بازی Minecraft Dungeons

بازی Minecraft Dungeons و ۱۵ نکته برای تازه واردها

بازی Minecraft Dungeons – ماینکرافت دانجنز تفاوت‌های ویژه‌ای با نسخه اصلی مجموعه دارد و به همین دلیل، چالش برانگیزتر است. این نکات می‌توانند به شما کمک کنند تا عملکرد بهتری داشته باشید.

تلفیق ماینکرفت و بازی دیابلو احتمالا به ذهن کمتر کسی رسیده است اما بازی Minecraft Dungeons چنین کاری را انجام می‌دهد و به شکل غافل‌گیر کننده‌ای جذاب است. اگر قصد تجربه این بازی را دارید، نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را در ذهن داشته باشید تا با مشکلات کمتری رو به رو شوید.

راهنمای بازی Minecraft Dungeons برای تازه واردها

بازی ماینکرافت دانجنز اثری در سبک نقش آفرینی و هک اند اسلش است و آن ویژگی‌های معدن‌کاری و ساخت و ساز نسخه اصلی را کنار گذاشته است. حالا شاهد اثری هستیم که بیشتر به دیابلو و خدای جنگ (God of War) شباهت دارد تا آثار سند باکس وسیعی که به شما آزادی عمل فوق‌العاده‌ای برای ساخت و ساز می‌دهند.

– فقط اعداد مهم نیستند  

مطابق معمول آثار لوت محور، همه تجهیزاتی که در بازی پیدا می‌کنید، دارای درجه قدرت هستند و به قدرت کلی شخصیت شما اضافه می‌کنند. بنابر این نباید به اعداد حساس باشید. ممکن است ابزاری پیدا کنید که بر روی کاغذ قدرتمند است اما در مجموع برای شخصیت شما مناسب نیست و به قدرت کلی شما کمک نمی‌کند، برعکس این مسئله هم می‌تواند صادق باشد.

به جای اینکه فقط به افزایش قدرت کلی اهمیت دهید، به انچنت‌منت‌ها (Enchantments) یا همان جادوهای مخصوص، نیز توجه داشته باشید زیرا باعث بالا رفتن کارایی ابزار شما می‌شوند. یک ابزار یا زره شاید لول (Level) پایینی داشته باشد، اما از نظر انچنت‌منت ، کارآمدتر از یک ابزار با لول بالاتر باشد، در چنین حالتی، شما بهتر است از همان ابزار لول پایین استفاده کنید تا اینکه به سراغ چیزی بروید که اعداد را بالاتر برده اما فایده چندانی ندارد. نمونه مشابه این مسئله را در بازی بوردرلندز ۳ می‌توانید ببینید، جایی که گاهی یک اسلحه بنفش، از یک اسلحه نارنجی (لجندری) قدرتمندتر است. اما صحبت از انچنت‌منت شد…

– اهمیت انچنت‌منت‌ها

بازی Minecraft Dungeons

ابتدا بگذارید انچنت‌منت را بهتر توضیح دهیم. هر اسلحه یا تجهیزاتی که در بازی Minecraft Dungeons بردارید، دارای سه اسلات (Slot) برای انچنت‌منت‌ها است. هر زمانی هم که شخصیت شما لول آپ شود، شما امتیاز انچنت‌منت دریافت می‌کنید و از آن می‌توانید برای ارتقای یکی از انچنت‌منت‌های دلخواه خود استفاده کنید. این جادوها به شما می‌توانند کمک کنند تا ابزار و اسلحه‌های قدرتمندتری داشته باشید و نقشی اساسی در گیم پلی بازی دارند.

همیشه به انچنت‌منت‌ها توجه داشته باشید و ببینید کدام یک از آن‌ها بر روی اسلحه‌ها و زره‌های شما قرار گرفته است. شما باید در انتخاب انچنت‌منت برای ابزار خود، هوشمندانه عمل کنید و اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را به کار بگیرید یا ارتقا دهید، باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید. برای مثال، اگر می‌خواهید به جای مبارزات نزدیک، بر روی مبارزات از راه دور تمرکز کنید، باید از انچنت‌منت‌های مناسب این کار استفاده نمایید. انچنت‌منت بونس شات (Bonus Shot) که یک تیر ثانویه شلیک می‌کند، در بخش‌های اولیه بازی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. بونس شات در مبارزات نزدیک دارای قدرت کمتری است.

