فیلمبرداری 8K با گلکسی اس 20

فیلمبرداری ۸K با گلکسی اس ۲۰ آنطور که فکر می‌کنید حافظه گوشی را پر نمی‌کند

برخلاف تصور همگان، فیلمبرداری ۸K با گلکسی اس ۲۰ آنقدر هم حجم‌گیر نیست. در ادامه می‌توانید ارقام رسمی منتشر شده از سوی سامسونگ در ارتباط با فیلمبرداری گوشی‌های سری Galaxy S20 را مشاهده کنید.

سه پرچمدار جدید سری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ دارای توانایی فیلمبرداری ۸K با نرخ ۲۴ فریم بر ثانیه‌ای هستند که مثال آن در صنعت موبایل یافت نمی‌شود. به طبع این افزایش وضوح باعث نیاز به حجم بیشتر حافظه نیز می‌شود، اما فیلمبرداری ۸K با گلکسی اس ۲۰ آنطور که همه فکر می‌کنند حجم گیر نیست.

فیلمبرداری ۸K با گلکسی اس ۲۰ چقدر حجم می‌گیرد؟

بر اساس آمار و ارقام رسمی منتشر شده توسط سامسونگ، ۱ دقیقه ویدیوی ۸K با استفاده از کدک HEVC نیازمند حجمی برابر ۶۰۰MB است. این دو برابر ۳۵۰MB حجم مورد نیاز ۱ دقیقه فیلمبرداری ۴K با یک گوشی گلکسی +S10 است.

گوشی‌های گلکسی S20+، S20 و S20 Ultra می‌توانند به مدت ۵ دقیقه با وضوح ۸K فیلمبرداری کنند (صرف نظر از اینکه نسخه‌ی اسنپدراگونی یا اگزینوسی را در اختیار دارید). نسل گذشته، ۱۰ دقیقه با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه‌ای و ۵ دقیقه با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه‌ای می‌توانست ویدیوهای ۴K بگیرد.

در سمت مثبت قضیه، پهنای باند به قدری کافی است که شما می‌توانید از کارت‌های حافظه‌ی میکرو اس دی سریع در گوشی خود استفاده کنید. حتی اگر نخواهید مستقیم روی کارت میکرو اس دی ضبط کنید، می‌توانید فیلم‌هایتان را روی حافظه‌ی اصلی گوشی که به صورت پیشفرض ۱۲۸GB است ذخیره کنید. این درحالیست که دو گوشی +S20 و S20 Ultra می‌توانند حافظه‌ی داخلی حداکثری ۵۱۲GB را نیز ارائه کنند.

گوشیGalaxy S20+Galaxy S20Galaxy S20 Ultra
دوربین و ویژگی‌ها

سه‌گانه شامل
سنسور ۱۲ مگاپیکسلی واید با دیافراگم f/1.8، زاویه دید ۷۹ درجه، لرزش‌گیر اپتیکال، فوکوس خودکار و Super Speed Dual Pixel

سنسور ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید ۱۲۰ درجه

سنسور ۶۴ مگاپیکسلی تله فوتو با دیافراگم f/2.0، زاویه دید ۷۶ درجه، لرزش‌گیر اپتیکال و فوکوس خودکار مبتنی بر تشخیص فاز قابلیت فیلم برداری در رزولوشن ۸K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه / فیلم برداری در رزولوشن ۴K HDR با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه

چهارگانه شامل
سنسور ۱۲ مگاپیکسلی واید با دیافراگم f/1.8، زاویه دید ۷۹ درجه، فوکوس خودکار، لرزش‌گیر اپتیکال و Super Speed Dual Pixel

سنسور ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید ۱۲۰ درجه

سنسور ۶۴ مگاپیکسلی تله فوتو با دیافراگم f/2.0، زاویه دید ۷۶ درجه، لرزش‌گیر اپتیکال، فوکوس خودکار مبتنی بر تشخیص فاز

سنسور تشخیص عمق میدان             قابلیت فیلم برداری در رزولوشن ۸K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه / فیلم برداری در رزولوشن ۴K HDR با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه

چهارگانه شامل
سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی واید با دیافراگم f/1.8، زاویه دید ۷۹ درجه، فوکوس خودکار مبتنی بر تشخیص فاز و لرزش‌گیر اپتیکال

سنسور ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید با دیافراگم f/2.2 و زاویه دید ۱۲۰ درجه

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی تله فوتو با دیافراگم f/3.5، زاویه دید ۲۴ درجه، لرزش‌گیر اپتیکال و فوکوس خودکار مبتنی بر تشخیص فاز

سنسور تشخیص عمق میدان      قابلیت فیلم برداری در رزولوشن ۸K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه / فیلم برداری در رزولوشن ۴K HDR با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*