بازی Destiny 2

بازی Destiny 2 و 13 نکته برای تازه واردها

بازی Destiny 2 – دستینی 2 یکی از محبوب‌ترین عناوین رایگان این روزهای بازار است. اگر می‌خواهید تجربه خوبی از این بازی داشته باشید، نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را باید به گوش بسپارید.

بازی Destiny 2 با اینکه یک اثر فری تو پلی به حساب می‌آید اما آن قدر محتواهای جذاب و متنوع دارد که به راحتی با آثار پریمیوم بازار رقابت می‌کند. اگر قصد آغاز این بازی را دارید، باید به نکات ویژه‌ای توجه کنید.

نگهبانان در آخرین بسته الحاقی قسمت اول (The Rise of Iron)، توانستند سیوا (SIVA) را شکست دهند اما بر خلاف تصور این پایان کار نبود. حالا در قسمت دوم، تهدیدهای تازه‌ای وارد کهکشان شده‌اند و شما باید یک بار دیگر وارد میدان نبرد شوید. تا اینجا، نگهبانان با کیبل (Cabal)، وکس (Vex) و غیره مبارزه کرده‌اند و دشمنان بیشتری هم در راه هستند. اکسپنشن فراتر از روشنایی (Beyond Light) مدتی قبل انتشار یافت و بسته الحاقی ملکه جادوگر (The Witch Queen) در سال 2021 عرضه می‌شود. هنوز جزئیات دقیقی از اکسپنشن سال 2022 در دست نیست.

راهنمای بازی Destiny 2 برای تازه واردها

با تشکر از تلاش‌های فراوان استودیوی بانجی، دنیای بازی Destiny 2 هر روز در حال گسترش است و داستان‌ها، اسلحه‌ها و تجهیزات مختلفی به تدریج در حال اضافه شدن به بازی هستند. اگر می‌خواهید پتانسیل‌های شخصیت خود را شکوفا کنید و بیشترین لذت از این بازی را ببرید، در ادامه ما را همراهی کنید.

– با چه کلاسی باید بازی کرد؟

بازی Destiny 2

شما سه جای خالی (اسلات) برای شخصیت‌ها در اختیار دارید و در واقع با سه کلاس مختلف می‌توانید به بازی بپردازید (هر کدام از کلاس‌ها دارای تعدادی شخصیت زیرمجموعه با قابلیت‌های متفاوت هستند). اگر عاشق بازی دستینی هستید، احتمالا تلاش می‌کنید تا این شخصیت‌ها را تا بالاترین حد ارتقا دهید. شما در زیر می‌توانید با سه کلاس مختلف بازی آشنا شوید:

  • شکارچیان (Hunters): موجوداتی مخفی کار که تمرکزشان بر روی تله گذاشتن است. آن‌ها دارای یک تیر و کمان اختصاصی هستند که می‌توانند دشمنان را به یک نقطه قفل کنند و یک اسلحه رولور قدرتمند دارند که با یک تیر می‌تواند نگهبانان دیگر را نابود کند. نقش اصلی آن‌ها در نابودی دشمنان کوچک است و شخصیت‌های زیر مجموعه جذابی دارد. برای مثال هفت تیرکش (Gunslinger)، می‌تواند بواسطه اسلحه طلایی، بیشترین آسیب را به دشمنان وارد کند.
  • جادوگران (Warlocks): این شخصیت‌ها در واقع جادوگران فضایی هستند. آن‌ها می‌توانند رعد و برق تولید کرده و همراه با یک شمشیر آتشین، پرواز کنند. جادوگران معمولا نقش یک محافظ را در تیم ایفا می‌کنند و وارد میدان می‌شوند تا هیچ کدام از اعضای دیگر تیم در موقعیت دشواری گرفتار نشود. این شخصیت‌ها معمولا هر کاری که بخواهند می‌توانند انجام دهند.
  • تایتان‌ها (Titans): تایتان‌ها در مقایسه با دیگر کلاس‌های بازی از محبوبیت کمتری برخوردار هستند اما این بدین معنا نیست که نقشی در بازی ندارند. آن‌ها می‌توانند کاری کنند که از آسمان آتش ببرد و دارای یک سپر قدرتمند هستند که می‌تواند جلوی تیرهای دشمن را گرفته یا با یک ضربه، دفاع دشمن را بر هم بریزند. در بخش PvP، تایتان‌ها بدون شک حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و می‌توانند حرف اول و آخر را در میدان مسابقه بزنند. این شخصیت‌ها شاید نقش موثری در بازی داشته باشند اما از نظر پشتیبانی، در شرایط مختلف چندان نمی‌توان بر روی آن‌ها حساب کرد.

