سهام اسنپ

شرکت MTN سهام اسنپ را هم می‌فروشد

شرکت MTN که جزو بزرگترین سهامداران ایرانسل و اسنپ در ایران محسوب می‌شود، با هدف خروج از بازار خاورمیانه قصد دارد سهام اسنپ و ایرانسل را به فروش برساند.

رالف ماپیتا، مدیر مالی گروه MTN که به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه آفریقا شناخته می‌شود عنوان کرد هرچند اسنپ در بازار تاکسی اینترنتی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اما ما سرمایه‌گذاری در این اپلیکیشن را جزو کسب‌وکارهای غیر اصلی می‌دانیم. گفتنی است راب شوتر، مدیرعامل شرکت MTN طی هفته اخیر از تصمیم این شرکت آفریقایی برای خروج از بازار خاورمیانه و تمرکز در بازار آفریقا خبر داد. گروه MTN قصد دارد با واگذاری دارایی‌های فرعی خود تمامی فعالیت‌های خود را یکپارچه کند تا تهیه نقدینگی آن برای کاهش بار بدهی میسر شود.

فروش سهام اسنپ توسط MTN

اسنپ با رکورد روزانه ۲ میلیون سفر در ایران به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسی اینترنتی در بازار ایران محسوب می‌شود و ۴۳ درصد سهام آن به گروه MTN تعلق دارد. مدیرعامل گروه MTN تاکید کرد این شرکت به صورت تدریجی از خاورمیانه خارج خواهد شد و در گام نخست سهام زیرمجموعه‌های آن در سوریه، افغانستان و یمن به فروش خواهد رسید. سهام ۴۹ درصدی این شرکت در اپراتور ایرانسل نیز به مدت ۳ تا ۵ سال به فروش خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*