بازی PUBG

بازی PUBG و ۱۲ نکته برای تازه واردها

بازی PUBG – پابجی یک تجربه آنلاین تعلیق آمیز و پرهیجان است که برای موفقیت در آن باید نکات مهمی را رعایت کنید. نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم می‌توانند کمک ویژه‌ای به شما کنند.

بازی PUBG یا همان PlayerUnknown’s Battlegrounds در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین عناوین سبک بتل رویال است و میلیونها نفر به صورت روزانه به تجربه آن می‌پردازند. اگر قصد آغاز این بازی را دارید و می‌خواهید به نفر اول مسابقه تبدیل شوید، کارهای زیادی را باید به درستی انجام دهید.

بازی پابجی یک پدیده در ژانر بتل رویال بود که در سال ۲۰۱۷ برای رایانه‌های شخصی و ایکس باکس وان منتشر شد. نسخه‌های پلی استیشن ۴ و گوشی‌های هوشمند آن نیز در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد تا این بازی، بیش از پیش محبوب شود. بازی پلیرآن‌ناونز بتل‌گراندز با اینکه با ورود عناوین متنوع، حالا کمتر در مرکز توجه قرار دارد اما هنوز هم در کنار فورتنایت، یکی پرطرفدارترین بازی‌های بتل رویال حال حاضر جهان است و فروش ۵۰ میلیون نسخه‌ای آن از همین مسئله حکایت دارد.

وقتی به ژانر بتل رویال می‌رسیم، بازی PUBG یک اثر جریان ساز و انقلابی است که این ژانر را به محبوبیت رساند و در طول این سال‌ها، بسیاری از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا مدل بتل رویال آن را در بازی‌های خود پیاده‌سازی کنند. بدیهی است که هر روز، بازیکنان جدیدی نسبت به انجام آن کنجکاو شوند، خصوصا در دوره‌ای که تقریبا اکثرا بازی دوستان، نسخه موبایل آن را تجربه کرده‌اند.

راهنمای بازی PUBG برای تازه واردها

اگر بدون هیچ نقشه، برنامه یا مهارت خاصی به انجام این بازی بپردازید، مدت زمان زیادی را بدون اینکه پیشرفتی داشته باشید، به کشته شدن اختصاص خواهید داد. اما اگر از کسانی هستید که هدف اصلی آن‌ها پیروزی در بازی و شکست دادن ۹۹ بازیکن دیگر است، باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید و به شکل متفاوتی بازی کنید. نکاتی که در ادامه مطالعه کنید، می‌توانند در این زمینه کمک مناسبی به شما کنند.

– سرعت و هوشمندی

بازی PUBG

برای پیروزی در بازی باید سریع باشید، مخفی کاری کنید و از درگیری‌های بیهوده با دشمنان بپرهیزید. در همان اول بازی که از هواپیما بیرون می‌پرید، حواستان باید به اطراف باشد و ببینید چه کسی دیگر در منطقه مورد نظر شما پریده است.

هنگامی که به زمین رسیدید، در اولین فرصت یک اسلحه بردارید و آماده هرگونه درگیری باشید. توصیه ما این است که به نقاط خلوت بپرید، جایی که بتوان آمادگی اولیه برای مبارزه را بدست آورد. همیشه به اطراف توجه داشته باشید و سریع حرکت کنید. دشمنان شما ممکن است در هر جایی پنهان باشند، در میان علف‌ها و یا شاید داخل دستشویی یک خانه! بنابر این باید صبور بوده و سعی کنید تا غافلگیر نشوید. هدف اصلی شما در بازی این است که زنده بمانید، بنابر این هیجان زده عمل نکنید و اگر موقعیت مناسبی ندارید، دشمنان را به چالش نکشید. با کمی صبر و تحمل، بسیاری از بازیکنان کشته خواهند شد و این یعنی دردسر کمتر برای شما.

آغاز هر مسابقه بسیار مهم است، پس سعی کنید آغاز مناسبی داشته باشید. مهم نیست که در اوایل بازی، اسلحه‌های خوبی ندارید، مهم این است که به تدریج آمادگی لازم را به دست بیاورید و در این میان، زنده بمانید.

– کنترل‌های بازی را به خوبی فرا بگیرید

بازی PUBG

کنترل بازی فقط به راه رفتن و شلیک کردن خلاصه نمی‌شود بلکه دکمه‌های زیادی وجود دارند که باید به خاطر بسپارید و در بازی به کار بگیرید. از مهم‌ترین کارهای شما، چرخاندن همیشگی موس است تا همیشه حواستان به اطراف باشد، خصوصا در زمانی که در حال لوت کردن (جمع آوری تجهیزات) هستید.