شما می‌توانید با هر کدام از این کلاس‌ها به بازی بپردازید و نقاط ضعف و قدرت آن‌ها را بشناسید اما ابتدا باید ببینید کدام یک از با سبک بازی شما سازگارتر است. با تشکر از ساختار مناسب بازی، سه نوع انرژی مختلف (Void، Solar و Arc) در اثر موجود است که در دسترس تمامی زیرمجموعه‌های کلاس‌ها قرار دارد. پس از مدتی تجربه بازی، شاید متوجه شوید که تغییر دادن شخصیت‌ها تاثیر شگفت انگیزی در بازی کردن شما ندارد و در هر صورتی می‌توانید اسلحه‌های محبوب خود را به کار بگیرید.

– لول آپ (Level Up) شدن دیگر اهمیت چندانی ندارد  

بازی Destiny 2

احتمالا این اصطلاح را در مورد بازی دستینی و اکثر عناوین نقش آفرینی آنلاین چندنفره گسترده (MMOs) شنیده‌اید: هنگامی که شخصیت خود را به بالاترین لول (Level) برسانید، «بازی واقعی» آغاز می‌شود. این دیدگاه قدیمی پس از عرضه بسته الحاقی Shadowkeep، دیگر معنای خاصی ندارد.

حالا که شخصیت‌ها لول ندارند و از همان ابتدا، با «لول قدرت» 750 وارد میدان می‌شوند، به حد کافی قدرتمند هستید تا محتواهای عرضه شده در سال اول و دوم بازی را بدون هیچ مشکلی انجام دهید. البته امتیاز تجربه (XP) هنوز هم در بازی وجود دارد اما چندان مهم نیست.

– تجهیزات دارای درجات مختلفی هستند

بازی Destiny 2

در بازی Destiny 2 تنها پیدا کردن تجهیزات کافی نیست بلکه باید تجهیزات مناسب را پیدا کنید. بسیاری از شخصیت‌ها دارای تجهیزات مشترک هستند اما زره متفاوتی دارند. هر کدام از کلاس‌ها باید زره مخصوص به خود را بپوشند؛ ردا (Cloaks) برای شکارچیان، باندها (Bonds) برای جادوگران و مارک‌ها (Marks) برای تایتان‌ها. تجهیزات دارای درجه‌های مختلفی هم هستند که در زیر می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

  • تجهیزات متداول (Common): به رنگ سفید هستند و فقط باید به صورت موقت از آن‌ها استفاده کنید تا زمانی که لوت بهتر به دست بیاورید. بعضی از مواقع، این تجهیزات دارای قابلیت‌های (Perk) خاصی هستند اما باز هم قدرت خاصی ندارند. پس از اینکه لول آپ شدید، چندان با این نوع تجهیزات رو به رو نمی‌شوید و دلیل خاصی هم برای استفاده از آن‌ها وجود ندارد.
  • تجهیزات نامتداول (Uncommon): به رنگ سبز هستند و دو قابلیت مختلف دارند. آن‌ها به بدی تجهیزات متداول نیستند اما در مقایسه با درجات بالاتر، هیچ حرفی برای گفتن ندارند. همانند تجهیزات متداول، هنگامی که شخصیت شما به بالاترین لول می‌رسد، دیگر چندان باررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر این نوع تجهیزات رو به رو نمی‌شوید.