– انچنت‌منت‌ها دارای کیفیت‌های مختلفی هستند

بازی Minecraft Dungeons

اگر یک انچنت‌منت‌ پیدا کردید که فکر می‌کنید با سبک بازی شما سازگار است، به این نکته هم توجه داشته باشید که می‌توانید تاثیر آن را افزایش دهید، زیرا هر انچنت‌منت‌ در کیفیت‌های مختلفی پیدا می‌شود. برای مثال، انچنت‌منت‌ شلیک سریع (Rapid Fire) باعث می‌شود تا حملات شما ۱۰ درصد سریع‌تر باشند. اما ممکن است در محیط بازی با یک انچنت‌منت‌ شلیک سریع دیگر رو به رو شوید که تاثیرگذاری آن بر روی حملات شما، ۲۰ درصد است. همان طور که بالاتر ذکر شد، شما می‌توانید انچنت‌منت‌‌ها را ارتقا هم دهید، در نتیجه، قدرت همین انچنت‌منت‌ شلیک سریع را می‌توانید به ۴۰ درصد برسانید که فوق العاده است.

– تجهیزات درجه یک

بازی Minecraft Dungeons

لوت‌هایی که در هر مرحله دریافت می‌کنید، منطبق با لول شخصیت شما هستند. اگر تجهیزات قوی‌تر می‌خواهید، باید به سراغ مراحل یا سیاهچاله‌هایی بروید که دارای درجه سختی بالاتری هستند. این کار البته چالش برانگیز است، مسیر سختی را در پیش دارید و توصیه می‌شود که این کار را انجام ندهید زیرا برای موفقیت، به تجهیزات و اسلحه‌های لول بالا نیز خواهید داشت. اما در هر صورت اگر این کار را انجام دهید، جوایز خوبی در انتظار شما است. به واسطه این کار، به قدرت‌هایی دست پیدا می‌کنید که ماموریت‌های دارای درجه سختی پایین‌تر را به شدت آسان می‌کنند (البته برای مدتی کوتاه). اگر ترسی از چالش ندارید، می‌توانید چنین چیزی را امتحان کنید اما مطمئن باشید که کار سختی در پیش خواهید داشت.

– مراحل ارزش تکرار دارند

بازی Minecraft Dungeons

اگر بخواهید به تمامی ابزارها و آرتی‌فکت‌ها دست پیدا کنید، تکرار کردن مراحل در بازی Minecraft Dungeons اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. همیشه نقطه‌های مختلفی را بر روی نقشه می‌بینید که به لوت‌های کشف نشده، اشاره دارند. بنابر این، تکرار مراحل خصوصا در درجه‌های سختی بالاتر، به شما کمک می‌کند تا زره، اسلحه و آرتی‌فکت‌های جدیدی بدست بیاورید.

– به وسایل بی‌استفاده توجه داشته باشید

بازی Minecraft Dungeons

طبق سنت بازی‌های لوت محور، شما همیشه به اسلحه‌ها و ابزار زیادی دست پیدا می‌کنید که در فهرست آیتم‌های شما انباشته می‌شوند و نیازی به آن‌ها ندارید. شما می‌توانید این ابزار را بازیافت یا به اصطلاح Salvage کنید. با این کار، نه تنها زمرد بدست می‌آورید (که پول رایج اصلی بازی است)، بلکه امتیازات انچنت‌منت‌‌ خود را پس می‌گیرید (بالاتر اشاره کردیم که با لول آپ شدن، امتیاز انچنت‌منت دریافت می‌کنید و از آن می‌توانید برای برای ارتقای انچنت‌منت‌های موجود استفاده کنید). بازی در واقع شما را برای این کار تشویق می‌کند و به همین دلیل است که باید هر چیزی که در بازی می‌بینید را بردارید. توصیه ما این است که ۳ یا ۴ اسلحه اصلی با انچنت‌منت‌های مختلف داشته باشید و باقی چیزهایی که پیدا می‌کنید را بازیافت کنید.