شما باید بر روی زمین خوابیدن، نشستن، آرام راه رفتن و غیره را نیز به خوبی یاد بگیرید و در بازی استفاده کنید. علاوه بر این‌ها، مدیریت فهرست آیتم‌ها هم کار آسانی نیست و کسی که بتواند این کار را سریع‌تر و کارآمدتر انجام دهید، می‌تواند در بازی موفق‌تر باشد. اگر هم محل قرارگیری یک دکمه برای شما مناسب نیست، از بخش تنظیمات، آن را تغییر دهید تا مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

– به دایره مرگ توجه داشته باشید

بازی PUBG

مطابق معمول عناوین بتل رویال، یک «دایره» یا «طوفان» در اطراف شما قرار دارد که با گذشت زمان کوچک‌تر می‌شود و همیشه باید درون آن حضور داشته باشید، در غیر این صورت کشته خواهید شد. با نگاه به نقشه (مطابق تصویر بالا)، می‌توانید این دایره را رویت کنید. اگر بیرون دایره قرار بگیرید، بار سلامتی شما به تدریج کم می‌شود و در نهایت از جریان مسابقه کنار می‌روید.

اگر بازیکن باهوشی باشید، می‌توانید از دایره به نفع خود استفاده کنید و استراتژی‌های مختلفی را به کار بگیرید. برای مثال در داخل دایره کمین کرده و دشمنانی که عقب مانده‌اند و در تلاش هستند تا سریعا وارد دایره شوند را غافلگیر کنید. باید بدانید که دشمنان هم از همین تاکتیک‌ها استفاده می‌کنند، برای مثال در نزدیکی یا روی پل کمین کرده و انتظار شما را می‌کشند. بنابر این تلاش کنید تا ورود به دایره را به لحظات پایانی و حساس موکول نکنید.

 – اهمیت تجهیزات

بازی PUBG

اولین کار شما پس از ورود به نقشه بازی، پیدا کردن اسلحه است. از ساختمانی به ساختمان دیگر بروید و هر آن چه که فکر می‌کنید نیاز است را بردارید. اسلحه، تنها دغدغه شما نیست و باید به فکر پیدا کردن جلیقه ضدگلوله مناسب، کوله پشتی و آیتم‌های سلامتی هم باشید. البته پیدا کردن بهترین تجهیزات، شما را شکست ناپذیر نمی‌کنند اما کمی قوی‌تر می‌شوید و همین تفاوت‌ها می‌توانند شما را از یک مرگ قطعی نجات دهند.

همیشه در جستجوی آیتم‌های بهتر باشید و پس از اینکه دشمنی را از بین بردید، با احتیاط به سراغ او بروید تا ببینید چه چیزهایی برای شما دارد.

– مدیریت فهرست آیتم‌ها

بازی PUBG

حتی اگر بهترین کوله پشتی بازی را هم پیدا کنید، باز هم تعداد محدودی آیتم را می‌توانید با خود به همراه داشته باشید. شما با توجه به سبک بازی خود، باید بدانید به چه چیزهایی نیاز دارید و هر چیز غیرضروری را کنار بگذارید.

با کمی بازی کردن، متوجه خواهید شد که چه آیتم‌هایی ارزشمند هستند و چه آیتم‌هایی را لازم ندارید اما بعضی از چیزها را همیشه با خود به همراه داشته باشید، حتی اگر با سبک بازی شما سازگار نیستند، برای مثال نارنجک دودزا. زمانی که در وضعیت بدی گرفتار شده‌اید و راه فرار ندارید، می‌توانید آن را به زمین انداخته و در میان دودها از محل حادثه دور شوید.

اگر قطعه مهمی از یک اسلحه پیدا کردید اما خود آن اسلحه را ندارید، قطعه را با خود همراه کنید تا شاید در ادامه به اسلحه مورد نظر برسید. بسته‌های سلامتی را هم فراموش نکنید که اهمیت زیادی دارند و آن‌ها را همیشه بردارید. یک نکته دیگر هم که باید توجه داشته باشید این است که یک جلیقه آسیب دیده درجه ۳ (Tier 3)، باز هم بهتر از یک جلیقه سالم درجه یک است، پس اشتباها آن را تعویض نکنید.

