شارژ سریع 120 واتی

iQOO فناوری شارژ سریع ۱۲۰ واتی را به نمایش گذاشت؛ شارژ کامل باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری در ۱۵ دقیقه

ویوو iQOO نمونه‌ای از عملکرد فناوری شارژ سریع ۱۲۰ واتی خود را به نمایش گذاشت که قادر است ظرفیت یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را در ۱۵ دقیقه تکمیل کند.

iQOO جدیدترین فناوری شارژ سریع خود را با توان ۱۲۰ وات به نمایش گذاشت. این فناوری حتی از فناوری شارژ ۱۲۵ واتی اوپو نیز سریع‌تر عمل می‌کند و می‌تواند یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را تنها در ۱۵ دقیقه به طور کامل شارژ کند. در حالی که فناوری شارژ ۱۲۵ واتی اوپو، شارژ این باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی را در ۲۰ دقیقه تکمیل می‌کند.

iQOO از تنظیم کمی متفاوت‌تر استفاده می‌کند. این شارژر خروجی ۲۰ ولت را در ۶ آمپر ارائه می‌کند و سپس دو پمپ شارژ در داخل گوشی آن را به دو جریان ۵ ولت و ۱۲ آمپر تبدیل می‌کند. این پمپ شارژها نیز کمی کارآمدتر هستند. سیستم اوپو از سه پمپ شارژ برای تبدیل ۲۰ ولت و ۶.۲۵ آمپر از آداپتور به ۱۰ وات و ۱۲.۵ آمپر استفاده می‌کند.

همانطور که مشاهده می‌کنید، دو شرکت اوپو و ویوو رویکردهای بسیار متفاوتی را برای دستیابی به یک هدف در پیش گرفته‌اند. در ویدیوی زیر می‌توانید عملکرد نمونه اولیه سیستم شارژ ۱۲۰ واتی iQOO را مشاهده می‌کنید.

ویدیوی عملکرد فناوری شارژ سریع ۱۲۰ واتی

آی کیو او او اعلام کرد اولین گوشی هوشمند خود را با پشتیبانی از شارژ سریع ۱۲۰ واتی در ماه آگوست رونمایی خواهد کرد. آیا این گوشی همان iQOO 3 Pro خواهد بود؟ این مدل اخیرا توسط ۳C با شارژر ۵۵ واتی درج شده است،‌ بنابراین احتمالا باید به دنبال مدل دیگری (مثلا نسخه پرو پلاس) باشیم.

Leakster اخیرا تصویر زیر را منتشر کرده و ادعا کرده که این گوشی دارای پشتیبانی از شارژ سریع ۱۲۰ وات است. البته واضح است که تصویر زیر یک رندر است نه یک تصویر از طراحی نهایی.

شارژ سریع 120 واتی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*