هیوندای ولوستر N

هیوندای ولوستر N سال ۲۰۲۱ با گیربکس اتوماتیک تولید می‌شود

هیوندای ولوستر N سال ۲۰۲۱ با گیربکس هشت سرعتی دو کلاچه برای راننده‌هایی تولید می‌شود که مدل شش دنده‌ای دستی کنونی باب میلشان نیست.

هیوندای خودروساز بزرگ کره‌ای با معرفی هیوندای ولوستر N سال ۲۰۲۱، مدل پیشرفته دو کلاچه اتوماتیکی را در کنار مدل استاندارد شش دنده‌ای دستی روانه بازار می‌کند. مدل سال ۲۰۲۱ که قرار است در ماه اکتبر با گیربکس دو کلاچه هشت سرعتی به بازار خودرو وارد شود شاید چند سال پیش غیر قابل تصور بود.

البته طبق گفته این شرکت، هیوندای ولوستر N خودروی اتوماتیک ساده‌ای نیست. درست است که گیربکس هشت سرعتی این خودرو می‌تواند در حالت تمام اتوماتیک عمل کند ولی هیوندای آن را خودروی شبه مسابقه‌ای توصیف می‌کند که از قواعد دنده دستی پیروی می‌کند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت دسته‌های تعویض دنده در دو طرف فرمان تعبیه شده ولی می‌توان از دنده سنتی نیز استفاده کرد. با فشار دنده به سمت جلو گیربکس به یک دنده پایین‌تر و با کشیدن آن به سمت عقب به یک دنده بالاتر می‌رود. طبق گفته هیوندای این روش تعویض دنده با نیروی گرانش وارد شده بر خودرو بر اثر ترمز کردن و گاز دادن سازگارتر است و همین موضوع رانندگی با هیوندای ولوستر N را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

هیوندای ولوستر N

حقیقت امر آن است که هدف از طراحی ولوستر نیز لذت بردن از رانندگی بوده و نه ثبت رکورد شتاب صفر تا صد؛ دلیل اصلی طراحی منحصربه‌فرد گیربکس این خودرو نیز ارائه تجربه‌ای‌ لذت‌بخش از رانندگی است. برای مثال حالت تعویض دنده‌ای به نام N Grin در هیوندای ولوستر N وجود دارد که توربوشارژ‌ این هاچبک را تقویت کرده و گشتاور را از ۳۵۲ نیوتن متر به ۳۷۶ نیوتن متر افزایش می‌دهد. تنها کافی است که دکمه‌ای را فشار دهید تا تمام تنظیمات حالت رانندگی ولوستر به مدت ۲۰ ثانیه به اسپرتی‌ترین حالت ممکن تغییر یابد و سبقت گرفتن و گذر از پیچ‌های تند آسان‌تر شود.

هیوندای ولوستر N

حالت N Power Shift ولوستر با بکارگیری بیش از ۹۰ درصد از قدرت موتور فعال می‌شود. این حالت، کاهش گشتاور در تعویض دنده را جبران کرده و سرعت را در ۵.۶ ثانیه از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رساند. حالت N Track Sense زمانی فعال می‌شود که سیستم تشخیص می‌دهد شرایط جاده برای رانندگی تهاجمی‌تر مناسب است و به هیوندای ولوستر N حالتی اسپرتی‌تر می‌دهد.

این مورد شامل تعویض به دنده‌های پایین‌تر در پیچ‌های تند است تا با تغییر سرعت ناگهانی دچار مشکل نشوید. همچنین این حالت به موتور ۲ لیتری چهار سیلندر خطی اجازه می‌دهد که از تمام توان خود در مسیر مسابقه استفاده کند. تمامی این تنظیمات نیز در نمایشگر ۸ اینچی استاندارد قابل دستکاری است؛ نمایشگری که اکنون به سیستم ناوبری استاندارد نیز مجهز شده است.

هیوندای ولوستر N

درون کابین ولوستر صندلی‌های اسپرت سبک N Light چرمی به کار رفته که طبق گفته هیوندای حدود ۲ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه‌های پیشین هستند. البته لوگوی N چراغ‌دار هنوز هم در قسمت عقب صندلی‌ها وجود دارد. هیوندای ولوستر N سال ۲۰۲۱ به صورت استاندارد به سیستم‌های دستیار اجتناب از برخورد از جلو، دستیار راهبری جاده‌ای، نگه داشتن خودرو در مسیر، هشدار راننده، دستیار اجتناب از برخورد از نقاط کور و هشدار برخورد با ترافیک از عقب مجهز است.

مدل ۲۰۲۱ ولوستر به صورت استاندارد دارای تجهیزات بهبود عملکردی است که در گذشته با هزینه ۲۱۰۰ دلار به خودرو افزوده می‌شود. این تجهیزات شامل دیفرانسیل ضد لغزش الکترونیک، سیستم دریچه متغیر اگزوز،  چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی، توان ۲۷۵ اسب بخار و دیسک‌های ترمز ۱۳.۶ اینچی جلو و ۱۲.۴ اینچی عقب است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*