رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

دانلود برنامه دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی ؛‌ رمز دوم پویا بانک ملی + آموزش فعال سازی – آخرین به روز رسانی در 15 آبان 99

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی را باید ابتدا فعال سازی و سپس از طریق یک اپلیکیشن خاص دریافت کنید. در این مطلب برنامه دریافت رمز پویا بانک ملی یعنی نرم افزار 60 را دریافت کرده و آموزش استفاده از آن را فرا خواهید گرفت.

از ابتدای دی ماه، برای مشتریان بانک ملی ایران که تمایل دارند خریدهای اینترنتی و غیر حضوری انجام بدهند، نصب اپلیکیشن 60 الزامی خواهد بود. بر اساس بخش‌نامه بانک مرکزی، از ابتدای دی ماه 1398 استفاده از رمز دوم پویا برای همه دارندگان کارت‌های بانکی الزامی است. بعد از این تاریخ، رمزهای دومی که پیشتر با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز برای کارت بانکی خود مشخص کرده بودید، کارایی نخواهد داشت.

اپلیکیشن 60 به منظور دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی طراحی شده است. همانطور که می‌توان از روی نام این برنامه حدس زد، هر 60 ثانیه رمز دوم جدیدی در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر طی یک دقیقه بعد از تولید رمز، خرید اینترنتی خود را انجام ندهید، اعتبار کد ارائه شده از بین رفته و باید کد جدیدی دریافت کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

چه زمانی از اپلیکیشن 60 بانک ملی استفاده کنیم؟

 • ﺧﻮدﭘﺮدازﻫﺎی غیر قابل اعتماد که در نقاطی ناامن نصب شده‌اند
 • پایانه‌های فروش (POS) واقع در فروشگاه‌های ﮐﻢ‌اﻋﺘﺒﺎر
 • ﭘﺎﯾﺎﻧﻪ‌ﻫﺎی ﻓﺮوش سیار ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده توسط کسب و کارهای فاقد موقعیت مکانی مشخص همچون دست فروشان
 • خرید اینترنتی از وب سایت‌های ناشناس
 • هر مکانی که امکان وارد کردن رمز اول کارت به دست خود مشتری، به هر دلیلی، میسر نیست

در چنین شرایطی، کاربر اقدام به دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی می‌کند، به طوری که به جای رمز اول و دوم همیشگی، از طریق اپلیکیشن 60 رمزهای جدیدی تولید کرده و با استفاده از آن‌ها خریدش را انجام می‌دهد. این رمزها تنها برای مدت زمانی کوتاه اعتبار دارد. به همین دلیل امکان سو استفاده از آن کاملا از بین می‌رود.

به لطف استفاده از نرم افزار موبایل 60،‌ نه تنها دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی بلکه امکان دریافت رمز اول پویا و یکبار مصرف نیز فراهم می‌شود.

ویژگی‌های جدید اپلیکیشن 60 بانک ملی

 • امکان خرید بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی. در نظر داشته باشید پروازهای با تکمیل ظرفیت نمایش داده نخواهند شد.
 • مشاهده تاریخچه بلیط‌های هواپیمای خریداری شده
 • قابلیت اشتراک‌گذاری بلیط هواپیما
 • تغییر نمایش کارت‌های بانکی ذخیره شده در قسمت مدیریت کارت‌های بانکی

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

اپلیکیشن 60 تنها روش دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی نیست. افرادی که گوشی هوشمند در اختیار نداشته یا تمایلی به دریافت این رمز از طریق اپلیکیشن موبایل ندارند، قادر خواهند بود از طریق کد USSD آن را دریافت کنند.

دریافت رمز با استفاده از کد دستوری USSD

به این منظور، مشتریان بانک ملی باید دستور #60*737* را وارد کنند. در ادامه منویی شامل چهار گزینه مقابلتان قرار خواهد گرفت. ثبت نام، فعال‌سازی، ورود کد دریافتی از خودپرداز و تولید رمز این گزینه‌ها هستند.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

به منظور شروع استفاده از سرویس باید گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایلتان در سامانه، یک کد 6 رقمی برایتان پیامک خواهد شد. این کد را در فیلد مربوط به آن (تصویر زیر) وارد کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

دومین گزینه مربوط به فعال‌سازی سامانه دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی است. کد دریافت شده از طریق پیامک را در اینجا وارد کنید. فراموش نکنید این کد فقط 3 دقیقه اعتبار دارد.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

در ادامه پیغامی درباره موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن عملیات دریافت خواهید کرد.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

فعالسازی کارت از طریق دستگاه خودپرداز سومین گزینه در منوی اصلی است. بعد از وارد کردن کارت به داخل یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک ملی، منوی عملیات رمز را برگزیده و سپس وارد منوی فعال‌سازی رمز یکبار مصرف دوم شوید. گزینه USSD را انتخاب کرده و سپس شماره موبایلتان را وارد کنید. بعد از تایید اطلاعات، کد فعال‌سازی را دریافت خواهید کرد. حال دستور #60*737* را وارد کرده و سومین گزینه را برگزینید. اکنون قادر به دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق دستور USSD و بدون نیاز به استفاده از گوشی هوشمند هستید.

