بازی Ghost Recon Breakpoint

بازی Ghost Recon Breakpoint و ۱۵ نکته برای تازه واردها

بازی Ghost Recon Breakpoint – گوست ریکان: برک پوینت پس از یک آغاز نه چندان مناسب، در این روزها توانسته به اثر قابل توجهی تبدیل شود. اگر قصد آغاز این بازی را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

بازی Ghost Recon Breakpoint جدیدترین قسمت از مجموعه تام کلنسی است که یک بار دیگر شما را در یک دنیای باز قرار می‌دهد و احتمالا آخرین قسمت از مجموعه گوست ریکان در نسل فعلی کنسول‌هاست.

داستان بازی Ghost Recon Breakpoint در یک جزیره ساختگی به نام اُرورا (Auroa) رخ می‌دهد، جایی که گروهی از سربازان گروه گوست، از دستورات سرپیچی کرده و اعلام استقلال کرده‌اند. آن‌ها که با نام «گرگ‌ها» شناخته می‌شوند، تکنولوژی خاصی از هواپیماهای بدون سرنشین نظامی به نام اِسکل (Skell) را نیز بدست آورده‌اند و اهداف شومی دارند. شما در نقش نومد (Nomad) باید وارد جزیره شده و نقشه‌های رئیس اصلی گرگ‌ها یعنی کلنل دی واکر را بر هم ریخته و او را از بین ببرید.

راهنمای بازی Ghost Recon Breakpoint برای تازه واردها

این بازی شرکت یوبی‌سافت در مقایسه با قسمت‌های قبلی، گستردگی بالاتری دارد و از ویژگی‌های تازه‌ای بهره می‌برد. برای مثال فاکتورهای مجروحیت و خستگی در بازی پررنگ هستند و باعث می‌شوند تا بیشتر در دنیای بازی غرق شوید. در بازی آزادی کامل دارید و برای به پایان بردن ماموریت‌های مختلف، گزینه‌های تاکتیکی و ابزار زیادی در اختیار شما قرار دارد. می‌توانید جسد هم‌تیمی‌ها یا دشمنان را حمل کرده، همرنگ محیط شده و کمین کنید یا حتی کمپ‌های موقت بسازید. در این کمپ‌ها قادر هستید ابزار خود را مدیریت کرده یا کلاس شخصیت خود را تغییر دهید. همچنین بازی به شما صدها گزینه مختلف برای سفارشی سازی شخصیت‌ها ارائه می‌دهد تا بتوانید گوست موردنظر خودتان را طراحی کنید. اما در بازی با چالش‌های متفاوتی رو به رو هستید و اگر می‌خواهید به موفقیت خوبی دست پیدا کنید، باید به نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، توجه داشته باشید.

– در رابطه با هواپیماهای بدون سرنشین هوشیار باشید

بازی Ghost Recon Breakpoint

در بعضی از مناطق، هنگامی که در معرض دید دشمن قرار می‌گیرید و وارد مبارزه می‌شوید، فرار و گم کردن آن‌ها بسیار سخت است. شاید به این دلیل که یک یا چند هواپیمای بدون سرنشین در تعقیب شما است و محل دقیق حضور شما را به دشمنان اطلاع می‌دهد. اگر در چنین موقعیتی گرفتار شدید، تلاش کنید تا این هواپیماها را از بین ببرید. این پهپادها معمولا با چنین شلیک از بین می‌روند و اگر می‌خواهید از چشم دشمنان پنهان باشید، باید آن‌ها را از کار بیندازید.

علاوه بر این، شما هم به هواپیماهای بدون سرنشین اختصاصی مجهز هستید و می‌توانید آن‌ها را به کار گرفته و استراتژی‌های مختلفی را پیاده سازی کنید.

– از وسایل نقلیه استفاده کنید

بازی Ghost Recon Breakpoint

در عناوین جهان باز معمولا دو نوع بازیکن داریم؛ کسانی که همیشه سوار بر وسایل نقلیه هستند و علاقه‌ای به گشت و گذار در نقشه ندارند و کسانی که همیشه پیاده هستند که این کار باعث می‌شود چیزی را از دست ندهند. اگر از کسانی هستید که همیشه در حال قدم زدن در نقشه هستند، توصیه می‌کنیم هرازگاهی از وسایل نقلیه استفاده کنید تا هم تنوع بازی بالا برود و هم در زمان شما صرفه جویی شود.

