پیش نمایش 20161 ویندوز 10

پیش نمایش ۲۰۱۶۱ ویندوز ۱۰ طراحی جدید منوی استارت را به نمایش می‌گذارد

پیش نمایش ۲۰۱۶۱ ویندوز ۱۰ – Windows 10 Preview 20161 که به تازگی منتشر شده می‌تواند طراحی جدید منوی استارت این سیستم عامل را به نمایش بگذارد.

نگرانی‌هایی در مورد چگونگی تغییرات در طراحی منوی استارت ویندوز ۱۰ وجود دارد، اما مایکروسافت اکنون با تأیید برخی از این تغییرات کمی از نگرانی‌ها را کاسته است. حداقل می‌توان گفت تغییرات گسترده‌ای در انتظار طراحی این منو استارت نیست. پیش نمایش ۲۰۱۶۱ ویندوز ۱۰ که به تازگی منتشر شده تغییرات کمی را در این منو به نمایش می‌گذارد، اگرچه رفتار مالتی‌تسکینگ جدید آن ممکن است مورد علاقه‌ی برخی از کاربران نباشد.

در جدیدترین موارد فاش شده تأیید شده است که منو استارت ویندوز ۱۰ یک تغییر رنگ جدید را خواهد داشت که این کاشی‌های داخل آن را با انتخاب تم روشن یا تیره بازتاب می‌کند. مایکروسافت اشاره کرده است که اگر کمی رنگ به آن اضافه کنید، ابتدا باید تم تیره ویندوز را فعال کنید تا رنگ‌ها در منو استارت، نوار وضعیت و اکشن سنتر به نمایش درآیند.

پیش نمایش 20161 ویندوز 10

در مقابل، مالتی‌تسکینگ با Alt+Tab دیگر هیچ تغییر بصری ایجاد نمی‌کند، بلکه نحوه رفتار خودش را حداقل زمانی که از مرورگر مایکروسافت اج استفاده کنید تغییر می‌دهد. هر تبی که در مرورگر مایکروسافت باز باشد، به عنوان یک آیتم مستقل در Alt+Tab به نمایش درخواهد آمد، این باعث می‌شود کاربران با سرعت بیشتری به تب‌های باز شده در مرورگر اج دسترسی داشته باشند. البته اگر ده‌ها زبانه را باز کنید، این قابلیت تبدیل به آشفتگی بزرگی برای شما خواهد شد. خوشبختانه مایکروسافت این امکان را به شما می‌دهد تا به ۳ یا ۵ زبانه‌ای که اخیراً باز شده‌اند دسترسی پیدا کنید یا مجدداً وضعیت مالتی‌تسکینگ با Alt+Tab را به حالت قدیمی بازگردانید.

پیش نمایش ۲۰۱۶۱ ویندوز ۱۰ دارای تغییرات دیگری نظیر حالت گرافیکی برای اپلیکیشن ماشین حساب نیز هست. ویندوز ۱۰ همچنین هنگام جدا کردن کیبورد از تبلت‌های ۲ در ۱ مانند سرفیس پرو، به صورت خودکار به حالت تبلتی تغییر خواهد کرد. این باعث می‌شود بدون آنکه نیازی به تغییر حالت پیش از جدا کردن کیبورد باشد، فوراً آن را جدا کرده و از نمایشگر لمسی تبلت خود استفاده کنید. این پیش نمایشی از به‌روزرسانی بزرگ مایکروسافت است که اواخر سال ۲۰۲۰ برای ویندوز ۱۰ منتشر می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. همون منوی استارت ویندوز ۱۰ رو داره فقط یکم رنگش فرق میکنه