حذف Google Play Music

حذف Google Play Music و جایگزینی آن با YouTube Music

شرکت گوگل اعلام کرد که از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، Google Play Music _ گوگل پلی موزیک حذف و YouTube Music جایگزین آن خواهد شد.

در روز سه شنبه پستی در وبلاگ YouTube منتشر شد که خبر از حذف Google Play Music و جایگزین شدن آن با YouTube Music می‌داد. در چند ماه اخیر شرکت گوگل در آپدیت جدید YouTube Music قابلیت‌های جدید و جذابی به این برنامه افزوده که توجه کاربران را جلب کرده است.

در آپدیت جدید YouTube Music شما می‌توانید همچنان از قابلیت‌های migrate music، tastes و playlists مانند گوگل پلی موزیک بهره ببرید. ویژگی‌های مذکور به شما در دسته بندی موسیقی‌های دلخواهتان کمک کرده و استفاده از این برنامه را لذت بخش‌تر می‌کنند.

این تغییر از ماه سپتامبر سال جاری در آفریقای جنوبی و نیوزیلند آغاز و تا ماه دسامبر در تمامی بازارهای جهانی اعمال خواهد شد. پس از حذف این برنامه تمامی اشتراک‌گذاری‌ها (Subscriptions) به طور خودکار حذف می‌شوند و سپس برنامه YouTube Music جایگزین Google Play Music خواهد شد.

قسمت‌های Playlists، libraries و content در حال حاضر حذف نخواهند شد و کاربران تا ماه دسامبر فرصت دارند که محتوا‌های خود را به برنامه YouTube Music انتقال دهند. در سال ۲۰۲۱ برنامه گوگل پلی موزیک دیگر قابل دسترس نخواهد بود و از اواخر این ماه کاربران دیگر قادر به خریداری آهنگ‌های بیشتری از Google Play Music نخواهند بود.

YouTube Music علاوه بر قابلیت‌های برنامه پیشین ویژگی‌های جدیدی را به کاربران عرضه می‌کند. صفحه پلیر و جستجو موسیقی نیز مجددا طراحی خواهند شد. ترکیب‌های متفاوتی از موسیقی‌های گوناگون توسط سرویس گوگل ارائه خواهند شد. همچنین ترکیبی از Google Maps و Google Play Music خواهیم داشت. TV app نیز آپدیت خواهد شد. سرویس Google Assistant موسیقی‌های جدیدی را به کاربران پیشنهاد خواهد داد.

نظر شما مخاطبین خوب و عزیز گجت نیوز در رابطه با این تصمیم گوگل چیست؟ شما کدام برنامه را بیشتر می‌پسندید؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*