گلکسی اس 21

گوشی گلکسی اس 21 (اس 30) سامسونگ به دوربین 150 مگاپیکسلی مجهز می‌شود

گلکسی اس 21 یا گلکسی اس 30 پرچمدار بعدی سامسونگ خواهد بود. Galaxy S21 احتمالا به سنسور 150 مگاپیکسلی مجهز خواهد شد.

مهمترین ویژگی سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا را باید سنسور 108 مگاپیکسلی دوربین اصلی آن خطاب کنیم. دو مدل پایه و پلاس از خانواده Galaxy S20 فاقد این ویژگی بوده و تصاویر عادی آن‌ها، با سنسور اصلی، رزولوشن پایینی دارند. البته Galaxy S20 Ultra نیز دارای مشکلات خود است، اما این موضوع سامسونگ را از تلاش برای افزایش رزولوشن دوربین گجت های اندرویدی خود منصرف نکرد. طبق اخبار جدید، حتی مدل پایه سامسونگ گلکسی اس 21 نیز از سنسوری با رزولوشن بسیار بالا بهره خواهد برد.

سنسور 108 مگاپیکسلی به کار رفته در بهترین گوشی سامسونگ در سال 2020 ارتقا پیدا کرده و سال آینده، با رزولوشن بیشتر، حتی در پایین‌ترین مدل پرچمداران سری S نیز استفاده خواهد شد. سنسور جدید احتمالا دارای رزولوشن 150 مگاپیکسل بوده و از طریق تکنولوژی پیکسل باینینگ، با نسبت 9 به 1، تصاویری 16 مگاپیکسلی اما بسیار روشن‌تر با جزئیات بالا به ثبت خواهد رساند. در گلکسی اس 20 اولترا، عکس‌های حاصل از تجمیع پیکسل‌ها، دارای رزولوشن 12 مگاپیکسل هستند.

گلکسی اس 20 اولترا

رزولوشن دوربین گلکسی اس 21 در هاله‌ای از ابهام!

البته برخی تحلیلگران عقیده دارند دوربین 150 مگاپیکسلی مختص بهترین مدل خانواده گلکسی اس 21 بوده و در مدل پایه به کار نخواهد رفت. سایر مدل‌ها، یعنی جانشین‌های گلکسی اس 20 و گلکسی اس 20 پلاس، به احتمال زیاد از یک سنسور 108 مگاپیکسل بهبود یافته در مقایسه با مدل اولترا سال 2020 بهره می‌برند. به عبارتی کیفیت دوربین آن‌ها از بهترین گوشی کنونی Samsung بالاتر خواهد بود.

Sammobile نیز طی گزارشی مدعی توسعه نسلی پیشرفته از سنسور 108 مگاپیکسلی ISOCELL Bright HM1 شد. البته این سنسور به خط تولید سامسونگ گلکسی نوت 20 نمی‌رسد. احتمالا برای نخستین مرتبه شاهد استفاده از آن در یک پرچمدار یا میان‌رده شیائومی خواهیم بود. نسل اول ISOCELL Bright HM1 نیز برای اولین مرتبه در یک گوشی شیائومی، می نوت 10، به کار رفت.


سنسور جدید که احتمال استفاده از آن در یک یا چند مدل از گوشی های گلکسی اس 21 وجود دارد، ISOCELL Bright HM2 نام خواهد داشت. اما دوربین گلکسی اس 30 چندگانه است. سایر سنسورهای آن 64 مگاپیکسلی با لنز تله فوتو، 16 مگاپیکسلی با لنز اولتراواید، 12 مگاپیکسلی از نوع عمق میدان و یک 3D ToF هستند. درباره 108 یا 150 مگاپیکسلی بودن رزولوشن سنسور اصلی هنوز نمی‌توان به طور دقیق اظهار نظر کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

  1. کاش سامسونگ بدونه همه چی یه گوشی دوربین نیست

  2. دیگه داره مسخره میشه اه

  3. کاش یکم روی باطری وقت بزاره تا روی دوربین 😐

  4. چشم انسان ۵۷۶, مگاپیکسله خدا نیاره اون روزو سامسونگ بیشتر از این بزنه

  5. حالا هی پیکسل زیاد کن 😐😐

  6. چخبره بابا یواش یواش می‌خوان تلسکوپ ببندن رو گوشی