استفاده از وسایل نقلیه نه تنها جذاب است بلکه باعث می‌شود تا لحظات هیجان انگیزی مختلفی داشته باشید و بازی را با ریتم سریع‌تری تجربه کنید.

– به آزمون و خطا بپردازید

بازی Ghost Recon Breakpoint

در بازی Ghost Recon Breakpoint با اسلحه‌ها، ابزار و تجهیزات مختلفی رو به رو هستید، بنابر این مهم است که همه چیز را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب‌تر است. پس فقط به استفاده از اسلحه‌های پیش فرض اکتفا نکنید بلکه با تغییر اسلحه‌ها و استفاده از قطعات مختلف آن‌ها، ببینید کدام یک بیشتر جواب می‌دهد. هنگامی که تجهیزات و اسلحه‌های مناسب را پیدا کردید، تجربه کلی شما از بازی بهبود پیدا می‌کند و درجه سختی بازی هم پایین می‌آید. بنابر این، از آزمون و خطا با تجهیزات مختلفی ترسی نداشته باشید.

– مخفی کاری بهترین سلاح شما است

بازی Ghost Recon Breakpoint

بالاتر هم ذکر کردیم که شما به هواپیمای بدون سرنشین دسترسی دارید و از آن می‌توانید برای مخفی کاری و کارهای دیگر استفاده کنید. استفاده مناسب از این پهپاد‌ها می‌تواند سختی بازی را به شدت کم کند و البته به وسیله آن می‌توانید از موقعیت دشمنان با خبر شده و متوجه شوید به کجا نگاه می‌کنند.

اگر از کسانی هستید که به مخفی کاری علاقه‌مند هستند، هواپیماهای بدون سرنشین باعث می‌شوند تا احساس کنید در نقش سم فیشر از بازی اسپلینتر سل (Splinter Cell) قرار گرفته‌اید. همه بازیکنان دارای مهارت‌های بالایی در شلیک کردن نیستند و یا لزوما به آن نوع درگیری اکشن علاقه‌ای ندارند. خوشبختانه سیستم مخفی کاری بازی مناسب است و با کمی صبر، به راحتی می‌توانید مراحل را به صورت پنهانی پیش ببرید.

– ساخت و ساز تجهیزات مهم است

بازی Ghost Recon Breakpoint

در بازی‌هایی که دارای قابلیت ساخت و ساز اسلحه و ابزار هستند، بازیکنان همیشه مرتکب دو اشتباه بزرگ می‌شوند: یا قطعات مختلف را بیهوده جمع آوری کرده و هرگز چیزی نمی‌سازند یا از منابع خود استفاده کرده و در همان اوایل بازی چیزهایی می‌سازند که پس از چند مرحله، تضعیف شده و دیگر کاربرد ندارند.

بهترین کار این است که منابع و قطعات را از اوایل بازی ذخیره کنید و زمانی که مطمئن شدید می‌توانید تجهیزات مناسبی بسازید، ساخت و ساز را آغاز نمایید. از کسانی نباشید که به این مسئله اهمیت نمی‌دهند چرا که ساخت و ساز می‌تواند یک برگ برنده برای شما باشد.

– برای خود هدف گذاری کنید

بازی Ghost Recon Breakpoint

یکی از مسائلی که معمولا در مواجهه با بازی‌های اوپن ورلد رخ می‌دهد این است که برای ساعت‌ها به گشت و گذار می‌پردازید و در نهایت متوجه می‌شوید که به هیچ موفقیت خاصی نرسیده‌اید. اگر از کسانی هستید که می‌خواهند پیشرفت کنند اما به راحتی از مسیر اصلی منحرف می‌شوند، هر بار قبل از آغاز بازی برای خود هدف گذاری خاص داشته باشید. این باعث می‌شود تا در کنار گشت و گذار در مناطق بزرگ بازی، ماموریت‌های مختلفی را هم انجام دهید و پیشرفت داشته باشید. پیشروی بیشتر در بازی به معنای بهبود تجهیزات و قدرتمندتر شدن شما است.

– در ابتدا نگران ارتقای تجهیزات نباشید

بازی Ghost Recon Breakpoint

با منابع و امتیازاتی که از همان اوایل بازی بدست می‌آورید، وسوسه برانگیز است که اسلحه محبوب خود را ارتقا دهید اما نیازی به عجله کردن نیست. به این دلیل که آن اسلحه تا مدتی نسبتا طولانی، برای نابود کردن دشمنان به اندازه کافی قدرتمند خواهد بود.

