کیفیت خواب خداناباوران از افراد مذهبی بهتر است

کیفیت خواب خداناباوران از افراد مذهبی بهتر است

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که کیفیت خواب کسانی که اعتقادات مذهبی ندارند از سایر پیروان مذهب‌های مختلف بهتر است؛ در ادامه با ما همراه باشید.

میزان و کیفیت خواب در طول ۲۴ ساعت شبانه روز جزو فاکتورهای تاثیرگذار روی سلامت ما هستند که در تازه‌ترین تحقیقات، ارتباط جالب‌توجهی بین این عوامل و اعتقادات مذهبی افراد پیداشده است.

در حالی که اعتقادات مذهبی به اکثر مردم جهان نوعی احساس آرامش و امنیت نسبی می‌دهند، به نظر می‌رسد که این آرامش در مورد کیفیت استراحت و خواب شبانه صادق نیست.

تحقیقات اخیر توسط دانشمندان آکادمی پزشکی خواب آمریکا انجام شده است؛ در حالی که این دانشمندان میزان حداقلی ۷ ساعت خواب در ۲۴ ساعت شبانه روز را برای حفظ سلامت افراد توصیه می‌کنند، نشان داده شده که کاتولیک‌ها و باپتیست‌های مسیحی نسبتا به خداناباوران و آگنوستیک‌ها کمتر می‌خوابند. کلمه خداناباور احتیاجی به توضیح خاصی ندارد، اما می‌توان گفت که آگنوستیک‌ها باور دارند که انسان قادر به درک یا دانستن وجود خدا نبوده و عملا این افراد نسبت به اعتقادات مذهبی بی‌تفاوت هستند.

کیفیت خواب و سلامت افراد

در واقع گفته شده که این پیروان دین مسیحیت به صورت معمول کمتر از هفت ساعت در شبانه روز می‌خوابند؛ همان‌طور که اشاره شد، کیفیت خواب نکته مهمی در حفظ سلامت بوده و اگر افراد به این کیفیت و مدت زمان توصیه شده اهمیت ندهند، مضرات مختلفی در کوتاه مدت و بلند مدت گریبان گیر آن‌ها خواهد شد.

کیفیت خواب خداناباوران از افراد مذهبی بهتر است

تاکنون تحقیقات زیادی در مورد ارتباط مشکلات مختلف سلامتی با کمبود خواب و خواب بی‌کیفیت منتشر شده‌اند؛ مشکلات کوتاه مدتی از جمله ضعف عملکرد در طول روز، احساس خستگی و گیجی و افزایش ریسک بروز تصادفات رانندگی که در کنار عوارض بلند مدتی مثل بیشتر شدن احتمال سکته قلبی و خطرات دیگر، سلامت انسان مدرن در عصر حاضر را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

فاکتورهای مختلفی از جمله محیط استراحت، وضعیت سلامتی، داروهای مصرفی، وضعیت روانی و عوامل دیگر در کیفیت خواب فرد تاثیر دارند؛ با این وجود تحقیق آکادمی پزشکی خواب آمریکا نشان داده که باورهای مذهبی هم به احتمال قوی نقش مهمی در وضعیت خواب و استراحت افراد دارند.

جزئیات تحقیق اخیر

محققان مورد نظر دریافتند که از میان کسانی که به عنوان خداناباور یا آگنوستیک شناخته می‌شوند، ۷۳ درصد افراد به صورت معمول شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابند؛ این در حالی بوده که از بین باپتیست‌ها تنها ۵۳ درصد و از بین کاتولیک‌ها ۶۳ درصد افراد حداقل ۷ ساعت خواب شبانه دارند. به علاوه طبق گفته خود داوطلبان، افراد مذهبی مورد نظر نسبت به سایرین دردسر بیشتری را به هنگام به خواب رفتن تحمل می‌کنند.

یافته‌های این تحقیق بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از یک نظرسنجی با شرکت ۱۵۰۰ نفر بود و به علاوه، در نظرسنجی مورد نظر از افراد در مورد باور آن‌ها به رفتن به بهشت سوال شده بود؛ محققان گزارش کردند که افراد معتقد به این ایده که در نهایت به بهشت خواهند رفت، کیفیت خواب بهتری دارند و به میزان بیشتری در شبانه روز می‌خوابند. به این ترتیب می‌توان به شکل غیر مستقیم نتیجه گرفت که افراد مورد نظر نسبت به زندگی و آینده خود خوش‌بین‌تر و امیدوارتر هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. من با وچود مشکلات فراوان که دارم خواب بسیار راحت دارم سرم را می گذارم خوابیدم بلند میشوم صبح است. نه کابوس نه تشویش و غیره چرا چون میدانم یکی هست که مراقبم هست توکلم به اوست مشکلاتم را آسان خواهد کرد.
  اولا این مقاله ساخت خود بی دین هاست! دوما من در اروپا هستم بین بی دین ها این ها آنقدر مشکل دارند که فقط با مشروب و دیسکو میخواهند فراموش کنند. همه چیز دنیوی دارند ولی احساسات ندارند حس انسان دوستی ندارند اگر شما بین این مردم بیایید درک میکنید چی میگویم. مادر ۶۰ ساله خودش خرچ زندهگی را پیدا میکند اولاد هایش جتی در انتقال کوچ وسایل خانه اش کمک نمی کنند. بیمار روی خیابان بیفتد کسی کمک نمی کند میگویند به من چه! امثالهم بسیار زیاد است. دین خوبی های زیادی دارد این را افراد که به اروپا و امریکا بیاید درک خواهد کرد.

