گوشی های هوشمند

تماشا کنید: آمارهای شوکه کننده از تسلط گوشی های هوشمند بر زندگی انسان

گوشی های هوشمند به جزوی جدا نشدنی از زندگی انسان تبدیل شده‌اند. در ادامه با یک ویدیو، آماری را از تاثیر و تسلط موبایل‌ها بر زندگی ما ارائه می‌کنیم.

گوشی های هوشمند از آنچه تصور می‌کنید، بیشتر بر زندگی انسان‌ها تاثیر گذاشته‌اند. امروزه گوشی های موبایل به جزوی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند و تقریبا همه ما کارهای روزمره خود را با آن انجام می‌دهیم و ساعات زیادی از روز را در حین انجام کارهای مختلف با گوشی خود می‌گذرانیم. به هر گوشه‌ای که نگاه می‌کنیم، افرادی را می‌بینیم که در حال نگاه کردن به نمایشگر گوشی‌شان هستند و مدام شبکه‌های اجتماعی خود را چک می‌کنند، بازی می‌کنند، در اینترنت می‌چرخند، فیلم می‌بینند و عکس می‌گیرند.

تحقیق‌های زیادی درباره تاثیر اسمارت فون‌ها در زندگی بشر شده است و همه این پژوهش‌ها به این نتیجه رسیده که گوشی‌ها علاوه بر کارایی و فوایدی که در زندگی ما دارند، آثار مخربی نیز بر زندگی و حتی سلامتمان می‌گذارند و به همین دلیل لازم است که مدت استفاده از گوشی هوشمند خود را مدیریت کنیم و نحوه استفاده درست از آن را بیاموزیم و به خصوص به کودکان خود آموزش دهیم. خلاصه این که امروزه تلفن های همراه ما نقش مهمی را در زندگی‌مان ایفا می‌کنند و دیگر آن ابزار ساده برای تماس گرفتن و پیامک نیستند، بلکه توانایی‌های شگفت‌انگیزی دارند که باعث می‌شوند مدت زیادی را با آن سرگرم باشیم.

طبق آخرین آمار، حدود ۳.۵ میلیارد کاربر گوشی هوشمند در سراسر جهان وجود دارد که تقریبا معادل نیمی از جمعیت دنیا می‌شود. گفته می‌شود با روند رو به رشد امروزی، تعداد کاربران موبایل هوشمند در سال ۲۰۲۵ به رقم شگفت انگیز ۷ میلیارد نفر می‌رسد. از این آمار فقط حدود ۸۵۰ میلیون کاربر موبایل در کشور چین زندگی می‌کنند و هند در رده دوم قرار دارد. اگر تمام گوشی های موبایل جهان را روی هم بگذاریم، ارتفاع آن به ۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون کیلومتر می‌رسد که برابر است با مسیر سفر به ماه، برگشت به زمین و دوباره رفتن به کره ماه.

در این ویدیو که امروز در گجت تی وی برای شما آماده کرده‌ایم می‌خواهیم آمار جالب و شوکه کننده‌ای را از تسلط گوشی های موبایل بر زندگی انسان ارائه کنیم.

ویدیوی آمار گوشی های هوشمند در جهان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. گوشی واقعا تموم وقت و فکر و ذکرمونو گرفته

  2. اا من جز همش بودم

  3. اقا خواهشا تا ی مدت درباره گوشی گران قیمت مقاله نزارید ادم دلش کباب میشه وقتی که جلوی وارداتش بستن

  4. اگر هر گوشی رو یک متر فرض کنیم با ۳/۵ میلیارد گوشی میشه ۳/۵ میلیارد متر یا ۳/۵ میلیون کیلومتر تازه گوشی که یک متر نیست
    (( ارتفاع آن به ۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون کیلومتر می‌رسد)) قبل از انتشار یه بار بخونیدشون