تغییرات منو استارت ویندوز 10

تغییرات منو استارت ویندوز ۱۰ خیلی هم گسترده نخواهد بود

برخلاف تصور گذشته‌ی ما، تغییرات منو استارت ویندوز ۱۰ – Windows 10 آنطور که انتظار می‌رفت گسترده و انقلابی نخواهد بود. هرچند این تغییرات اندک هم جذاب است.

شاید شما فقط برای جستجو یا راه‌اندازی یک اپلیکیشن از آن استفاده کرده باشید، اما منو استارت در یک دهه‌ی اخیر بحث‌برانگیزترین بخش ویندوز بوده است. هرچند مایکروسافت آن را به طور کلی در ویندوز ۸ تغییر داد، اما منو استارت به طور کلی در طول این سال‌ها به موضوعی مهم برای تغییر در طراحی ویندوز تبدیل شده است. ما اطمینان داشتیم این منو در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ بازطراحی اساسی کند، اما تازه‌ترین تصویر درز کرده از محدود‌یت تغییرات در طراحی ویندوز ۱۰ خبر می‌دهد.

از منوهای تمام صفحه گرفته تا آیکون‌های مسطح یک رنگ، کاشی‌های زنده و ثابت، کاربران ویندوز هیچگاه نظر متحدی را در مورد بهترین طراحی منو استارت نداشته‌اند. به همین خاطر است که بین ویندوز ۸، ۸.۱ و ویندوز ۱۰ تغییرات زیادی در طراحی منو استارت وجود دارد و انتظار می‌رود یک تغییر بزرگ دیگر را در ویندوز ۱۰ ایکس نیز ببینیم. در حقیقت به نظر می‌رسد عرضه‌ی تبلت مجهز به دو نمایشگر Surface Neo نشان می دهد که استارت منو می‌تواند تغییرات اساسی کرده و به یک منوی جستجو محور برای تبلت‌ها تبدیل شود. با این خبر، بار دیگر اتحاد بین کاربران ویندوز از بین رفت و احتمالاً این تغییرات گسترده لغو شود.

سایت Windows Latest یک عکس اسکرین شات را در حساب کاربری فیسبوک خود منتشر کرده است که نشان می‌دهد Start Menu نسخه آینده ویندوز ۱۰ نسبت به آنچه در نسخه کنونی ویندوز می‌بینیم متفاوت است. ما طراحی مشابهی با آن را در تصاویر رسمی منتشر شده توسط خود کمپانی مایکروسافت نیز دیده‌ایم. این تصاویر پس زمینه برای کاشی‌های داخل منو که با رنگ تم ویندوز همخوانی دارند، در حالی که آیکون‌ها رنگارنگ هستند را به نمایش می‌گذارند. این سبک طراحی تا حد زیادی از زبان طراحی Fluent Design مایکروسافت نشأت گرفته است.

البته تغییرات این منو در نسخه جدید ویندوز ۱۰ همانند آنچه در ویندوز ۸ دیدیم انقلابی نیست. ممکن است مایکروسافت هنوز آمادگی لازم را برای ایجاد تغییرات بزرگ نداشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*