اینترنت VDSL

معاون وزیر ارتباطات از پایان انحصار مخابرات در ارائه اینترنت VDSL خبر داد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شکسته شدن انحصار شرکت مخابرات ایران در ارائه خدمات اینترنت VDSL برای مشترکان خانگی خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فروردین سال جاری با توجه به مشکلاتی که برای مشترکان اینترنت خانگی به وجود آمد از اجرای طرح ارتقای اینترنت خانگی از اینترنت ADSL به اینترنت VDSL خبر داد که چنین اقدامی باعث افزایش 4 برابری ساعت اینترنت کاربران خواهد شد. در آن زمان آذری جهرمی کابل‌های مسی را یکی از موانع ارتقای سرعت خانگی دانست که هم‌اکنون مخابرات و سایر اپراتورهای ثابت از این راه برای ارائه فناوری ADSL استفاده می‌کنند.

در همین راستا وزیر ارتباطات وعده داد تا به واسطه ارائه فناوری ADSL بدون اینکه مشترکان برای این طرح ارتقا هزینه‌ای متحمل شوند، تا پایان سال حدود 5 میلیون پورت VDSL در 8 کلان شهر کشور پیاده‌سازی شود. گفتنی است این طرح در گام نخست توسط شرکت مخابرات به اجرا رسید و به صورت آزمایشی در تهران و قم نیز اجرا شد.

رفع انحصار مخابرات در ارائه اینترنت VDSL

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در صفحه شخصی توییتری خود از رفع انحصار مخابرات در ارائه سرویس VDSL خبر داد و نوشت:

امروز با عقد قرارداد میان شرکت مخابرات ایران و یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت و بر اساس مصوبه شماره ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، «انحصار» شرکت مخابرات ایران در ارائه خدمات اینترنت خانگی فیبر نوری و VDSL شکسته شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. خدا کنه این دفعه دیگه درست بگن و به پیمان شون عمل کنن

  2. الان حدود پنج ساله قراره مشکل pcm رو حل کنن و ما هنوز درگیریم