واقع گزینه‌ای سریع‌تر و انتخاب هوشمندانه‌تری برای Huawei Mate 30 Pro است. از طرف دیگر سازگاری این شارژر با استاندارد Qiباعث شده بتوان از آن برای شارژ سایر دستگاه‌های مبتنی بر فناوری Qi کوالکام نیز استفاده کرد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*