مالکیت موبایل

آمریکا مالکیت موبایل برای افراد کمتر از ۲۱ سال را ممنوع می‌کند

بر اساس لایحه‌ای که توسط یکی از سناتورهای ایالت ورمونت به مجلس سنا ارائه شد، مالکیت موبایل برای افراد کمتر از ۲۱ سال ممنوع می‌شود و در صورت تخلف، متخلفان با جریمه نقدی و زندان مواجه خواهند شد.

اخیرا لایحه S.212 توسط جان راجرز، یکی از سناتورهای حزب دموکرات ایالت ورمونت آمریکا به مجلس سنا ارائه شد که بر اساس آن افرادی که کمتر از ۲۱ سال سن دارند نمی‌توانند مالک یک گوشی موبایل باشند و اگر فردی این قانون را رعایت نکند با جریمه نقدی مواجه شده و حتی دادگاه می‌تواند افراد خاطی را به زندان محکوم کند. البته اگر این لایحه به تصویب برسد، چنین قانونی فقط برای ایالت ورمونت قابل اجرایی است و شامل حال سایر ایالت‌های آمریکا نخواهد شد.

جزئیات لایحه ممنوعیت مالکیت موبایل برای زیر ۲۱ ساله‌ها

طبق این لایحه افراد زیر ۲۱ سال نمی‌توانند مالکیت موبایل را دریافت کنند و در صورت تخلف با جریمه‌ای حدود ۱۰۰۰ دلار و حتی تا یک سال زندان مواجه خواهند شد. طی روزهای گذشته لایحه S.212 برای بررسی به کمیته قضایی ایالت ورمونت ارجاع شد که بخشی از متن آن به شرح زیر است:

استفاده از موبایل برای نوجوانان عواقب خطرناکی را به همراه دارد و بدون شک افرادی که کمتر از ۲۱ سال سن دارند، همانگونه که مجمع عمومی ایالات متحده آمریکا بر این باور است افراد کمتر از ۲۱ سال نباید به اسلحه دسترسی داشته باشند و یا سیگار بکشند، برای استفاده از گوشی های موبایل هوشمند نیز به اندازه کافی بالغ نیستند. به واسطه گوشی های موبایل بسیاری به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند که متاسفانه از این فناوری‌ها برای جذب تروریسم، فاشیسم و افراطی‌گری استفاده می‌شود و افراد زیر ۲۱ سال به اندازه کافی قادر به شناخت این موارد نیستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. ایالت ورمونت از لحاظ شاخص‌های مثبت (امنیّت، تحصیلات عالیه، رفاه عمومی …) از پیشروترین ایالات امریکاست

  2. بنظر من منطقیه توی این سن باید توجه به درس و داشنگاه باشه

  3. چقدر مسخره به نظر میرسه

  4. باز خدا رو شکر این محدوئدیت های مسخره رو نداریم من از ۱۲ سالگی موبایل داشتم

  5. چه طرح جالبی .. با توجه به استدلالی که بیان کرده. چقدر به مردم اهمیت میدن!