ویروس کرونا

محققان چینی از شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در پکن خبر دادند

یکی از متخصصان ارشد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین اعلام کرد نوع جدیدی از ویروس کرونا در پکن شیوع پیدا کرده که نسبت به گذشته متفاوت است.

زینگ گوانگ، یکی از متخصصان ارشد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین اعلام کرد مدتی بود که در پایتخت چین با موارد ابتلا به کرونا قابل توجه‌ای مواجه نبوده‌ایم و آرامش در سطح شهر برقرار بود، اما اکنون شواهد نشان می‌دهد شرایط جدیدی به وجود آمده است. وی افزود بررسی‌های جدید حاکی از آن است که نوع و ترکیب جدیدی از کرونا در چین شیوع پیدا کرده که با ویروس قبلی متفاوت است. طبق گفته این متخصص برای تایید این ادعاها باید آزمایش‌های بیشتری انجام شود.

شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در چین

کارشناسان زیادی در حال بررسی نوع جدید ویروس کرونا که در چین شیوع پیدا کرده هستند و در همین رابطه زینگ گوانگ تاکید کرد اگر نوع جدید این ویروس را به خوبی مدیریت نکنیم، با موج دوم شیوع کروناویروس مواجه خواهیم شد. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد این ویروس جدید روی تخته‌های خرد کردن ماهی در بازار شین فادی شهر پکن چین شناسایی شده است؛ از این تخته‌ها برای خرد کردن ماهی سالمون وارداتی استفاده می‌شود.

بر اساس اعلام منابع خبری چین، به صورت سالانه حدود ۸۰ هزار تن ماهی سالمون منجمد از کشورهای شیلی، نروژ، استرالیا و کانادا به چین وارد می‌شود و افرادی که به نوع جدید کروناویروس مبتلا نشدند نیز اکثرا با این بازار در ارتباط بودند؛ در واقع از ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در پکن، ۲۲ نفر از آنها در این بازار مشغول به کار بودند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. بدبختی پشت بدبختی اول گرونی بعد سیل بعد کرونا ۱۹ بعد زلزله تو فارس حالا هم کرونا ۲۰ دیگه طاقت ندارم آخه کی تموم میشه امام زمان کجایی دقیقا کجایی بیا تو رو خدا

  2. توروخدا نه دیگه ⁦🤦🏻‍♀️⁩⁦🤦🏻‍♀️⁩

  3. اه هرچی میکشیم از این چینه

  4. خدا کنه اشتباه کرده باشن

  5. یا خدا نوع دیگه اش رو کجای دل مون بزاریم