علاوه بر این، در طول ماموریت‌ها به اسلحه‌های بهتری می‌رسید، پس دلیلی وجود ندارد به ارتقای اسلحه‌ای بپردازید که قرار است دیگر استفاده نشود. ارتقای اسلحه خود را از جایی آغاز کنید که احساس می‌کنید به این کار نیاز است و دیگر قصدی برای تعویض تجهیزات ندارید.

 – کلاس خود را مشخص کنید

بازی Ghost Recon Breakpoint

در بازی چهار کلاس مختلف وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت‌های مختلفی در مبارزه هستند. کلاس Assault از نظر دفاعی عملکرد بالایی دارد و حتی با کشتن دشمنان می‌تواند جراحت‌هایش را بهبود ببخشد. کلاس Field Medics دارای یک پهپاد است که می‌تواند سلامت بازیکن را بازگرداند، هم تیمی‌های بر زمین افتاده را احیا کند و بار سلامتی شما را افزایش دهد. کلاس Panther بهترین گزینه برای مخفی کاری است و فناوری‌های مناسبی برای از بین بردن پهپادهای دشمن دارد و در نهایت، کلاس Sharpshooter بهترین گزینه برای استفاده از اسلحه تک تیرانداز است. این کلاس می‌تواند دشمنان را کارآمدتر هدف گیری کند و گلوله‌هایش به راحتی می‌توانند از جلیقه ضد گلوله دشمن عبور کنند.

اگر نمی‌دانید کدام کلاس را باید انتخاب کنید، پیشنهاد ما Panther است، زیرا قابلیت‌های مختلفی برای مخفی کاری دارد و با کمک او می‌توانید از پهپادها و گرگ‌ها در امان بمانید. نگران انتخاب اشتباه کلاس نباشید زیرا همیشه می‌توانید کلاس خود را تغییر دهید. پس کلاس‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک با سبک بازی شما سازگارتر است.

 – بی سر و صدا به کشتار بپردازید

بازی Ghost Recon Breakpoint

کشتن بی سر و صدای دشمنان بدون شک به نفع شما است و از دردسرهای بزرگ هم دور باقی می‌مانید. پس یا با شلیک به سر، دشمنان را از پای در بیاورید یا از نزدیک آن‌ها را سریعا به قتل برسانید. به یاد داشته باشید که همه اسلحه‌های خود را به صدا خفه کن مجهز کنید. شما معمولا باید با تعداد بالایی از دشمنان مقابله کنید و اگر مکان شما فاش شود، نیروهای کمکی دشمن هم از راه می‌رسند تا وضعیت بدتر شود. بنابر این، کشتار مخفی کارانه باید در اولویت‌های شما باشد.

ابتدا آن دشمنی که مسئول تماس برای نیروهای کمکی است را از بین ببرید، سپس دشمنان دیگر را یکی پس از دیگر از پای در بیاورید. اگر می‌خواهید به بقا ادامه دهید و در محاصره دشمن قرار نگیرید، این سبک از بازی کردن می‌تواند نجات بخش شما باشد.

 – اهمیت دوربین حرارتی دید در شب (Thermal Vision)

بازی Ghost Recon Breakpoint

مهارت‌هایی که انتخاب می‌کنید باید بر اساس نیازهای کلاس شما انتخاب شود اما یکی از مهارت‌هایی که حتما از اوایل بازی باید استفاده کنید، دوربین حرارتی دید در شب است. دوربین حرارتی به شما کمک می‌کند تا در شب بهتر ببینید و دشمنان را حتی از پشت دیوار هم نشان می‌دهد.

با این مهارت، نه تنها در شب با مشکلی رو به رو نمی‌شوید بلکه می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. با کمک این دوربین، کشتارهای مخفی کارانه آسان‌تر می‌شود و راحت‌تر می‌توانید به دشمنان شبیخون بزنید.

– اسلحه تک تیرانداز را به وفور استفاده کنید

بازی Ghost Recon Breakpoint

باید از اسلحه‌هایی استفاده کنید که برای کلاس و سبک بازی شما مناسب‌تر هستند اما در مجموع توصیه می‌کنیم که اسلحه تک تیرانداز را فراموش نکنید. با این اسلحه می‌توانید سربازان مهمی که نیروی کمکی خبر می‌کنند یا یک پهپاد دردسرساز را به راحتی نابود کنید.

