تحویل خودرو

تحویل خودرو همانند دهه ۶۰ با قرعه کشی انجام خواهد شد!

بر اساس تغییرات جدیدی که وزارت صنعت اعمال کرده است، تحویل خودرو در برخی از طرح‌های فروش همانند دهه ۶۰ با قرعه کشی انجام خواهد شد.

بر اساس طرحی که از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شده است، در آن چند بند بسیار مهم به چشم می‌خورد که احتمال دارد در آینده چالش‌هایی را به وجود آورند. از شرایط جدید طرح‌های فروش خودروسازان می‌توان به حذف فروش فوری و جایگزینی با فروش فوق‌العاده، باطل شدن گارانتی خودروها در صورت عدم استفاده تا ۳ ماه، طراحی پلتفرم غیر قابل هک در سیستم فروش خودروسازان، محدود کردن سود مشارکت، قرعه کشی میان ثبت نام کنندگان و همچنین تعیین سقف قیمت فروش خودرو در بازار اشاره کرد.

انجام قرعه کشی برای تحویل خودرو

بهره‌گیری از قرعه کشی برای تحویل خودرو به مشتریان جزو طرح‌هایی محسوب می‌شود که در اوایل دهه ۶۰ از آن استفاده می‌شد؛ در واقع در آن زمان به دلیل این که برای خرید خودرو تقاضای زیادی وجود داشت و خودروسازان محصولات محدودی را به بازار عرضه می‌کردند از طرح قرعه کشی برای تحویل محصولات به مشتریان استفاده می‌شد. در این طرح از میان ثب ‌نام کنندگان قرعه کشی انجام شده و نام افرادی که از گوی قرعه کشی خارج شود، می‌توانند خودرو ثبت نامی خود را دریافت کنند.

اکنون با گذشت حدود ۴۰ سال از آن زمان باز هم وزارت صنعت به دنبال استفاده مجدد از سیستم عرضه با قرعه کشی است. خودروسازان برای اولویت‌بندی محصولات خود ظرف یک هفته بعد از پایان ثبت نام طرح قرعه کشی را با حضور مراجع نظارتی انجام خواهند داد و لیست انتخاب‌شدگان نیز از طریق سایت‌های خودروسازان ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از پایان قرعه کشی اعلام خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. این دیگه خیلی خیلی خنده داره

  2. واقعا مسخره است که شورش رو در آوردم آخه این چه کاریه

  3. بله هر روز ک میگذره مسئولین از یک تصمیم پسرفتی رونمایی میکنند

  4. واسه محصولات سایپا هم باید وایسیم تو صف
    ⁦🤦🏻‍♀️⁩⁦🤦🏻‍♀️⁩اینو کشورهای دیگه بدونن چقدر مسخره مون میکنن ⁦☹️⁩⁦☹️⁩

  5. اول قرعه کشی می‌کنن بعد پول واریز می‌کنی ؟؟🤔🤔