– به بازیافت ادامه دهید  

بازی Minecraft Dungeons

بازیافت کردن ابزارها و اسلحه‌ها به شما کمک می‌کند تا زمرد بدست بیاورید. شاید تمرکز اصلی شما بر روی بازیافت ابزار لول پایین باشد اما توصیه می‌کنیم تا این کار را برای تجهیزات لول بالا نیز انجام دهید، البته در شرایط خاص. اگر اطمینان دارید که آن اسلحه یا ابزار به درد شما نمی‌خورد و اهمیت خاصی ندارد، آن را بازیافت کنید. هر چه قدر اسلحه شما کمیاب‌تر بوده و لول بالاتری داشته باشد، زمرد بیشتری دریافت خواهید کرد.

– به گشت و گذار بپردازید

بازی Minecraft Dungeons

در گشت و گذار بی‌توجه نباشید و همه مراحل و سیاهچاله‌ها را به خوبی جستجو کنید. در صورت انجام این کار، با دشمنان بیشتری نیز رو به رو می‌شوید که نابود کردن آن‌ها، به پیشرفت شخصیت شما کمک می‌کنند. علاوه بر این، شانس پیدا کردن رازها و صندوقچه‌های مخفی را خواهید داشت. با گشت و گذار می‌توانید مناطق جذاب جدیدی را هم کشف کنید که تجربه لذت بخشی است.

– صندوقچه‌ها را پیدا کنید

بازی Minecraft Dungeons

یافتن و باز کردن صندوقچه‌ها باید یکی از اولویت‌های شما در بازی Minecraft Dungeons باشد. برای یافتن این صندوقچه‌ها یک راه آسان وجود دارد و تنها کافی است هوشیار بوده و گوش‌های خوبی داشته باشید! هنگامی که به یک صندوقچه نزدیک باشید، صدای خاصی خواهید شنید، یک صدای زمزمه ضعیف که هر چه قدر به صندوقچه نزدیک‌تر شوید، قوی‌تر می‌شود. پس به این صدا توجه داشته باشید. بازی کردن با هدفون، می‌تواند در این زمینه به شما کمک شایانی کند.

– به جستجوی زمرد بروید

بازی Minecraft Dungeons

شما می‌توانید با استفاده از زمرد، آیتم‌ و لوت خریداری کنید، بنابر این معمولا با کمبود زمرد که پول رایج بازی است، رو به رو هستید. اگر می‌خواهید به زمردهای بیشتری دست پیدا کنید، یکی از بهترین کارها، تکرار مراحل اولیه بازی است زیرا بسیار آسان هستند و چالشی در انجام آن‌ها نخواهید داشت، دشمنان بسیار ضعیف هستند و به راحتی صاحب زمرد می‌شوید. این کار شاید شما را ثروتمند نکند اما آنقدری زمرد بدست می‌آورید که لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

– تلفیقی مبارزه کنید

بازی Minecraft Dungeons

شاید وسوسه شوید که تنها از یک سبک مبارزه استفاده کنید یا چون بعضی از تجهیزات شما قوی‌تر هستند، تنها آن‌ها را به کار بگیرید اما این کار کاملا اشتباه است. تنها بر روی مبارزات نزدیک یا دور متمرکز نشوید. دشمنان مختلف دارای نقاط ضعف یا قدرت متفاوتی هستند، شما باید این نقاط را کشف کرده و با ذهن داشتن آن‌ها، حملات خود را انجام دهید. برای مثال، با اینکه ضربات شما با اسلحه‌های مخصوص مبارزات نزدیک، بر روی کریپرها (Creepers) تاثیر می‌گذارد اما اگر از فاصله دور مبارزه کنید، راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید. پس، از تنوع گیم پلی استفاده کنید و در این صورت، بازی هم برای شما خسته کننده نخواهد شد.

