نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون 12

نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ به ۱۲۰ هرتز افزایش پیدا می‌کند

نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ برای رقابت با بهترین پرچمداران اندرویدی ۲۰۲۰ افزایش چشم‌گیری خواهد داشت. پشتیبانی از حداکثر رفرش ریت ۱۲۰ هرتز تاثیر زیادی روی تجربه کاربر از کار با گوشی می‌گذارد.

یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های تبلت آیپد پرو حین رونمایی آن چند سال قبل، پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز بود. در آن زمان هنوز استفاده از صفحه نمایش‌هایی با این قابلیت در گوشی‌های هوشمند متداول نشده بود. بالاتر رفتن رفریش ریت سبب شد تجربه کار با سیستم عامل آی او اس از همیشه روان‌تر شود. خوشبختانه نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ نیز به ۱۲۰ هرتز خواهد رسید.

به شکلی تعجبی، اپل در بخش موبایل دیرتر از سایر گوشی‌سازان دست به کار شد. این شرکت با داشتن تجربه استفاده از صفحه نمایشی با رفرش ریت بالا در یک گجت، می‌توانست زودتر از بقیه شرکت‌ها یک گوشی هوشمند با پشتیبانی از نرخ تازه سازی بیشتر از حد معمول عرضه کند، اما اکنون از این نظر، عقب‌تر از شرکت‌هایی همچون وان پلاس، سامسونگ، شیائومی و ایسوس قرار گرفته است. البته با رونمایی از گوشی‌های آیفون سال ۲۰۲۰ این عقب ماندگی جبران خواهد شد.

بر اساس جدیدترین اخبار، استفاده از نمایشگری با نرخ تازه‌ سازی ۱۲۰ هرتز در جانشین بهترین گوشی کنونی اپل یعنی آیفون ۱۱ پرو مکس حتمی است. احتمال استفاده از چنین صفحه نمایشی در سایر آیفون‌های سال جاری نیز وجود دارد. با توجه به استفاده از نمایشگری بزرگ و پرمصرف در آیفون ۱۲ پرو مکس، ظرفیت باتری آن با افزایشی قابل توحه به ۴۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت خواهد رسید. یکی دیگر از دلایل استفاده از یک باتری با ۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت ظرفیت بیشتر در مقایسه با قبل، افزوده شدن پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل (۵G) محسوب می‌شود.

پشتیبانی از شبکه ۵G توسط آیفون‌های جدید حتمی به نظر می‌رسد، اما درباره نرخ تازه سازی نمایشگر آیفون ۱۲ با شک و تردید صحبت می‌کردیم. با توجه به استفاده از چنین نمایشگری در تعداد قابل توجهی از پرچمداران اندرویدی، مخصوصا بهترین گوشی اصلی‌ترین رقیب اپل یعنی سامسونگ، موکول کردن تجهیز آیفون‌ها به نمایشگری با رفرش ریت بالا به سال ۲۰۲۱، کاربران این شرکت آمریکایی را ناامید خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*