تحریم تیک تاک

تماشا کنید: چرا آمریکا خواهان تحریم تیک تاک است؟

دولتمردان آمریکایی به شدت به دنبال تحریم تیک تاک و ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن شبکه اجتماعی هستند. اما چه چیزی باعث شده TikTok مورد اتهام قرار بگیرد؟

به دنبال جنگ تجاری آمریکا و چین، حالا شبکه‌های اجتماعی چینی مخصوصا تیک تاک تحت فشار آمریکایی‌ها قرار گرفته‌اند و به نظر می‌رسد قرار است این اپلیکیشن در ایالات متحده تحریم شود. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در هفته گذشته نسبت به تیک تاک هشدار داد و گفت نباید اطلاعات شخصی به سرور چین منتقل شود، چرا که این اطلاعات به دست حزب کمونیست چین می‌رسد. مدیران TikTok در طول این مدت تمام اتهام‌های آمریکایی‌ها را رد کردند، اما در ادامه شرکت پروتون میل به عنوان یک شرکت خصوصی با انتشار گزارشی هشدار داد که این شبکه اجتماعی، داده‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند و با حزب کمونیست چین نیز همکاری دارد.

از طرف دیگر، دولتمردان آمریکایی نگرانند همانطور که انتشار اطلاعات در فیس بوک به انتخابات قبلی آمریکا آسیب جدی وارد کرد، این بار نیز تیک تاک روی انتخابات آتی آمریکا تاثیرگذار باشد. به همین دلیل دولت آمریکا قصد دارد به طور رسمی ممنوعیت اپلیکیشن‌های چینی را اعلام کند که در صدر این اپلیکیشن‌ها، شبکه اجتماعی TikTok است. استفاده از این برنامه به تازگی به دلیل موارد امنیتی در هند نیز ممنوع شد.

در ادامه با یک ویدیو در گجت تی وی، این موضوع را بررسی می‌کنیم تا ببینیم چه چیزی باعث شده آمریکایی‌ها این قدر به دنبال تحریم تیک تاک و ممنوعیت استفاده از آن باشند.

ویدیوی تحریم تیک تاک در آمریکا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. آمریکا هم مونه معطل