پژو 206 تیپ 6

چهار عیب پژو ۲۰۶ تیپ ۶ که می‌تواند شما را از خرید این خودرو منصرف کند

پژو ۲۰۶ تیپ ۶ به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای بازار ایران محسوب می‌شود که در این مقاله قصد داریم شما با معایب این هاچ بک فرانسوی بازار ایران آشنا کنیم.

پژو ۲۰۶ تیپ ۶ همواره جزو خودروهای محبوب به ویژه برای قشر جوان جامعه محسوب می‌شود. این خودرو با داشتن گیربکس اتوماتیک و قابلیت‌های زیاد خود توانست از زمانی که پا به بازار ایران گذاشت تا قبل از ورود خودروهای چینی به ایران نگاه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند و برای ایران خودرو آمار فروش چشمگیری را به ثبت برساند. ویژگی‌های مثبت پژو ۲۰۶ تیپ ۶ باعث شد تا مشتریان به نقاط منفی آن توجه زیادی نداشته باشند، اما پس از حضور خودروهای چینی با گیربکس اتوماتیک و آپشن‌های متعدد این خودرو فرانسوی الاصل نیز محبوبیت خود را از دست داد و عیب‌های آن مورد توجه قرار گرفتند. در همین راستا سعی داریم شما را با معایب این هاچ بک محبوب بازار ایران آشنا کنیم.

معایب پژو ۲۰۶ تیپ ۶

۱.‌ کند بودن عملکرد گیربکس

پژو 206 تیپ 6

کند بودن گیربکس و ناهماهنگ بودن آن یکی از معایب اصلی پژو ۲۰۶ تیپ ۶ محسوب می‌شود. این خودرو از گیربکس اتوماتیک AL4 بهره می‌برد که یک گیربکس قدیمی با عملکرد کند محسوب می‌شود و توانایی ارائه عملکرد مطلوب را ندارد. این گیربکس تعویض دنده‌ها را دیر انجام می‌دهد و کندی زیاد در دنده معکوس بسیار به چشم می‌آید. خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار V9، پژو ۲۰۷، رنو تندر ۹۰ اتوماتیک و پژو پارس اتوماتیک نیز از گیربکس اتوماتیک AL4 بهره می‌برند و مالکان با همین مشکلات مواجه هستند.

پژو 206 تیپ 6

به طور کلی گیربکس AL4 عملکرد بدی را ارائه می‌دهد و همین عملکرد بد باعث کاهش شتاب خودرو و افزایش مصرف سوخت می‌شود. همچنین مشکل این گیربکس در اعمال دنده معکوس به ویژه در حالت تعویض دنده دستی باعث می‌شود مالکان در هنگام رانندگی با مشکل مواجه شوند و حتی می‌تواند حوادث ناگواری را به وجود آورد.

۲. زیاد بودن مشکلات فنی

پژو 206 تیپ 6

پیچیده بودن خودروهای فرانسوی زبان زد است و همین موضوع مشکلات زیادی را برای مالکان به همراه خواهد داشت. پژو ۲۰۶ تیپ ۶ از موتور TU5 در کنار گیربکس AL4 بهره می‌برد، اما میان آنها هماهنگی وجود ندارد و به همین دلیل بخش‌های فنی همواره مشکلاتی را به وجود می‌آورند. فشار زیاد روی این خودرو باعث روغن‌ریزی موتور می‌شود که برای مالکان هزینه‌های زیادی را به همراه دارد.

به دلیل کمبود گشتاور و قدرت مناسب، گیربکس این خودرو همواره با فشار مواجه است. از این رو متقاضیان این خودرو پیشنهاد می‌شود پیش از خرید حتما به صدای تعویض دنده با دقت گوش دهند و هنگامی که صدای سوت یا ناله می‌شوند، از خرید صرف نظر کنند. از سایر معایب مشهود در گیربکس پژو ۲۰۶ تیپ ۶ ضربه کابین و نشت روغن گیربکس است که مالکان باید برای رفع آنها چندین بار به تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند.

۳. فضای کم کابین

پژو 206 تیپ 6

سومین عیب بزرگ این هاچ بک محبوب فضای کم کابین و صندوق عقب این خودرو است که حتی در نسخه صندوقدار نیز این عیب‌ها رفع نشده است. از این رو اگر قصد دارید از این خودرو برای مسیرهای بین شهری و مسافرت‌های طولانی استفاده کنید، قطعا فضای کم کابین برای سرنشینان اذیت‌کننده خواهد بود. همچنین فضای کم صندوق نیز برای حمل وسایل زیاد مشکل‌ساز است و باید برای حمل وسایل خود از باربندهای سقفی استفاده کنید که البته این مورد یکی از مشکلات عادی خودروهای هاچ بک محسوب می‌شود، اما در پژو ۲۰۶ تیپ ۶ بیشتر به چشم می‌خورد.

با توجه به این که مشتریان متوسط همیشه برای خرید خودرو با محدود بودن بودجه روبه‌رو هستند و در ایران نیز گزینه‌های زیادی با بودجه آنها سازگاری ندارد، به ناچار خودروهای هاچ بک را خریداری می‌کنند؛ خودروهایی که فضای کافی را برای مشتریان به همراه ندارند و فقط برای خانواده‌های کم جمعیت طراحی شده‌اند. با وجود چنین محدودیت‌هایی، پژو ۲۰۶ به یکی از خودروهایی با مصرف چندگانه در ایران تبدیل شده و بسیاری از آن به عنوان یک خودرو خانواده استفاده می‌کنند.

۴. بالا بودن هزینه نگهداری

پژو 206 تیپ 6

در تشریح عیب دوم عنوان کردیم که خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۶ دارای مشکلات فنی زیادی است که مالکان این خودرو برای رفع آنها می‌بایست هزینه‌های زیادی را به ویژه برای گیربکس اتوماتیک صرف کنند. چنین معایبی در تیپ ۶ نسبت به سایر تیپ‌های پژو ۲۰۶ بیشتر است. در واقع گیربکس‌های اتوماتیک نسبت به گیربکس‌های دستی به توجه بیشتری احتیاج دارند و باید به صورت دوره‌ای برای سرویس آنها هزینه‌ای را متحمل شد.

متقاضیانی که قصد دارند خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۶ کارکرده را خریداری کنند باید حتما از ایرادهای آن مطلع شوند؛ چرا که حتی اگر خودرو به ظاهر نیز کاملا سالم باشد و مالکان ایرادات آنها را ندانند، پس از مدت کوتاهی تمامی این مشکلات نمایان شده و مالکان با هزینه‌های زیادی مواجه خواهند شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد معایب فنی این خودرو به شکل پشت سر هم رخ می‌دهد و هنگام رفع یک ایراد با ایراد جدیدی مواجه می‌شوید و در چنین زمانی مالکان متوجه خواهند شد هزینه نگهداری خودرو بالاست و نگهداری از آن به صرفه نیست که به ناچار باید آن را به فروش بگذارند. انتشار آگهی‌های فروش پژو ۲۰۶ تیپ ۶ در فضای مجازی آن هم به قیمت پایین‌تر از نرخ بازار به همین دلیل است.

نتیجه

شرکت ایران خودرو تا سال ۱۳۹۱ خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۶ را به تولید می‌رساند و در حال حاضر فقط مدل‌های دست دوم آن با کارکردهای بالا در بازار ایران قابل دسترسی است. در نگاه اول به بسیاری از این خودروها شاهد یک خودرو مناسب برای انجام کارهای روزمره خواهیم بود، اما مشتریان باید حتما پیش از خرید از تمامی ایرادات این خودرو مطلع شوند. چهار عیب بزرگ پژو ۲۰۶ تیپ ۶ به همراه هزینه‌های نگهداری بالا باعث می‌شود که در شرایط فعلی این خودرو را یک گزینه اقتصادی ندانیم و باید به دنبال خودروهای دیگری بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. بابا چهار نفر میشینن توش میخوای خفه شب ⁦🤦🏻‍♀️⁩

  2. ۲۰۶ و ۲۰۷ و موتور TU5 دیگه تمام شده هستند

    با سپاس