بازی Destiny 2

  • تجهیزات کمیاب (Rare): به رنگ آبی هستند و به وفور با آن‌ها رو به رو می‌شوید. متاسفانه، این نوع تجهیزات هرگز به بالاترین سطح قدرت نمی‌رسند و 20 لول پایین‌تر هستند. با این حال، سه قابلیت برای اسلحه باز می‌کنند و در مقایسه با تجهیزات متداول و نامتداول، قابل استفاده تر و قابل دوام تر هستند.
  • تجهیزات لجندری (Legendary): اصل بازی Destiny 2 پیرامون این نوع تجهیزات جریان دارد. این تجهیزات به رنگ بنفش هستند و هر چهار قابلیت اسلحه را باز می‌کنند. قابلیت‌های زیادی در بازی وجود دارد که باید به تدریج ببینید کدام یک برای شما مناسب‌تر است. بنابر این هنگامی که همه تجهیزات شما به رنگ بنفش در آمد، به کم راضی نباشید و قابلیت‌ها و تجهیزات بهتری پیدا کنید تا زمانی که حس شود شخصیت شما به اوج آمادگی رسیده و همان چیزی شده است که می‌خواستید.
  • تجهیزات اِگزاتیک (Exotic): کمیاب‌ترین آیتم‌های بازی به حساب می‌آیند و برای بدست آوردن آن‌ها، باید ساعت‌ها بازی کرده و البته دعا کنید! این تجهیزات طلایی رنگ، بهترین چیزی هستند که در بازی می‌توانید به دست بیاورید.

– استفاده مناسب از اسلات‌های مختلف اسلحه

بازی Destiny 2

سه اسلات در دسترس نگهبان قرار دارد که در هر کدام می‌توانند یک نوع اسلحه متفاوت را به کار بگیرند. برای مثال، اسلحه اصلی شما (اولین اسلات) بهتر است از نوع اتوماتیک یا نیمه خودکار باشد. اسلحه خاص شما (اسلات دوم) از مهمات سبز / انرژی استفاده می‌کند و معمولا اسلحه‌هایی همچون شات گان‌ یا تک تیرانداز در این بخش قرار می‌گیرد.

توصیه می‌کنیم که اسلحه‌های اصلی و ثانویه شما از یک نوع نباشند و آن‌ها را به شکلی انتخاب کنید که در مبارزات نزدیک و دور دچار مشکل نشوید. در همین راستا، استفاده از اسلحه تک تیرانداز در اسلات دوم توصیه می‌شود.

و در نهایت، اسلات سوم، اسلحه‌های سنگینی هستند که از مهمات بنفش استفاده می‌کنند. در این اسلات می‌توانید راکت لانچر را قرار دهید یا حتی از شمشیر استفاده کنید که در مبارزات نزدیک بسیار کارآمد است.

– ابتدا بخش اصلی بازی را به پایان برسانید

بازی Destiny 2

از آنجایی که نمی‌توانید پیشرفت‌های خود از قسمت اول را به قسمت دوم منتقل کنید، همه چیز برای شخصیت شما از ابتدا آغاز می‌شود. چه از افراد کارکشته قسمت اول باشید و چه از کسانی که برای نخستین بار وارد دنیای بازی می‌شوند، اولین کار شما این است که بخش اصلی بازی را به پایان برسانید.

جدا از اینکه بخش کمپین بازی Destiny 2 دارای داستان جذاب و سینمایی‌تری نسبت به قسمت اول است، می‌توانید با مکانیک‌های مختلف گیم پلی نیز به خوبی آشنا شوید. علاوه بر این‌ها، بخش داستانی بازی این فرصت را به شام می‌دهد تا با دشمنان مختلف مبارزه کرده و تجهیزات نسبتا مناسبی برای خود فراهم کنید.