چهارمین گزینه در منوی اصلی، تولید رمز است. در اینجا فهرست کارت‌هایی که تا امروز فعال‌سازی شده‌اند، نمایش داده خواهد شد. شماره کارت مورد نظر را انتخاب کنید. رمز چهار رقمی دریافت شده در مرحله فعال‌سازی را وارد کرده و منتظر دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی بمانید. فراموش نکنید رمزی که برایتان ارسال شده است، فقط 60 ثانیه اعتبار دارد.

دریافت رمز با استفاده از طریق اپلیکیشن 60

از باکس‌های زیر، نسخه مربوط به سیستم عامل گوشی هوشمند خود را دریافت و نصب کنید. برای دریافت نسخه مخصوص آیفون و آیپد، با گوشی یا تبلت وارد این مطلب شده و سپس روی لینک مربوط به سیستم عامل iOS ضربه بزنید.

دانلود اپلیکیشن رمزبان ؛ برنامه دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

دانلود اپلیکیشن رمزبان بانک ملی برای اندروید

 • نسخه برنامه : –
 • تاریخ آپدیت : –
 • حجم فایل : –
دانلود اپلیکیشن 60 بانک ملی برای آی او اس

 • نسخه برنامه : –
 • تاریخ آپدیت : –
 • حجم فایل : –

بعد از نصب نرم افزار 60 به یکی از خودپردازهای بانک ملی ایران مراجعه کنید. بعد از وارد کردن رمز اول، وارد منوی عملیات رمز شوید. یکی از گزینه‌های فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول یا فعال‌سازی رمز یکبار مصرف دوم را برگزینید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

در ادامه شماره موبایلی که حین ثبت نام در سامانه مورد استفاده قرار دادید، در اینجا وارد کنید. اگر پیغام خطا دریافت کردید، باید به صورت حضوری به یکی از شعب مراجعه کرده و شماره موبایل ثبت شده از خود در سیستم را تغییر بدهید. سپس به پای خودپرداز برگشته و باقی مراحل را از سر بگیرید.

اگر اطلاعاتی که روی صفحه نمایش به تصویر کشیده شده است صحت دارد، آن‌ها را تایید کنید. رسید، شامل بخش اول رمز فعال‌سازی (کدی 8 رقمی) را دریافت کنید. در ادامه پیامکی حاوی قسمت دوم رمز (کدی 14 رقمی) برایتان ارسال خواهد شد.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

اکنون برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی وارد اپلیکیشن 60 شده و روی گزینه دریافت رمز یکبار مصرف ضربه بزنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

از طریق منوی آیکون واقع در گوشه بالا و سمت راست، گزینه اتصال کارت را برگزینید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی

اولین قسمت رمز (8 رقمی، دریافت شده از دستگاه خودپرداز) و دومین قسمت آن (14 رقمی، دریافت شده از طریق پیامک) را در قسمت‌های مشخص وارد و سپس گزینه وارد کردن توکن را لمس کنید. اکنون فعال‌سازی با موفقیت صورت گرفته گرفته است. بعد از این، حین انجام تراکنش‌های بانکی، به منظور دریافت رمز پویا می‌توانید از اپلیکیشن 60 بهره ببرید.

گفتنی است از طریق سامانه بام و بدون نیاز به مراجعه حضوری به خودپردازی نیز قادر به فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک ملی هستید. کافی است وارد این سامانه شده و بعد از انتخاب گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت، منو را دنبال کنید.

استفاده از رمز یکبار مصرف بانک ملی

وارد اپلیکیشن 60 شده و روی گزینه دریافت رمز یکبار مصرف ضربه بزنید. بعد از وارد کردن رمز تعیین شده برای این اپلیکیشن (عددی یا الگو)، گزینه رمز اول یا دوم را انتخاب کنید. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، این نرم افزار امکان تخصیص رمز اول پویا را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

رمز یکبار مصرف بانک ملی

از رمز تولید شده استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن دریافت رمز دوم یکبار مصرف یا پویا برای سایر بانک ها

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. مزخرفه واسه فعالسازیش باید از هفت خان رستم بگزرید آخرسرم بی فایدس