دیوار

دیوار گزارش عملکرد خود در سال ۹۸ را منتشر کرد

دیوار ، مرجع اصلی نیازمندی‌های رایگان در کشور گزارش سال ۹۸ خود را منتشر کرد. در سال اخیر حدود ۹۸ میلیون آگهی در این پلتفرم ثبت شده است.

پلتفرم دیوار که به عنوان مرجع اصلی نیازمندی‌های رایگان در کشور شناخته می‌شود، گزارش سال ۹۸ خود را منتشر کرد که در این گزارش تاثیر دیوار در کسب‌وکارها و اقتصاد کشور مورد توجه قرار گرفته است. در این گزارش متوجه خواهیم شد که این پلتفرم در سال گذشته به چه میزان متحول شده و کیفیت خدمات آن تا چه سطحی ارتقا پیدا کرده است.

دیوار

طبق این گزارش، پلتفرم دیوار در حال حاضر ۳۵ میلیون کاربر فعال دارد و میزان آگهی‌های منتشر شده آن در سال ۹۸ به بیش از ۹۸ میلیون آگهی رسیده است که از رشد ۳۷ درصدی آن در این حوزه نسبت به سال ۹۷ حکایت دارد.

رکورد ۲۰ میلیون نصب فعال برای اپلیکیشن دیوار

بر اساس آماری که دیوار از دانلود اپلیکیشن خود منتشر کرده است، متوجه شده‌ایم که این پلتفرم جزو محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها محسوب می‌شود. طبق آمار، این اپلیکیشن دارای ۲۰ میلیون نصب فعال است. همچنین بالغ بر ۹۴ درصد از کاربران از طریق اپلیکیشن و فقط ۶ درصد از کاربران به واسطه وب‌سایت به پلتفرم دیوار مراجعه می‌کنند. پیش از شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، بیشترین آگهی‌ها ثبت شده در این پلتفرم مربوط به بهمن‌ماه است.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، میزان ثبت آگهی‌ها در این پلتفرم نیز کاهش پیدا کرده است. از دلایل افزایش تعداد کاربران در این پلتفرم می‌توان به ارائه قابلیت‌هایی چون حالت تاریک در نسخه اندروید ویژه نابینایان و اضافه شدن آی هوم به دیوار اشاره کرد که در شفاف‌سازی قیمت مسکن تاثیر زیادی داشته است. احراز هویت در پلتفرم دیوار با هدف حفظ امنیت کاربران باعث شده تا ریسک سرمایه در این پلتفرم کاهش پیدا کند.

کدام آگهی‌ها در دیوار محبوب هستند؟

گزارش سال ۹۸ دیوار به خوبی نشان می‌دهد که کدام آگهی‌ها در این پلتفرم در نزد مردم از محبوبیت بیشتری برخوردارند. طبق این گزارش، مواردی چون املاک، وسایل نقلیه و وسایل خانه در صدر جستجوهای کاربران قرار داشته‌اند. گفتنی است درج قیمت خودرو و مسکن از ماه‌های اردیبهشت تا شهریورماه ۹۸ ممنوع اعلام شده بود.

دیوار

دیوار در معاملات بازار خودرو نقش زیادی داشته است، به گونه‌ای که ۱۹.۳ درصد از معاملات بازار خودروی تهران از طریق این پلتفرم صورت می‌پذیرد و با توجه به اهمیت این موضوع، در سال ۹۸ پنل نمایشگاهی خودرو و سرویس کارشناسی در محل در کنار فروش سفارشی کارنامه خودرو در پلتفرم دیوار راه‌اندازی شده است.

دیوار

سهم بازار اجاره مسکن هم در این پلتفرم ۲۲.۲ درصد اعلام شده است؛ هرچند سهم این پلتفرم از کل بازار آنلاین اجاره مسکن حدود ۹۶ درصد است.

آمار کسب‌وکارهای فعال در دیوار

این پلتفرم برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ شرایط فعالیت را فراهم کرده است و در همین راستا دیوار توانسته در سال ۹۸ به بیش از ۴۴۷ هزار کسب و کار برای معرفی بهتر خدمات و محصولات کمک کند. محبوب‌ترین دسته در بین کسب‌وکارهای فعال در سال ۹۸ با آمار ۱۰۴ هزار کسب و کار به حوزه املاک مربوط می‌شود. خانه و خدمات پس از املاک در رده دوم قرار دارد.

دیوار

یک کسب‌وکار برای شروع در ایران باید روندی طولانی را طی کند که این روند حداقل ۷۲ روز به طول انجامیده و حدود ۱.۲ درصد از درآمد سرانه آن کسب‌وکار صرف خواهد شد. از این رو شروع فعالیت نیمی از ۴۴۷ هزار کارآفرین فعال در این پلتفرم باعث شد تا دیوار برای کسب‌وکارها صرفه‌جویی ۱۴ میلیون دلاری را طی سال ۹۸ ایجاد کند. از میان این کسب‌وکارها حدود ۱۳۷ هزار کسب‌وکار در تهران، ۴۶ هزار کسب‌وکار در خراسان رضوی و ۲۸ هزار کسب‌وکار در خوزستان فعال هستند.

دیوار بر آگهی‌ها نظارت می‌کند

موضوع نظارت بر آگهی‌ها بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که در این پلتفرم دسته‌بندی‌های مختلفی وجود دارد و اقشار متفاوتی نیز از آن استفاده می‌کنند. در حقیقت از آنجایی که استفاده از این پلتفرم گستردگی زیادی دارد، همواره خدمات و موضوعات مختلفی در آن به چشم می‌خورد. از این رو دیوار روی مواردی مانند کالاهای ممنوعه و خلاف قوانین تعیین شده در این پلتفرم، موضوع رعایت حقوق مولف یا غیر اصلی، تصاویر خلاف عرف و چهره افراد، درج شماره حساب یا شماره کارت و دریافت هزینه کالا پیش از ارسال به صورت جدی نظارت می‌کند تا چنین مواردی در این پلتفرم منتشر نشود.

دیوار

بر اساس گزارش سال ۹۸ دیوار، بالغ بر ۷۶ درصد از آگهی‌هایی که توسط کاربران ارسال می‌شود مورد تایید قرار گرفته و حدود ۲۳ درصد از آنها نیز تایید می‌شوند. به صورت روزانه حدود ۵۰۰ هزار آگهی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به طور متوسط حدود ۱۷۷ هزار از آنها تایید نمی‌شوند. بیشترین دلیل تایید نشدن آگهی به دلیل تکراری بودن درخواست‌ها است.

نظارت دیوار بر چت‌ها

از ابزار چت نیز در این پلتفرم سوءاستفاده‌هایی می‌شود که در همین راستا مسئولان دیوار طی هر ماه حدود ۳۰۰ هزار چت را مورد نظارت قرار می‌دهند که در این بین ۲۰ هزار کاربر به دلیل رفتار ناهنجار خود بازخواست شده و از این کاربران حدود ۱۴ هزار نفر دیگر نیز دیگر امکان دسترسی به ابزار چت را نخواهند داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه