فضاپیمای لایت سیل 2 تصاویر شگفت‌انگیز از زمین ثبت کرده است!

فضاپیمای لایت سیل 2 تصاویر شگفت‌انگیزی از زمین ثبت کرده است!

فضاپیمای لایت سیل 2 نوعی ربات شگفت‌انگیز با بادبان‌ها خورشیدی بوده که اخیرا در 10 ماهگی ماموریت خود، تصاویری بسیار دیدنی را از سیاره ما به ثبت رسانده است.

فضاپیمای لایت سیل 2 (LightSail 2) به ده ماهگی ماموریتش رسید؛ این فضاپیما که به خاطر بادبان‌های نوری‌ به کار رفته در آن شناخته می‌شود، ده ماه پیش از جو زمین خارج شد و هم‌اکنون، عکس‌های شگفت‌انگیزی از زاویه دید آن به زمین مخابره شده‌اند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

موسسه غیرانتفاعی «جامعه سیاره‌ای» (Planetary Society) مسئول پرتاب این فضاپیما به خارج از جو سیاره بوده و برای هرکدام از ماه‌های ماموریت لایت سیل دو، یک تصویر توسط این موسسه به اشتراک گذاشته شده است. بر اساس اطلاعات مقاله لایت سیل 2 که در ماه ژانویه گذشته منتشر شد، این ربات فضایی بیش از همه برای آزمایش و نمایش توانایی‌های فناوری بادبان‌های خورشیدی ساخته شده و تاکنون موفقیت این پروژه نشان دهنده قابل اعتماد بودن تکنولوژی بادبان‌ها بوده است.

تصاویر فضاپیمای لایت سیل 2

گفته شده که فضاپیمای لایت سیل 2 حدودا یک سال پس از پرتاب مجددا به سطح زمین سقوط خواهد کرد و از آنجایی که دوربین‌هایی بر روی این ربات تعبیه شده تا پیشرفت فضاپیما و وضعیت بادبان‌های نوری را چک کند، تصاویری دیدنی هم به کمک دوربین‌های مورد نظر، از سیاره ما به ثبت رسیده‌اند؛ تصاویری مانند عکس زیر:

فضاپیمای لایت سیل 2 تصاویر شگفت‌انگیز از زمین ثبت کرده است!

این عکس هم نیمکره شمالی زمین را به تصویر کشیده و در کنار کشور نیکاراگوئه در آمریکای مرکزی، شبه‌جزیره یوکاتان (Yucatan Peninsula) که محل اصابت شهاب سنگ نابود کننده دایناسورها بود را هم به ما نشان می‌دهد:

فضاپیمای لایت سیل 2 تصاویر شگفت‌انگیز از زمین ثبت کرده است!

جامعه سیاره‌ای یک صفحه از وب‌سایت خود را به گزارش وضعیت فضاپیمای لایت سیل 2 اختصاص داده است؛ این موسسه با هدف اطلاع‌رسانی در مورد دانش هوافضا و ستاره شناسی تاسیس شد و سلبریتی معروف، بیل نای (Bill Nye) هم در سمت مدیر عامل جامعه سیاره‌ای فعالیت می‌کند.

در تصاویر دیگر هم هدف اصلی قرار دادن دوربین بر روی فضاپیما، یعنی وضعیت بادبان‌های نوری و نحوه باز شدن آن‌ها را می‌بینیم:

فضاپیمای لایت سیل 2 تصاویر شگفت‌انگیز از زمین ثبت کرده است!

عکس‌های بالا در تاریخ 23 جولای 2019 از مراحل باز شدن بادبان‌ها به ثبت رسیده‌اند و از آنجایی که لنز دوربین مورد استفاده برای ثبت تصاویر از نوع 185 درجه‌ای فیش‌آی بوده، بادبان‌ها کمی خمیده به نظر می‌رسند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. کاش از تصاویر بیشتری توی این پست استفاده میکردین

  2. تصاویری که توی این پست دیدین جزو بهترین تصاویر ممکن بود مه میتونستم ببینم
    خیلی تصاویر زیبا پ حذابی بود