– صدا مهم‌تر از هر چیزی است

بازی PUBG

آگاهی محیطی در بازی PUBG اهمیت بالایی دارد. جزیره بازی آن قدر بزرگ است که شاید برای مدتی طولانی، هیچ بازیکن دیگری را مشاهده نکنید اما اگر می‌خواهید تا پایان کار در مسابقه باقی بمانید، باید دیگران را زودتر ببینید، در واقع قبل از اینکه آن‌ها شما را ببینند. اما مهم‌تر از تصویر، صدا است.

صدای شلیک شما از فواصل زیادی قابل شنیدن است، بنابر این هنگامی که وارد یک درگیری می‌شوید، بازیکنان کنجکاو دیگر هم به سوی شما خواهند آمد. صدای ماشین از صدای شلیک هم بیشتر است و در واقع حضور شما به همه بازیکنان اطراف اعلام می‌شود. صدای پا را هم نباید فراموش کرد، شما معمولا قبل از اینکه یک بازیکن را در نزدیکی خود ببینید، صدای پای او را می‌شنوید و اگر هدفون خوبی داشته باشید، این صداها به بهترین سلاح شما تبدیل می‌شوند و آمادگی بالایی برای مقابله با دشمنان خواهید داشت. گوش شما از هر اسلحه‌ای می‌تواند کارآمدتر باشد، پس از آن به خوبی استفاده کنید.

– هنر لوت کردن

بازی PUBG

پنهان شدن درون دایره برای ۲۰ دقیقه و منتظر ماندن شاید شما را تا ۱۰ نفر پایانی برساند اما کمتر پیش می‌آید که به نفر اول نقشه تبدیل شوید. به این دلیل که در این مدت، بازیکنان باقی مانده توانسته‌اند تجهیزات و اسلحه خود را تا بالاترین حد ممکن ارتقا دهند و شما تمام این مدت را بیهوده هدر داده‌اید. درست است که باید احتیاط را رعایت کنید اما این سبک بازی بزدلانه، شما را به جایی نمی‌رساند.

پس تا وقتی که کاملا آماده نیستند و بهترین تجهیزات را ندارید، زمان را تلف نکرده و در جستجوی لوت بهتر باشید. مناطقی همچون مدرسه، پایگاه نظامی و ساختمان‌های بزرگ همیشه بهترین لوت را دارند و به همین دلیل، بازیکنان زیادی جذب آن‌ها می‌شوند، هر چه قدر ریسک بیشتری کنید، جایزه بهتری دریافت خواهید کرد. در مجموع، لوت کردن را فراموش نکنید و برای یافتن آیتم‌های بهتر، همیشه در حرکت باشید.

– نوع شلیک اسلحه‌های خوب را یاد بگیرید

بازی PUBG

اسلحه‌های زیادی در بازی وجود دارد و اکثر آن‌ها از نظر قدرت برابر نیستند. بر روی اکثر اسلحه‌ها می‌توانید قطعات مختلفی هم سوار کنید که کیفیت آن‌ها را بهبود می‌بخشد. بهتر است که تمرکز اصلی خود را بر روی اسلحه‌هایی همچون M16A و AKM بگذارید. این اسلحه‌ها در موقعیت‌های مختلف نزدیک و دور، کاربردی هستند و شما را راضی خواهند کرد اما باید طرز شلیک کردن با آن‌ها را یاد بگیرید. اسلحه‌های تک تیرانداز هم عالی هستند و از پرطرفدارترین اسلحه‌های بازی به حساب می‌آیند.

ابتدا ببینید کدام اسلحه‌ها با سبک بازی شما سازگارتر است، سپس کار با آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید. نقاط ضعف و قدرت خود را پیدا کنید و با تمرین، در اسلحه‌های مختلف حرفه‌ای شوید. فراموش نشود که همیشه اسلحه‌های مورد علاقه خود را به سرعت پیدا نمی‌کنید، پس همیشه آمادگی کار با هر چیزی را داشته باشید، حتی شات گان.

– استفاده درست از بسته‌های سلامتی و آدرنالین

بازی PUBG

بسته‌های سلامتی مختلف، بانداژها، داروهای مسکن و نوشیدنی‌های انرژی‌زا از آیتم‌های کلیدی بازی هستند. هر کدام از این آیتم‌ها به شکل مختلفی عمل می‌کنند اما شما به همه آن‌ها نیازمند خواهید بود.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا شاید در ظاهر ضروری به نظر نرسند اما قدرت شما را افزایش می‌دهند و قبل از لحظات حساس، با استفاده از آن‌ها می‌توانید به شرایط ایده آلی برسید. هر آنچه که دارید را در اوایل یا اواسط بازی مصرف نکنید و برای لحظات حساس پایانی، این آیتم‌ها را به تعداد کافی، رزرو داشته باشید. این نکته را هم در ذهن داشته باشید که هنگام استفاده از این آیتم‌ها، توانایی شلیک ندارید، پس از آن‌ها در موقعیت مناسب و هنگامی که سنگر دارید، استفاده کنید.