– شلیک به سر دشمنان چندان مهم نیست

بازی Destiny 2

طرفداران عناوین شوتر احتمالا به بازی دستینی 2 نگاه می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که شلیک به سر (هدشات) بسیار مهم است اما این طور نیست. شما در مبارزه با غول آخرها و دشمنان مختلف، انتخاب‌های دیگری هم دارید و با شلیک به بخش‌های مختلف بدن این دشمنان، آسیب بیشتری به آن‌ها وارد می‌کنید.

دشمنان در بخش PvE، دارای زره‌ها و نقاط ضعف خاصی هستند که با شلیک به آن نقاط، می‌توانید آن‌ها را راحت‌تر از پای در بیاورید. اسلحه‌ای که برای شلیک کردن به این نقاط استفاده می‌کنید هم اهمیت دارد. اگر می‌بینید که اسلحه فعلی شما آسیب زیادی به زره دشمن وارد نمی‌کند، یک اسلحه دیگر را به کار بگیرید.

– دفاع مهم‌تر از حمله  

بازی Destiny 2

شما در طول مبارزات می‌توانید از عناصر محیطی کمک گرفته و از خود دفاع کنید، همانند سنگر گرفتن در پشت دیوارها و جاهای مناسب. علاوه بر این، هر کدام از کلاس‌ها دارای استراتژی‌های دفاعی خاصی هستند که با مهارت‌های آن‌ها مرتبط است و در هنگام استفاده از بعضی کلاس‌های خاص، باید به این نکته هم توجه داشته باشید.

برای مثال جادوگران دارای یک قابلیت منحصربه‌فرد هستند که می‌تواند دشمنان را به عقب براند. شکارچیان دارای قابلیت جا خالی دادن هستند و می‌توانند با این حرکت، از حملات دشمن در امان مانده و در موقعیت مناسب‌تری قرار بگیرند. تایتان‌ها هم با قابلیتی که دارند می‌تواند از میان دشمنان عبور کرده و آسیب‌ها را هم دفع کنند.

– برای پیروزی باید به فکر بقا باشید

بازی Destiny 2

بازی Destiny 2 به شکلی طراحی شده که شما را همیشه به سنگر گرفتن تشویق می‌کند. ابتدا باید به زنده ماندن فکر کنید و اولویت اصلی شما نباید بر روی هجوم باشد. این نکته خصوصا در بخش‌های حساس می‌تواند نجاتتان دهد. اگر در بخش PvE بازی می‌کنید، باید شخصیت خود را به شکلی بسازید که بتواند برای مدت بیشتری به بقا ادامه دهد. تایتان‌ها با زره قدرتمندی که دارند، به راحتی می‌توانند از ضربات مختلف در امان بمانند و شکارچیان می‌توانند دشمنان را به سرعت نابود کنند. جادوگران هم به همین صورت، می‌توانند دشمنان را در یک نقطه جمع کرده و کارشان را تمام کنند.

اما اگر در بخش PvP بازی می‌کنید، کار سخت‌تری در پیش خواهید داشت. در این بخش، در مقابل شخصیت‌های تحت کنترل هوش مصنوعی بازی نمی‌کنید بلکه بازیکنان حرفه‌ای با استراتژی‌های مختلف در مقابل شما قرار می‌گیرند. برای موفقیت باید همیشه شرایط را تحت کنترل داشته باشید و به درستی از قابلیت‌ها و تجهیزات خود استفاده کنید. اگر از نظر دفاعی در شرایط خوبی قرار داشته باشید، یک دشمن قدرتمند را می‌توانید با تدابیر درست از بین ببرید و حتی باعث شوید که با کمبود مهمات رو به رو شود.

– نقشه‌های بازی را با دقت یاد بگیرید

بازی Destiny 2

اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای بازی کنید، می‌توانید در بخش PvP نام مناطق مختلف را به یاد داشته باشید. همچنین نقاط امن نقشه را بشناسید و بدانید که چگونه می‌توان از آن‌ها به نفع تیم استفاده کرد.

برای مثال هنگامی که قرار است وارد یک بخش جدید شوید، باید اسلحه‌هایتان را آماده کنید و سپس با سرعت به سمت گوشه‌ها بروید. همیشه به فکر سنگر بعدی خود باشید و اجازه ندهید که دشمنان دست بالاتر را در بازی داشته باشند.