استفاده از اسلحه تهاجمی (Assault rifle) هم توصیه می‌شود. زمانی که موقعیت شما فاش شده یا غافل گیر شده‌اید، با این اسلحه به دفاع از خود پرداخته و دشمنان را نابود کنید. این دو اسلحه با موقعیت‌های مختلف سازگار می‌شوند و برای فواصل دور یا نزدیک مناسب هستند. اگر علاقه‌ای به مخفی کاری ندارید، ابتدا با اسلحه تک تیرانداز دشمنان مهم را کشته و سپس با اسلحه تهاجمی به کشتار باقی ماندگان بپردازید.

– امتیاز مهارت بدست بیاورید

بازی Ghost Recon Breakpoint

در بازی Ghost Recon Breakpoint با جمع آوری چیزهای مختلف، شکست دادن دشمنان و گشت و گذار می‌توانید امتیاز مهارت بدست بیاورید. این بدین معناست که حتی بدون انجام ماموریت‌های اصلی یا فرعی، می‌توانید لول آپ (Level Up) شوید و مهارت‌های مختلفی را برای شخصیت خود باز کنید.

پس از باز کردن مهارت‌ها و ارتقای تجهیزات، متوجه خواهید شد که بازی تا چه اندازه متفاوت می‌شود. بعضی از مهارت‌ها قدرت بدنی شخصیت شما را افزایش می‌دهند، سرعت تعویض خشاب را بالا می‌برند و باعث می‌شوند تا همیشه یک قدم از دشمن جلوتر باشید. با دریافت امتیاز مهارت، می‌توانید از موقعیت‌های غیرممکن، زنده بیرون آمده و به پیروزی برسید.

 – محدودیت‌های خود را بشناسید

بازی Ghost Recon Breakpoint

بازی‌های کلاسیک همیشه سختی زیادی را به شما تحمیل می‌کردند اما این روزها سازندگان بازی‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا اثر برای شما آسان شود. به همین دلیل هر گاه که یک ماموریت سخت است یا تجهیزات مناسب برای انجامش را ندارید، به شما اعلام می‌شود که نباید به سراغ آن بروید. بهتر است که معمولا این هشدارها را جدی نگیرید و گاهی مهارت‌های خودتان را به چالش بکشید.

از آزمودن خود ترسی نداشته باشید زیرا انجام یک ماموریت سخت، جوایز ویژه‌ای به همراه دارد اما در کل، محدودیت‌های خود را بشناسید، اگر احساس می‌کنید که توانایی انجام یک ماموریت را ندارید، تا اطلاع ثانوی از آن دوری کنید.

 – با آرامش بازی کنید و عجله نداشته باشید

بازی Ghost Recon Breakpoint

این نکته بدیهی است اما عجله‌ای برای انجام ماموریت‌ها نداشته باشید. در ماموریت‌های مهم، آرام پیشروی کنید، خودتان را در بهترین موقعیت قرار دهید و به جای دویدن، این احساس را داشته باشید که واقعا در حال انجام یک ماموریت هستید.

اگر در نزدیکی شما یک دشمن حضور داشت، سنگر گرفته و با استفاده از پهپاد، اطلاعات لازم را به دست بیاورید. زمانی که بدانید دشمنان شما چه کسانی هستند و کجا قرار دارند، فشار از روی شانه شما برداشته می‌شود و می‌توانید تمرکز خود را بر روی کشتن آن‌ها قرار دهید. انجام درست این کارها باعث می‌شود تا بیشترین لذت را از بازی ببرید.

 – به گشت و گذار بپردازید

بازی Ghost Recon Breakpoint

بالاتر اشاره داشتیم که از وسایل نقلیه استفاده نمایید اما این نباید باعث شود تا گشت و گذار را از تجربه خود حذف کنید. با قدم زدن در جزیره بازی، با مناطق متروکه زیادی رو به رو می‌شوید و چیزهای باورنکردنی زیادی را کشف می‌کنید. پس به گشت و گذار بپردازید و از محیط پرمحتوای بازی لذت ببرید.

آیا بازی Ghost Recon Breakpoint را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در این رابطه در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. از وسایل نقلیه استفاده کنیم تا وقتمون هدر نره

    واقعا ممنون از راهنمایی هاتون من همش فکر میکردن باید با پای پیاده این ور و اون ور برم😂😂