– انچنترها (Enchanter) را نابود کنید

بازی Minecraft Dungeons

یکی از دشمنانی که در صورت رویت باید سریعا از بین ببرید، انچنترها هستند. این موجودات مستقیما به بازیکنان حمله نمی‌کنند اما قدرت و سلامتی دیگر ماب‌ها (Mobs) را بالا می‌برند. اگر انچنترها را نابود نکنید، مبارزات سخت‌تری پیش روی شما است. پس اولویت خود را در هر مبارزه، بر روی انچنترها بگذارید. هر چه قدر زودتر این ماب را نابود کنید، دشمنان دیگر نیز ضعیف‌تر می‌شوند و آسان‌تر از بین می‌روند.

– آیتم‌های آرتی‌فکت (Artifacts) را به کار بگیرید

بازی Minecraft Dungeons

آرتی‌فکت‌‌ها تعدادی از سودمندترین آیتم‌های بازی هستند. این آیتم‌ها خصوصا در زمانی که در مقابل دشمنان قوی‌تر یا ماب‌های بزرگ‌تر قرار می‌گیرید، کارآمدتر می‌شوند. در واقع، آرتی‌فکت‌ها برای مدیریت مبارزات شلوغ، بیشترین فایده را دارند، پس اگر در مقابل موجی از دشمنان قرار گرفتید، آرتی‌فکت را به کار بگیرید. آرتی‌فکت‌هایی که در مواقع شلوغ توصیه می‌کنیم استفاده کنید: ویند هورن (Wind Horn)، فیشینگ راد (Fishing Rod) و کراپتد بیکن (Corrupted Beacon).

– از تی ان تی استفاده کنید

بازی Minecraft Dungeons

علاوه بر آرتی‌فکت‌ها، در لحظات شلوغ و سخت می‌توانید به سراغ تی ان تی هم برود. تی ان تی نیازی به معرفی ندارد و بواسطه آن می‌توانید یک منطقه را منفجر کنید و تعداد زیادی از ماب‌ها را نابود کرده یا آسیب زیادی به آن‌ها بزنید. شما می‌توانید چندین تی ان تی با خود حمل نمایید و اگر در مقابل یک ماب سرسخت قرار گرفتید، سریعا با پرتاب کردن آن‌ها، دشمن مورد نظر را تضعیف کرده و یا حتی نابود کنید.

– آیتم‌های بازگردانی سلامتی

بازی Minecraft Dungeons

در بازی Minecraft Dungeons راه‌های زیادی برای افزایش یا بازگردانی سلامتی وجود دارد. با پیشرفت در مراحل و در درجه‌های سختی بالاتر، احتمالا با کمبود آیتم‌های بازگردانی سلامتی رو به رو خواهید شد، برای حل این مشکل همیشه می‌توانید از عناصر موجود در محیط استفاده کنید. برای مثال حیوانات زیادی در مناطق مختلف وجود دارند که اگر آن‌ها را از بین ببرید، ممکن است آیتم سلامتی از آن‌ها بر زمین بیفتد. البته تضمینی برای این کار وجود دارد اما اگر خوش شانس باشید، به خواسته خود می‌رسید.

بازی Minecraft Dungeons هم‌اکنون بر روی ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس طرفداران قرار دارد. اگر از سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) استفاده می‌کنید، باید بدانید که این سرویس به زودی میزبان ماینکرفت دانجنز خواهد بود. علاوه بر این‌ها، طبق اعلام استودیوی موجنگ (Mojang)، ویژگی بازی کردن بین کنسولی (کراس پلی) نیز به زودی به بازی اضافه می‌شود و شما می‌توانید با دوستانتان از کنسول‌های دیگر به بازی بپردازید.

اگر در بازی Minecraft Dungeons با مشکلی رو به رو شده‌اید، ما را در جریان بگذارید.