– تیم خود را بر اساس ماموریت آماده کنید

بازی Destiny 2

قبل از ورود به بخش چند نفره، بهتر است که تجهیزات خود را متناسب با موقعیت انتخاب کنید. همان طور که بالاتر هم اشاره شد، تایتان‌ها در واقع نقش کلاس تانک (Tank) را در بازی ایفا می‌کنند و حضور یکی از آن‌ها در تیم مفید است اما باقی اعضای تیم را از دو کلاس شکارچی یا جادوگر انتخاب نمایید.

اما برای انجام بعضی از ماموریت‌ها باید سیستم خود را تغییر دهید و همیشه با یک تاکتیک خاص نمی‌توانید وارد میدان شوید. برای مثال، برای موفقیت در بعضی از ماموریت‌های سخت، باید دو تایتان برای دفاع داشته باشید یا یک شکارچی اضافه‌تر با خود ببرید.

– هم تیمی‌ها را در اولین فرصت احیا کنید

بازی Destiny 2

احیای هم تیمی‌ها همیشه باید در اولویت‌های شما باشد. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید تیم کاملی در اختیار داشته باشید پس اگر یکی از اعضای تیم بر زمین افتاد، منطقه را ایمن کرده و سریعا به احیای او بپردازید. در این مواقع وظیفه دیگر اعضای تیم این است که دشمنان را سرگرم کنند.

پیش از آغاز مسابقه، با هم تیمی‌ها در مورد استراتژی‌هایی که باید در شرایط اضطراری به کار ببرید، صحبت کنید. اینکه اگر یکی از شما بر زمین افتاد، باقی اعضای تیم باید چه کاری انجام دهند و چگونه می‌توان از این وضعیت قرمز خارج شد.

– استفاده از رادار اهمیت ویژه‌ای دارد

بازی Destiny 2

همیشه باید به رادار توجه داشته باشید و از آن استفاده کنید. برای مثال، یک نکته قرمز در گوشه نقشه بدین معناست که احتمالا یک دشمن در اتاق مجاور قرار گرفته است و یک نقطه بزرگ‌تر بر روی رادار نیز نشان می‌دهد که یک دشمن در اتاق نزدیک به شما حضور دارد.

وجود نقاط قرمز در اطراف بازیکن هم یعنی یا دشمن دقیقا در همان اتاق وجود دارد یا در اتاق طبقه پایین یا بالا. از این اطلاعات استفاده کنید تا در هنگام ورود به یک منطقه جدید، آمادگی لازم را داشته باشید.

– اطلاعات بدست بیاورید و استراتژی‌های مختلف داشته باشید

بازی Destiny 2

کیل فید (Killfeed)، در گوشه تصویر اطلاعات زیادی به شما ارائه می‌دهد، اینکه چه کسی، چه کسی را کشته و برای این کار از چه سلاحی استفاده کرده است. شما از این اطلاعات می‌توانید به نفع تیم استفاده کنید. اگر بر روی یک نقشه خاص بازی کنید، باید توجه داشته باشید که کدام یکی از اعضای تیم کشته شده است و با این اطلاعات بدست آمده، می‌توانید حضور دشمنان در یک منطقه را پیش بینی کنید.

علاوه بر این اگر متوجه شدید که بازیکن حریف از یک اسلحه و کمبوی خاص برای کشتن دیگران استفاده می‌کند، باید برای او طعمه بگذارید تا کمبوی خود را هدر دهد و سپس به او ضدحمله بزنید. هیچ اطلاعاتی در بازی بی‌فایده نیست و استفاده مناسب از اطلاعاتی که در دست دارید، می‌تواند برگ برنده شما در هر مسابقه باشد.

 آیا بازی Destiny 2 را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را در رابطه با این بازی با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. وافعا بازی بسیار جال و هیجان انگیزی هست، دو ساله بازی میکنم و خیلی عالیه