آزمایش وسیع واکسن ابولا در کشور آفریقایی لیبریا

قرار است امروز برای اولین‌بار واکسن ابولا در سطحی وسیع در کشور آفریقایی لیبریا به آزمون گذاشته شود.دانشمندان امیدوارند با تزریق مقدار بسیار کمی از ویروس ابولا به داوطلبان، بدن آنان را برای تولید پادتن بیماری و ایمنی در مقابل ویروس تحریک کنند.

یکی از شرایط انجام واکسیناسیون این بوده که تحت تدابیر شدید امنیتی و در منطقه‌ای مخفی در لیبریا آزمایش شود.لیبریا یکی از سه کشور آفریقایی است که بیشترین کشته‌های ابولا را داشته است.هنوز مشخص نیست که آیا این واکسن می تواند پادتن واقعی بیماری باشد یا نه. بیشتر اینجا بخوانید.

شرکت‌های ‘مرسک’ و ‘گلاکسو اسمیت کلاین’ که تولیدکنندگان واکسن ابولا هستند، امیدوارند حدود ۳۰ هزارنفر از جمله کارکنان بخش بهداشت داوطلبانه در آزمایش واکسن ابولا شرکت کنند.

قرار است از این تعداد ۱۰ هزار نفر واکسن جدید را دریافت کنند، ۱۰ هزار نفر واکسنی که تنها اثر تلقینی و روانی دارد، و ۱۰ هزار نفر هم یک واکسن آزمایشی دیگر که در حال توسعه است دریافت خواهند کرد.

در یک سال گذشته بیش از ۸۵۰۰ نفر بر اثر ابتلا به بیماری مرگبار ابولا جان خود را از دست دادند.بیشتر کشته‌شدگان در کشورهای گینه، سیرالئون و لیبریا بودند.در کشور لیبریا آمار ابتلا به ابولا ۲۱ هزار نفر گزارش شده است. از این تعداد ۳۶۰۰ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

پرستاران آموزش دیده‌اند که چطور بعد از واکسیناسیون، برای رصد واکنش‌ بدن داوطلبان را ماه‌ها تحت‌نظر داشته باشند.در طول ماه‌های گذشته، شمار مبتلایان به ابولا در لیبریا به شدت کاهش یافته است به صورتی که تنها پنج مورد تایید شده در این کشور گزارش شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*