هارمونی او اس

هواوی در سال ۲۰۲۰ محصولات بیشتری را با سیستم عامل هارمونی او اس تولید می‌کند

هواوی به عنوان غول تکنولوژی چینی قصد دارد در سال ۲۰۲۰ محصولات بیشتری را با سیستم عامل اختصاصی خود با نام هواوی هارمونی او اس به تولید برساند.

به گفته ونگ چنلگو از مدیران ارشد هواوی، این کمپانی تصمیم دارد سال آینده گوشی های هوشمند خود را با سیستم عامل هواوی هارمونی او اس عرضه کند. دستگاه‌های مجهز به هارمونی او اس تنها مختص چین نخواهد بود و به صورت جهانی عرضه می‌شوند. البته اندروید نیز همچنان کنار هواوی باقی خواهد ماند.

برنامه هواوی برای تولید محصولات با هارمونی او اس

هارمونی او اس

ونگ چنگلو در کنفرانس آخر این شرکت به طور رسمی اعلام کرد که سیستم‌عامل هارمونی او اس از ابتدای سال میلادی آینده مهمان گوشی های هوشمند هواوی خواهد بود. او با تاکید بر اینکه HarmonyOS جایگزین اندروید نخواهد شد گفت سیستم‌عامل اندروید همچنان گزینه محبوب هواوی در میان سیستم عامل‌های فعلی است و به عنوان سیستم عامل بخش بزرگی از دستگاه‌های این شرکت باقی خواهد ماند.

به گفته ونگ چنگلو هارمونی او اس تنها به چین محدود نخواهد بود و انتشار آن به همراه گوشی های هوشمند به صورت بین‌المللی خواهد بود. سیستم عامل HarmonyOS به طور رسمی از ماه آگوست سال آینده میلادی به صورت متن‌باز در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. این اعلام هواوی را می‌توان پیرو اقدام قبلی این شرکت در زمینه طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت اختصاصی کامپایلر ARKدانست.

توسعه‌دهندگان با استفاده از کامپایلر جدید هواوی می‌توانند فریم‌ورک‌ها و بار پردازشی اضافی موجود در نرم افزارهای اندرویدی را حذف کنند و با این کار سرعت اجرا و زمان پاسخ‌گویی به طرز محسوسی افزایش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مدیران هواوی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود HarmonyOS دارای کدی خلاصه‌تر و امن‌تر در مقایسه با اندروید است. طبق تحقیقات وب‌سایت Counterpoint این سیستم‌عامل با پشت سر گذاشتن Linux، به پنجمین سیستم‌عامل محبوب دستگاه‌های هوشمند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر سیستم عامل اندروید با در اختیار داشتن سهمی ۳۹ درصدی، جایگاه اول پرکاربردترین سیستم‌عامل را به خود اختصاص داده است. ویندوز با سهم ۳۵ درصدی در جایگاه دوم، iOS با سهم ۱۳.۸۷ درصدی در جایگاه سوم و macOS با سهم ۵.۹۲ درصدی در جایگاه چهارم قرار دارد. همچنین لینوکس با سهم ۰.۷۷ درصد در بازار جهانی سیستم عامل در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

سازگاری سیستم عامل HarmonyOS با پلتفرم‌های مختلف از جمله دستگاه‌های پوشیدنی، ابزارهای IoT و خانه هوشمند باعث شده این سیستم عامل پتانسیل بسیار بالایی را برای رشد و تبدیل شدن به یکی از پرکاربردترین سیستم عامل‌ها داشته باشد و با کسب سهم حداقل ۲ درصدی با گذر از Linux، بتواند جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. امیدوارم هرچه زود تر جابگزین اندروید در گوشی هاش بشه