 2. خوب حالا بیخیال دنیای بعدی راحت زندگی می‌کنند و به هر چی که در این دنیا اتفاق میفته رضایت کامل دارن

  • خانم پریا
   شما که از خدا دم میزنید
   حق با شماست همه هم عشق میدونن چیه هم خدا و همه از سگ گرفته تا انسان همه و همه جزعی از یک هستی هستند …
   پس هیچ کس نیازی نداره تا کسی منبع خدا شناسی رو برای هر کسی ترویج کنه ..
   ترویج و رواج از جانب خالق نیست !
   توجه کن دوست عزیز
   شما تفاوت خدا و خالق رو میتونید شرح بدید ؟؟؟؟
   خدا یعنی موجود ،یعنی شناسه دار ،یعنی وجود و توانایی خلق کردن ،
   خب
   خدایان صومری اگر مطالعه کنید متوجه میشید که توانایی خلق ستاره و سیاره و حتی کهکشان هم دارن ! که البته خوده انسان ها هم بر اثر پیشرفت همین قابلیت هارو خواهند داشت !
   ولی ایا خدایان ،قابل پرستیدن هستند ؟؟؟؟
   الان خوده ما انسان ها خداییم ،سگ ،گربه ،تمامی موجودات هستی نوعی خدا در ابعاد مختلف هستند …
   ولی خااالق چی ؟
   خالق افریدگار خدایان هستی است
   یعنی خدایانی داریم که حتی توانایی خلق کیهان هم دارن ! ولی خوده اونا از تجسم خالق بی نهایت بی وصف به وجود اومدن ! متاسفانه خدایان عالم ،خودشون رو خدا بر تمامی موجودات میدونن ،افسوس که همانا ابلیس هستند که نمیدونن خودشون خالق دارن و خالقی که هیچ زاتی برای اثبات نداره ،نه نوره ،نه رنگه ،نه انرژی و نه هیچ فقط حضور داره …
   خب الان اگه من توی ازمایشگاه بتونم یک انسان بیولوژیکی طراحی کنم و خودم رو خدای عالم بدونم ،این جرم نیست ؟؟؟
   مردم و کافران متعصب و یک مشت به اصطلاح خدا پرست و برده خدایان ، همون ابلیس به اسمه خدا هستن که خدا و افریننده هستن و خاالق نیستن ، افریننده توسط خالق خلق شده …پس خدا با خالق بی نهایت باار در متضاد هم هستن
   خب البته که اشتباهاتی هست
   بزرگترین فرشتگان مقرب خودشون اطلاع از این جریان و خالق هستن ولی توانایی اثبات به خدایان رو ندارن چون خدایان در عشق خالص نیستن ولی فرشتگان در عشق خالصن ،پس عشق توانایی درک حضور داره ،،،نه یک مشت اراجیف کیهانی .. به این جهت خدایان با فرشتگان مقرب در تضادن و خودشون رو خدا میدونن ، و اکثره موجودات عالم برده خدایان کاذب هستن …
   پس زیاد در خدا شناسی تند روی نکنید در اصل درسه ابلیس برای همه گزاشتن ..
   همیشه یک شیطان صفت درسه خداشناسی میزاره ،چون درک حضور نداره و دستورات رو نمیدونه از کدوم جناه میاد ، خب بنده ابلیسی ندیدم که در زندگی انسان و موجودات به صورت منفی و بد زات ظاهر شه ،چون مثل انسان های فعلی گیج نیست ،پس یک دشمن بدونید از کجا وارد میشه ، از درستی ها
   یک موجود خردمند توانایی شناخت نفوذ داره نه یک مشت موجود ذهنی و بی خرد و روح فروخته …
   کاره ابلیس اغواست
   اغوا که شاخ و دم نداره
   به وضوح قابل دید هست همه جا …
   ترویج کننده ها ی خدایان کاذب کنترل کنندگان دیگر بردگان هستن ، و در اطاعت خدایان کاذب )ابلیس(
   خالق دان و حضور دان و عارف لال میشه میشینه سره جاش چه برسه خدا ترویج کنه …
   بدرود …..ابلیس برای کوچک نشان دادن حسه حضور و جلوگیری از تعالی موجودات
   همیشه همشون رو از حضور خالق در لحضه ،به جاها و مکان ها و ابعاد دیگه هدایت میکنه و گم راه ،اخرش هم خودش رو خدا معرفی میکنه !!! خب یک برده برده خدای شناسه دار و قابل دید هست ،چون برده اسمش روسه ،برده ،برای یک تیکه نون وجودش رو باخت …

 3. ندانم‌گرایی یا لاادری‌گری یا آگنوستیسم،دیدگاهی فلسفی است که دانستن درستی یا نادرستیِ برخی ادعاها و به‌طور ویژه، ادعاهای مربوط به امور فراطبیعی، مانند الهیات و زندگی پس از مرگ و وجود خدا و موجودات روحانی یا حتی حقیقت نهایی را نامعلوم یا به شکل «ندانم‌گویی»، از اساس ناممکن می‌داند.لاادری‌گری، از گرایش‌های فلسفی است که در عین باور به عینیت و واقعیت جهان، شناخت قسمتی از آن یا کل آن را ناممکن می‌داند.
  خداناباوری، بی‌خدایی یا آتئیسم، در جامع‌ترین معنا، فقدان باور به وجود خدا یا خدایان است.خداناباوری در معنایی کم‌تر جامع، رد کردن این اعتقاد است که خدایی وجود دارد.
  منبع ویکی پدیا
  در متن به اشتباه خداناباور رو به جای آتئیست،آگنوستیک تعریف شده که اشتباه هست.