هک حساب های توییتر

سه نوجوان در خصوص هک حساب های توییتر دستگیر شدند

اخیرا هک حساب های توییتر افراد معروف حواشی زیادی را به همراه داشت و در همین رابطه سه نوجوان به دلیل هک ۱۳۰ حساب کاربری در این شبکه اجتماعی دستگیر شدند.

اخیرا سه هکر نوجوان توانستند طی یک عملیات سایبری حدود ۱۳۰ حساب کاربری توییتر را هک کنند که در این بین یک نوجوان ۱۷ ساله ساکن ایالت فلوریدا آمریکا به عنوان رهبر این گروه هکرها شناسایی شد و دادگاه نیز او را به ۳۰ جرم متهم کرده است. گفتنی است در این عملیات هکرها توانستند بیش از ۱۰۰ هزار بیت کوین را از افراد مختلف سرقت کنند.

جزئیات بازداشت عاملان هک حساب های توییتر

بر اساس گزارش منتشر شده، یک نوجوان ۱۷ ساله به نام گراهام ایوان کلارک به همراه دو نوجوان دیگر به عنوان عاملان این حملات سایبری دستگیر شدند. بر اساس بیانیه‌ای که توسط دادستان ایالتی منتشر شده است، این نوجوان به عنوان یک بزرگسال محاکمه خواهد شد و در این پرونده با ۳۰ اتهام مواجه است. دو فرد دیگر این گروه به نام میسون شپارد ۱۹ ساله انگلیسی و یک جوان ۲۲ ساله از اورلاندو آمریکا نیز دستگیر شدند که هر کدام از آنها در دادگاه ایالت کالیفرنیا با اتهامات جداگانه‌ای مواجه هستند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دادگاه کالیفرنیا، شپارد و یک جوان ۲۲ ساله از اورلاندو آمریکا حساب‌های کاربری هک شده را به یک هکر دیگر با نام کرک فروخته‌اند که در حال حاضر از این هکر اسناد هویتی اعلام نشده است، اما پلیس موفق شد وی را در منطقه تمپا دستگیر کند.

گفتنی است این هکرها در این عملیات به حساب کاربری افراد مشهوری چون باراک اوباما، جوبایدن، ایلان ماسک و بیل گیتس نفوذ کرده و توییت‌های جعلی را منتشر کردند. این توییت‌ها حاوی پیامی بوده که از کاربران درخواست می‌کرد برای خرید بیت کوین به این حساب‌ها مبالغی را واریز کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اگه تو ایران بود یه عده زیر همین پست میگفتن اینا استعداد دارن باید استخدام بشن و نباید دستگیربشن…و آه وناله شون بلند میشد و شروع به مقایسه ایران با آمریکا میکردن…

    مرغ همسایه غازه…