چیزی که استیو جابز از آن تنفر داشت : آیپد جدید یک قلم دیجیتال خواهد داشت !

یکی از تحلیلگران موسسه امنیتی KGI به نام Ming-Chi Kuo اعلام کرد، اطلاعاتی بدست آورده که نشان می دهد اپل در آیپد 12.9 اینچی از یک قلم دیجیتال استفاده خواهد کرد. این در حالی است که پیش از این هم پتنتی توسط اپل به ثبت رسید که یک قلم استایلوس را نشان میداد.

Kuo اعتقاد دارد آیپدی با صفحه نمایش بزرگ مورد استقبال کاربران تجاری و خلاق قرار خواهد گرفت و این دسته از کاربران ترجیح می دهند در کنار این محصول یک قلم دیجیتال نیز در اختیار داشته باشند.

 

apple-patents-stylus

در مقاله ای که وی نوشته اشاره کرده: وجود یک قلم دیجیتال می تواند بسیار ارزشمندتر باشد چرا که در بسیاری از موارد کاربرد یک قلم دیجیتال از ترکیب دست و کیبورد بیشتر است. حال وجود یک قلم دیجیتال در کنار آیپد 12.9 اینچی اپل نیز می تواند تجربه کاربری آن را بهبود ببخشد.

وی پیش بینی نمی کند که اپل این قلم را به صورت پیش فرض روی آیپد پرو قرار دهد زیرا باعث افزایش قیمت آن خواهد شد و این اتفاق خوبی نیست. از طرفی همه کاربران نیز به قلم نیاز ندارند. افزایش قیمت آیپد با قلم دیجیتال موضوعی است که می تواند خریداران از رفتن به سمت این محصول منصرف کند. از این رو با احتمال زیاد این قلم به عنوان یک وسیله جانبی برای آیپد پرو به صورت جداگانه به فروش خواهد رسید.
Kuo پیش بینی کرده که این قلم توسط کابل لایتنینگ شارژ می شود اما خبری از شارژر وایرلس در آن نیست. همچنین بعید است که نسخه اولیه این قلم از سنسورهای ژیروسکوپ و شتاب سنج برخوردار باشد و ما باید در نسخه های بعدی آن منتظر قابلیت هایی همچون نوشتن سه بعدی باشیم. از آنجایی که پیش بینی شده بود آیپد پرو در سه ماهه سوم یا چهارم سال جاری عرضه شود، قلم دیجیتال نیز برای همان تاریخ آماده خواهد شد و در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

steve-jobs-who-wants-a-stylus

حتما خاطرتان هست که در همایش معرفی اولین آیفون، استیو جابز با عبارت “چه کسی یک قلم دیجیتال می خواهد؟” این وسیله را کاملا منسوخ و بی مصرف می دانست. حالا با وجود تیم کوک در رأس اپل، به نظر می رسد رویکردهای اپل کم کم در حال تغییر است. آیفون های بزرگ، آیپد مینی و حالا آیپد پرو و حتی قلم دیجیتال مواردی بودند که استیو جابز ابدا به آنها تمایلی نداشت. حال باید دید کاربران چه استقبالی از قلم دیجیتال و آیپد پرو خواهند داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. به نظر من که بد نیست ایدش.
    اخبار این سایت هم خوبه یه سر بهش بزنید ضرر نمیکنید
    gwebi.ir