معاینه فنی

کدام خودروها در سال ۹۹ مشمول معاینه فنی خواهند بود؟

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران لیست خودروهایی که در سال ۹۹ مشمول انجام طرح معاینه فنی هستند را اعلام کرد.

حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران عنوان کرد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی اجرا خواهد شد. وی افزود در بخش صدور نتایج آزمون و دریافت گواهی معاینه فنی نیز برای شهروندان نشانه‌گذاری کرده‌ایم تا با حفظ فاصله‌های مناسب از ابتلا به بیماری کرونا پیشگیری شود. حسین مقدم تاکید کرد روزانه چندین بار مراکز ضدعفونی می‌شوند و همچنین طرح شستشوی کارت‌های بانکی با مواد ضدعفونی پیش از دریافت هزینه و پذیرش خودرو نیز در نظر گرفته‌ایم.

چه خودروهایی مشمول معاینه فنی هستند؟

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران عنوان در این خصوص عنوان کرد تمامی خودروهای تولید داخل سال ۹۴ و قبل از آن، تمامی خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۵ و قبل از آن و تمامی وسایل حمل و نقل عمومی سال ۹۷ و قبل آن در سال ۹۹ مشمول انجام معاینه فنی هستند.

حسین مقدم در ادامه بیان کرد در سال ۹۸ حدود ۱ میلیون و ۶۶۰ هزار دستگاه خودرو در تهران معاینه فنی انجام دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۹ درصد کاهش پیدا کرد. وی افزود آن دسته از خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند، برای تردد در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا از تخفیف ۳۰ درصدی بهره‌مند می‌شود. همچنین در سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد از خودروهایی که به مراکز شهر تهران مراجعه کردند خواهان دریافت معاینه فنی برتر بودند که فقط ۳۳ درصد از آنها توانستند آن را دریافت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بابا این پراید رو از چرخه تولید خارج کنین بزرگ ترین لطف رو به مردم جهان کردبن
    چی مشیه معاینه فنی بگه از این به بعد به پراید معاینه فنی نمیدیم و پلیس ام از اون سمت ماسین هایی که معاینه فنی ندارن رو جریمه کنه اینجوری میشه که دیگه کسی پراید نمیخره و پرونده اش بسته میشه