باتری های سازه ای برای سبک کردن کوله بار سربازان

 


شرکت «بی‌ای‌ای سیستمز» در حال ساخت باتری‌های سازه‌ای با قابلیت ذخیره برق در بخش‌های سازنده دستگاه برای سبک‌تر کردن بار سربازان خط مقدم است.
به گزارش گجت نیوز به نقل از ایسنا،‌ این باتری‌ها هم برای مصرف نظامی و هم کاربردهای مصرفی از جمله اجزای قابل شارژ خودروهای مسابقه در حال طراحی هستند.
این فناوری با ادغام مواد شیمیایی باتری با مواد کامپوزیتی که قابل قالب‌گیری در اشکال سه‌بعدی پیچیده برای ساخت یک دستگاه هستند، بدست می‌آید. این سازه قابل اتصال به برق یا شارژ مجدد بوده و مانند باتری‌های قدیمی به ارائه نیرو برای دستگاه می‌پردازد.
شرکت «بی‌ای‌ای سیستمز» برای ارتش در حال تولید باتری‌های سازه به عنوان اجزای چرخ‌دنده‌های الکترونیکی در کوله‌پشتی سربازان بوده که اکنون با وجود ابزارهای گوناگون الکتریکی در حدود ۷۶ کیلوگرم وزن دارد. این رویکرد می‌تواند نیاز به باتری‌های قدیمی را که به وزن بار سربازان اضافه می‌کند، از بین ببرد.
باتری‌های سازه همچنین در کنار باتری‌های قدیمی برای ارائه زمان حرکت بیشتر بدون افزودن به وزن دستگاه قابل استفاده‌اند.
این شرکت در حال حاضر در حال بهره‌برداری از ماده شیمیایی باتریهای مبتنی بر نیکل برای قدرت‌دهی به باتری‌های سازه خود است.
«بی‌ای‌ای» قصد دارد مواد شیمیایی لیتیوم یونی و پلیمر لیتیوم را برای استفاده در الکترونیک مصرفی با هم ترکیب کرده و انرژی مفید را در کامپوزیت‌هایی مانند فیبر کربن و پلاستیک تقویت شده با شیشه ذخیره کند.
کاربردهای آینده ممکن است شامل پارچه هم باشد که امکان استفاده از این فناوری را در وسایلی همچون چادر یا حتی کوله‌پشتی‌های سربازان ممکن می‌سازد.
«بی‌ای‌ای سیستمز» همچنین اکنون در حال کار با شرکت سازنده خودروهای مسابقه لولا برای استفاده از این باتری‌های سازه جهت تامین نیروی برخی از سیستم‌های الکترونیک آن‌برد خودروی B12/69EV است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*