– مواظب منطقه خطر (Red Zone) باشید

بازی PUBG

گاهی بر روی نقشه می‌بینید که یک دایره قرمز بر روی یک منطقه قرار گرفته است. پس از چند دقیقه، ده‌ها بمب در آن منطقه منفجر می‌شود و می‌تواند هر کسی را نابود کند. اگر احیانا در داخل منطقه خطر حضور داشتید، یک پوشش مناسب پیدا کنید و در فضای باز نباشید.

حضور در منطقه خطر البته لزوما به معنای مرگ شما نیست و اگر بدشانس نباشید، هیچ بمبی بر روی سر شما نمی‌افتد اما در مجموع از آن دوری کنید.

– در سنگرهای امن پناه بگیرید  

بازی PUBG

گلوله‌ها از درختان عبور نمی‌کنند پس اگر در فضای باز هستید، در نزدیکی درخت‌ها باشید. شما می‌توانید در میان علف‌ها پنهان شوید اما اگر دیده شوید، به راحتی کشته خواهید شد. گلوله‌ها از داخل در عبور می‌کنند اما از دیوارها خیر. شما با استفاده از کلید Q و E در کامپیوتر، می‌توانید به اطراف نگاه کرده و کل بدن خود را نشان ندهید که مکانیک بسیار کارآمدی است.

هر زمان هم کشته شدید، به این فکر کنید که دلیلش چه چیزی بوده است و سعی کنید اشتباهات خود را دوباره تکرار نکنید. در طول هر مسابقه، همیشه به فکر یک سنگر مناسب بوده و برای خود یک راه فرار احتمالی متصور باشید تا اگر اوضاع مطابق میل شما پیش نرفت بتوانید پنهان شوید و عقب نشینی کنید.

 – تمام هوش و ذکاوت خود را به کار بگیرید

بازی PUBG

اگر از مغز خود استفاده نکنید، بهترین تجهیزات و اسلحه‌های بازی PUBG هم نمی‌توانند به شما کمک کنند. این بازی به واکنش‌های سریع و قدرت تصمیم گیری بالا نیاز دارد. شما باید بدانید در هر موقعیت، چه کاری باید انجام دهید و هر چه قدر کم اشتباه‌تر ظاهر شوید، شانس بالاتری برای پیروزی خواهید داشت.

همیشه باید جوانب را در نظر بگیرید و احتیاط کنید. باید بدانید چه زمانی در موقعیت مناسب هستید و می‌توانید درگیر شوید و چه زمانی شرایط خوبی ندارید و باید از معرکه فرار کنید. باید بدانید چه گونه از هر موقعیت به سود خود استفاده نمایید و چه زمانی باید به نابودی دشمن بپردازید.

اما همه این‌ها بدین معنا نیست که نباید از بازی لذت ببرید، شما می‌توانید هر آن طور که دوست دارید بازی کنید و اگر هدف اصلی شما پیروزی نیست، می‌توانید به آزمون و خطا پرداخته و تاکتیک‌های مختلفی را در بازی پیاده‌سازی کنید. می‌توانید همان اول بازی در شلوغ‌ترین نقطه نقشه پریده و درگیری را آغاز کنید یا کارهای دیوانه‌وار مختلفی در جهان بازی انجام دهید. اما همیشه از شکست‌های خود درست بگیرید و سعی کنید پیشرفت داشته باشید.

برنده بازی PUBG کسی است که هوشمندانه‌تر از ۹۹ نفر دیگر بازی می‌کند اما فاکتورهای زیادی در این بازی تاثیرگذار هستند و باید بارها کشته شدن را تجربه کنید تا به یک بازیکن خوب تبدیل شوید. پس ناامید نشده و با قدرت جلو بروید.

آیا بازی PUBG را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را در رابطه با این بازی با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. البته از همه مهمتر بازی پر از چیتر هست که با چیت یا همون برنامه تقلب که میزنن میدونن شما کجا هستین

    لوازم های تو خنه چی هست و ماشین ها کجا هستن

    کلا بهش میگن پاپچیت از بس چیتر داره