واکسن کرونا ایرانی

واکسن کرونا ایرانی آبان ماه سال ۱۴۰۰ آماده خواهد شد

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد شرایط ساخت واکسن کروناویروس بسیار دشوار است و احتمالا واکسن کرونا ایرانی آبان ماه ۱۴۰۰ آماده خواهد شد.

دکتر علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت با اشاره به دشوار بودن مراحل ساخت واکسن ویروس کرونا در دنیا و ایران عنوان کرد برای تولید هر واکسنی می‌بایست فازهای مختلفی طی شود؛ یکی از این فازها فاز پره کلینیکی یا پیش بالینی است که روی حیوانات مورد آزمایش قرار می‌گیرد. علت از اجرای این فاز این است که مشخص شود واکسن در بدن موجود زنده آنتی بادی تولید می‌کند یا خیر و اگر سطح ایمنی مناسبی را به وجود آورد، فاز بعدی اجرا شود.

معاون وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد در فاز نخست، واکسن روی کمتر از ۱۰۰ نفر مورد آزمایش قرار می‌گیرد و هدف از این فاز اطمینان حاصل کردن از ایمنی خود واکسن است. در حقیقت این واکسن را روی انسان آزمایش می‌کنند تا عوارض قلبی و مغزی آن مشخص شود که پس از تایید وارد فاز بعدی ساخت واکسن خواهد شد. در فاز دوم برای تشخیص دوز واکسن آن را روی چند صد نفر دیگر آزمایش خواهند کرد. سپس در فاز سوم پس از بی‌خطر بودن واکسن، آن را به گروه‌های بیش از هزار نفر تزریق می‌کنند.

احتمال تولید واکسن کرونا ایرانی در آبان ۱۴۰۰

دکتر علیرضا رئیسی در ادامه اظهار کرد در حال حاضر شش واکسن در دنیا به فاز سه رسیده‌اند. وی افزود البته واکسن روسیه تمامی مراحل را طی نکرده، اما اکنون به مرحله تولید رسیده است. همچنین یک واکسن چینی موفق به دریافت تاییدیه شده که مختص ارتش چین خواهد بود. معاون وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد:

ایران در مرحله‌ای است که محققان فاز حیوانی واکسن کرونا را آغاز کرده‌اند و در مرحله‌ای قرار دارند که می‌توانند فاز یک و دو را شروع کنند. تولید واکسن حداقل یک سال دیگر طول می‌کشد و آبان سال آینده ممکن است واکسن ایرانی آماده شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

  1. وقتی میگن ایرانی منظورشون اینه که یه برچسب ساخت ایران میزنن روش
    میخان وایسن تا سال دیگه با قیمت خیلی پایین از یه کشور دیگه وارد کنن بعد به نام خودشون بچاپونن به مردم بدبخت این ماتم سرا

  2. بالاخره باید ۱۰ ماه از بقیه واکسنای بازار بگذره تا بتونیم واسه خودمون با مهندسی معکوس واکسن درست کنیم، کلا ما همه چیزمون با مهندسی معکوس داخلی سازی میشه البته باز هم نه به اون کیفیت نمونه اصلی

  3. بابا ماله روسیه رو بخرن چند ماه دیگه میاد

  4. دورود و خسته نباشید 😂

  5. او تا ۱۴۰۰ خیلی مونده

  6. تا آبان ماه ۱۴۰۰ همه مردیم و نیاز به کرونا نداریم

  7. اولا که این واکسن ایرانى اصلا قابل اعتماد نیست و عوارض بدى هم خواهد داشت کسى هم امیدوارم استفاده نکنه که پشیمون خواهد شد اما خب بدرد لایه جرز دیوار میخوره