طراحی خلاقانه سیستم تخلیه آب اپل واچ را در این تصاویر آهسته ببینید

طراحی خلاقانه سیستم تخلیه آب اپل واچ را در این تصاویر آهسته ببینید

سیستم تخلیه آب اپل واچ – Apple Watch روشی هوشمندانه برای خارج کردن رطوبت و سالم نگه‌داشتن این ساعت‌های هوشمند است که در ادامه عملکرد شگفت‌انگیز آن را در یک ویدیو صحنه آهسته خواهیم دید.

سیستم تخلیه آب اپل واچ راه حل کمپانی اپل برای خشک نگه‌داشتن و محافظت از اجزا مختلف ساعت هوشمند اپل بوده که در ادامه نحوه عملکرد آن را در ویدیویی اسلوموشن می‌بینیم. با ما همراه باشید.

برخلاف ساعت‌های معمولی، در اسمارت‌واچ‌ها برای ضد آب کردن گجت نمی‌توان از روش‌های قدیمی مربوط استفاده کرد. از آنجایی که این وسایل الکترونیکی نسبت به تلفن‌های هوشمند بیشتر به بدن ما متصل هستند، احتمال خیس شدن و وارد شدن انواع رطوبت به آن‌ها هم بیشتر است؛ از طرف دیگر، درست همانند اسمارت‌فون‌ها برای خروج صدا و برخی دیگر از عملکردها، سازندگان باید سوراخ‌هایی را در گجت در نظر بگیرند که این موضوع هم احتمال وارد شدن رطوبت به داخل ساعت را افزایش می‌دهد.

راه حل کمپانی اپل برای این مشکل ایجاد نوعی سیستم خروج آب بوده که رطوبت جمع‌آوری شده داخل ساعت را از طریق همان سوراخ‌های مربوط به اسپیکر، خارج می‌کند. یکی از علاقه‌مندان به سیستم تخلیه آب اپل واچ به این فکر افتاده تا تصاویر صحنه آهسته‌ای را از این قابلیت تهیه کرده و در اختیار سایر علاقه‌مندان قرار دهد.

نحوه عملکرد سیستم تخلیه آب اپل واچ

برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ و با معرفی سری دوم ساعت‌های هوشمند اپل – Apple Watch Series 2 بود که طرح خارج کردن آب از منافذ این گجت ها به کاربران معرفی شد. به صورت خلاصه می‌توان گفت که در این روش تخلیه آب، به محض اینکه سنسورهای ساعت هوشمند وارد شدن رطوبت به داخل گجت را تشخیص دهند، بر روی صفحه پیامی به کاربر اعلام می‌کند که برای خارج کردن رطوبت دکمه گرد ساعت را بچرخاند تا از این طریق ارتعاش اسپیکرها قطرات آب را از اپل واچ خارج کند.

دیدن قابلیت تخلیه آب ساعت هوشمند اپل در حالت عادی به اندازه کافی شگفت‌انگیز است، اما تماشای عملکرد این سیستم در حالت اسلوموشن و با سرعت ۲ هزار فریم در ثانیه دیدنی‌تر خواهد بود. از آنجایی که به دلیل ارتعاشات رفت و برگشتی اسپیکر ساعت هوشمند، برخی قطرات آب مجددا به داخل ساعت برمی‌گردند، در طراحی تکنیک تخلیه پس از لرزش‌های اولیه سیستم برای مدت کوتاهی متوقف شده تا بعد از جمع کردن مجدد قطرات، ارتعاش‌ها مابقی رطوبت را تخلیه کنند.

و حتی جالب‌تر از این نحوه معمولی عملکرد، نکته قابل توجه این بوده که سیستم تخلیه آب اپل واچ در زیر آب هم کار می‌کند و ارتعاشات اسپیکرها حباب‌های بسیار کوچکی را در این وضعیت به وجود می‌آورند:

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. تکنولوژی خیلی خوب داره پیشرفت میکنه

  2. فکر کنم اصلا اب نمیرفت داخلش که بخواد تخلیه بشه،ولی ب هر حال اول غول تکنولوژیه