هواپیمای ماخ 3

طرح مفهومی هواپیمای ماخ ۳ توسط ویرجین گلکتیک رونمایی شد

شرکت ویرجین گلکتیک در راستای طرح‌های توریسم فضایی و سفرهای هوایی با سرعت بالا از طرح مفهومی هواپیمای ماخ ۳ – Mach 3 پرده برداشت.

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) همواره به توریسم فضایی نگاه ویژه‌ای داشته و در کنار آن به دنبال پروژه‌های بزرگی چون سفرهای هوایی با سرعت بالا است؛ پروژه‌هایی که برای عملی شدن به نوع جدیدی از هواپیماها نیاز دارند و در همین راستا این شرکت از طرح اولیه مفهومی هواپیمای پرسرعت ماخ ۳ – Mach 3 پرده برداشت. همچنین شرکت ویرجین گلکتیک برای طراحی این محصول خود به دنبال همکاری با رولزرویس (Rolls-Royce) است.

جزئیاتی از هواپیمای ماخ ۳

هواپیمای ماخ 3

بر اساس جزئیاتی که از طرح اولیه این هواپیما منتشر شده است متوجه شده‌ایم که این هواپیما به بال بسیار تیز مجهز شده و قادر است تا ارتفاع ۶۰ هزار پا پرواز کند. همچنین ظرفیت این هواپیما ۹ تا ۱۹ نفر اعلام شده است. برای کابین این هواپیما نیز می‌توان صندلی‌های کلاس پرواز تجاری یا فرست کلاس را سفارش داد. به احتمال زیاد برای این محصول از سوخت هواپیمایی پایدار استفاده خواهد شد.

ویرجین گلکتیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد فلسفه طراحی این محصول با هدف ساخت یک هواپیمای ایمن، قابل اعتماد، پرسرعت و پایدار خواهد بود و در مرحله بعدی قصد داریم سیستم معماری ویژه‌ای را برای این محصول در نظر بگیریم که در آن نوع مواد برای طراحی و ساخت هواپیما انتخاب خواهد شد. گفتنی است این شرکت برای رسیدن به اهداف خود باید راه زیادی را بپیماید، اما طرح اولیه محصول این شرکت برایمان دید کلی از آینده سفرهای هوایی را ترسیم می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*