هیوندای سانتافه 2021

مقایسه هیوندای سانتافه 2021 با سانتافه 2020

اخیرا هیوندای سانتافه 2021 فیس لیفت به صورت رسمی معرفی شد، اما مدل فیس لیفت این شاسی بلند با مدل سانتافه 2020 چه تفاوت‌هایی دارد؟

شرکت کره‌ای هیوندای اخیرا از سانتافه 2021 پرده برداشت، خودرویی که نسبت به مدل قبلی خود با به‌روزرسانی‌های متعددی همراه شده و فقط نمی‌توان آن را یک مدل فیس لیفت ساده محسوب کرد. از این رو قصد داریم در این مقاله شاسی بلند هیوندای سانتافه 2021 را با سانتافه 2020 مورد بررسی قرار دهیم و با تفاوت‌های آنها آشنا شویم.

تفاوت‌های هیوندای سانتافه 2021 با سانتافه 2020

در قسمت جلو شاهد بزرگ‌ترین تغییر سانتافه 2021 نسبت به سانتافه 2020 هستیم؛ چراکه طراحان برای مدل جدید از جلوپنجره چندضلعی استفاده کردند که تا چراغ‌های جلو امتداد دارد. در بخش جلو شاهد جلوپنجره و دیلایت‌های جدید در کنار ورودی‌های هوای سه‌گوش هستیم.

سپر مدل جدید سانتافه با تغییرات خوبی همراه بوده، اما نمی توان همین تعریف خوب را برای جلوپنجره و چراغ‌های جلو به‌کار برد.

سایر بخش‌های بدنه خودرو با تغییرات زیادی مواجه نشده و نمای جانبی خودرو نیز مشابه مدل سال 2020 سانتافه است و فقط در مدل جدید شاهد رینگ‌های 20 اینچی جدیدی هستیم.

طراحان برای بخش عقب نیز به‌روزرسانی‌هایی را در نظر گرفته‌اند و اکنون یک نوار نورانی نازک چراغ‌های جدید را به یکدیگر متصل کرده است. همچنین هیوندای سانتافه 2021 از سپر عقب جدید در کنار رفلکتور پهن، فلاپ جدید و سیستم اگزوز بهره می‌برد.

در نگاه اول به کابین شاهد تفاوت زیادی نیستیم، اما با کمی دقت می‌توان تغییراتی که طراحان اعمال کرده‌اند را مشاهده کرد. از بزرگ‌ترین تغییر کابین می‌توان به کنسول شناور اشاره کرد که با یک شیب ملایم به داشبورد اتصال دارد.

علاوه بر این اکنون رانندگان از دکمه استارت و شیفتر جدیدی بهره می‌برند و یک انتخاب‌گر حالت سطوح جدید رانندگی در اختیار رانندگان قرار گرفته که به آسانی می‌توانند حالت‌های مختلف چون برف، شن و گل را انتخاب کنند.

طراحان در کابین مدل جدید سانتافه متریال و عناصر متالیک جدیدی استفاده کرده‌اند که در جذاب‌تر شدن کابین نقش زیادی داشته است. همچنین مدل جدید از پشت آمپرهای دیجیتال 12.3 اینچی و صفحه مرکزی 10.25 اینچی جدید بهره می‌برد.

جزئیات دقیق بخش فنی سانتافه 2021 توسط شرکت هیوندای منتشر نشده، اما نمایندگی اروپایی هیوندای از عرضه این خودرو با قوای محرکه هیبریدی و پلاگین هیبریدی خبر داده است. طبق اعلام هیوندای، سانتافه 2021 به عنوان نخستین شاسی بلند جهانی هیوندای محسوب می‌شود که از نسل سوم پلتفرم‌های هیوندای بهره می‌برد و از لحاظ عملکرد، هندلینگ، مصرف سوخت و ایمنی نیز به میزان چشمگیری ارتقا پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. تغیر زیادی نکرده
    اما به هر حال ماشین خوبیه