هواوی

هواوی در زمره ده شرکت نوآور و خلاق برتر دنیا قرار دارد

هواوی ششمین شرکت نوآور و خلاق در دنیا محسوب می‌شود. دستیابی به این عنوان در حالی است که Huawei زیر سایه تحریم‌های سنگین آمریکا قرار دارد.

شرکت هواوی طی چند سال اخیر پرحاشیه بوده است. البته این حاشیه‌ها تماما توسط دولت آمریکابرای غول چینی ایجاد شده و در سرعت پیشرفت بسیار بالای آن اختلال ایجاد کرده است. انتهای سال میلادی گذشته، تحریم Huawei توسط کاخ سفید سبب شد این کمپانی بزرگ از همکاری با شرکت‌های آمریکایی و در کل شرکت‌هایی که در ۲۵ درصد خط تولید و زیرساخت خود از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، محروم شود.

بسیاری تصور می‌کردند شبیه به بلای مشابهی که سر زد تی ای به خاطر تحریم‌ها آمد، هواوی نیز به زانو در آمده و به عجز و لابه به دولت آمریکا رو خواهد آورد! اما این اتفاق رخ نداد و Huawei همچنان به پیشرفت ادامه داد. این موضوع سبب شد دولت دونالد ترامپ به تحریم‌های قبلی پایان نداده و در عوض، در ماه می سال ۲۰۲۰، تحریم‌های جدیدی را علیه غول چینی اعمال کند.

تحریم هواوی

یکی از مشکلاتی که تحریم‌ها برای بزرگترین گوشی‌ساز چینی پدید آورد، جلوگیری از استفاده از گوگل موبایل سرویسز بود. اگرچه اندروید را به عنوان پلتفرمی متن باز می‌شناسند، اما بدون GMS، سیستم عامل‌های آن فاقد توانایی برای اجرای مهمترین سرویس‌ها و برنامه‌ها خواهند بود.

به عبارتی نمی‌توان به جیمیل، گوگل مپس و تعداد زیاد دیگری از ضروری‌ترین نرم افزارهای اندرویدی دست پیدا کرد. این محدودیت تاثیر زیادی روی بازار هواوی خارج از بازارهای کشور چین گذاشت. مردم این کشور، برای حمایت از Huawei به خاطر تحریم‌های ظالمانه آن، بیشتر به خرید محصولاتش رو آوردند، اما برخی کاربران ساکن سایر کشورها، به خاطر محدودیت‌های ناشی از نبود GMS، قید گجت‌های اندرویدی آن را زدند. گفتنی است با وجود تحریم‌های سنگین، هواوی در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲۴۰ دستگاه گوشی به فروش رساند که رقمی خیره‌کننده است.

دولت دونالد ترامپ خیلی زود متوجه شد ممنوعیت همکاری شرکت‌های آمریکایی با Huawei نتوانسته جلوی فعالیت‌های آن را بگیرد، به همین دلیل تحریم را به شرکت‌های خارجی که از تکنولوژی‌های آمریکایی استفاده می‌کنند گسترش داد. ایالات متحده دست روی یک متحد کلیدی هواوی یعنی TSMC گذاشت تا تولید تراشه‌های موبایل برای گوشی‌های این شرکت را با اختلالی شدید مواجه کند. زیر سایه این تحریم‌ها، هواوی بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در جهان شد!

هواوی ششمین شرکت نوآور دنیا است

یک شرکت مشاوره مدیریت تجارت با نام Boston Consulting Group (BCG) به تازگی فهرستی از پنجاه کشور نوآور در سرتاسر دنیا منتشر کرده است. بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی و بزرگترین گوشی‌ساز دنیا، در رتبه ششم فهرست قرار گرفت. به این ترتیب می‌توان Huawei را جزو ده شرکت برتر دنیا از نظر نوآوری و خلاقیت خطاب کرد. رتبه قبلی شرکت نام برده در این لیست ۴۸ بود! بله، Huawei موفق شد زیر سایه سنگین‌ترین تحریم‌ها، ۴۲ پله صعود کند.

نوآورترین شرکت های دنیا

هواوی تا امروز ادعاهای آمریکا درباره خود، که به واسطه آن‌ها به تحریم‌ها دست می‌زند، را رد کرده است. دولت ترامپ مدعی است این شرکت در خدمت دولت چین بوده و از گستردگی تجهیزات مخابراتی و گوشی‌های هوشمندش در سراسر دنیا، برای جاسوسی استفاده می‌کند. جالب اینجاست که دونالد ترامپ و همراهانش هیچ مدکی برای اثبات این ادعا ندارند، اما همچنان روی آن پافشاری می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. گوربابا هواوى این گجت نیوز هم چپ و راست کارش شده تبلیغات از این شرکت بنجل ساز چینى