بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

جزئیات جدید بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد منتشر شد

آخرین قسمت از مجموعه ندای وظیفه، بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد – Call of Duty: Black Ops Cold War کمتر از چند ماه دیگر عرضه می‌شود و در ادامه می‌توانید جزئیات تکمیلی در رابطه با آن را مطالعه کنید.

با اینکه هنوز اطلاعات زیادی از بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد فاش نشده اما جزئیات خوبی از آن در اختیار طرفداران قرار گرفته است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در فصل پاییز منتشر می‌شود و ساخت آن بر عهده استودیوی تری آرک (Treyarch) بوده است. این نسخه قرار است اتفاقات بین قسمت اول و دوم بلک اپس را روایت کند و در آن شاهد حضور چهره‌های آشنایی خواهیم بود. همان طور که می‌دانید، شرکت اکتیویژن اخیرا رویکرد تازه‌ای را در پیش گرفته تا این مجموعه پرطرفدار را به ریشه‌هایش بازگرداند. بازی مدرن وارفر بازگشت شکوهمندی را برای این سری بازی رقم زد و توانست نگاه‌های منفی به قسمت‌های اخیر را تغییر دهد. قسمت جدید نیز قرار است مسیر مشابه‌ای را در پیش بگیرد.

جزئیات جدید بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

سازندگان هنوز از بخش‌های زامبی یا آنلاین اخبار زیادی ارائه نکرده‌اند اما از بخش‌های دیگر اطلاعات نسبتا مناسبی به دست آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مطالعه کنید.

– شخصیت اصلی قابلیت سفارشی سازی دارد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

همانند بازی بلک اپس ۳، شما قابلیت سفارشی سازی شخصیت خود را دارید. تا اینجا مشخص شده که می‌توانید جنسیت، ملیت و نژاد شخصیت خود را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید عضو کدام سازمان باشید، برای مثال، کا گ ‌ب (سرویس اطلاعاتی و امنیتی اتحاد جماهیر شوروی سابق) یا سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (MI6). احتمال دارد که سازمان انتخابی شما در داستان هم تاثیرات جزئی داشته باشد.

بنابر این، بخش داستانی تک نفره بازی را با شخصیتی که خودتان ساخته‌اید، انجام می‌دهید. کسانی که دوست داشتند یک بار دیگر در نقش شخصیت‌های محبوب خود بازی کنند، شاید کمی ناامید شوند اما حداقل در طول داستان با آن‌ها ملاقات می‌کنید.

– حضور یک رئیس جمهور واقعی دیگر

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

همانند بازی بلک اپس ۱، باز هم شاهد حضور یک رئیس جمهور واقعی دیگر در دنیای کال آف دیوتی هستیم. این بار به جای جان اف. کندی، رونالد ریگان را در بازی خواهید دید که بخشی از داستان را پیش می‌برد.

رونالد ریگان از شما می‌خواهد که یک جاسوس روسی با اسم رمز پرسئوس (Perseus) را پیدا کنید، کسی که در حال براندازی و خراب کردن نقشه‌های ایالات متحده است. هنوز نمی‌دانیم که ریگان تا چه اندازه در بازی نقش دارد اما امیدواریم که او را در بخش زامبی‌ها هم ببینیم!

– دیوار برلین در بازی وجود دارد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

در بخش داستانی، دیوار برلین هم حضور دارد. این مسئله برای لحظاتی در تریلر معرفی بازی نیز نمایش داده شد، جایی که یک شخصیت ناشناس احتمالا می‌خواست به سمت دیگر دیوار برود. به نظر می‌رسد که یک مرحله از بازی به فرار مخفیانه از یک سوی دیوار برلین به سوی دیگر آن اختصاص پیدا کرده باشد اما هنوز نمی‌دانیم از منطقه شرقی به غربی می‌روید یا برعکس.

حضور دیوار برلین در بازی جذاب است اما چندان هم غیرمنتظره نیست، در هر صورت کسانی که با تاریخ آشنا هستند می‌دانند که این دیوار یکی از نمادهای بزرگ جنگ سرد بوده است.

– بخشی از داستان در دوران جنگ ویتنام اتفاق می‌افتد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

همانند بازی بلک اپس ۲، داستان این نسخه هم در دوره‌های زمانی مختلف رخ می‌دهد و بعضی از ماموریت‌های آن در دوران جنگ ویتنام اتفاق می‌افتد. این مراحل، شباهت زیادی هم به ماموریت‌های قسمت اول دارند.

البته ما هنوز نمی‌دانیم کدام دوره از جنگ ویتنام در این بازی به تصویر کشیده می‌شود. اگر بلک اپس ۱ را بازی کرده باشید، احتمالا مراحل نبرد خه سان (Battle of Khe Sanh) و حمله عید تت (Tet Offensive) را به یاد دارید که هر دو بر اساس اتفاقات واقعی طراحی شده بودند. می‌توان انتظار داشت که در بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد در مرکز ماموریت‌های مشهور دیگری از جنگ ویتنام قرار بگیرید.

 – بخش دیگر داستان در دهه ۸۰ میلادی روایت می‌شود

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

بازی بلک اپس ۲ شما را در بخش‌های پایانی جنگ سرد در دهه ۸۰ میلادی قرار می‌داد اما قسمت جدید شما را به اوایل دهه هشتاد و دوران آغاز ریاست جمهوری رونالد ریگان می‌برد. این دوره از نظر تاریخی بسیار پرحادثه بود و جنگ سرد در این دوره وارد فاز تازه‌ای شد.

همچنین در تریلر بازی، یک موسیقی دهه هشتاد میلادی از خواننده مشهور آمریکایی، پت بناتر (Pat Benatar) پخش شد و می‌توانیم در بازی منتظر شنیدن آثار کلاسیک بیشتری از دهه ۸۰ و ۷۰ میلادی باشیم.

– بازگشت سه شخصیت محبوب

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

جیسون هادسون (Jason Hudson)، فرانک وودز (Frank Woods) و الکس میسون (Alex Mason) به عنوان متحدان شما در این نسخه حضور خواهند داشت. هنوز نمی‌دانیم که آیا هر سه نفر، در ماموریت‌ها شما را همراهی می‌کنند یا خیر اما ملاقات دوباره با این شخصیت‌های خاطره انگیز، اتفاق خوبی است. شما احتمالا در بخش جنگ ویتنام با این شخصیت‌ها رو به رو می‌شوید.

البته امیدواریم که شاهد حضور شخصیت‌های جدید به یاد ماندنی هم باشیم. در چند مدت اخیر، شخصیت‌های جدید جذابی در بازی معرفی نشده‌اند و احتمالا این مسئله با انتشار قسمت جدید، تغییر پیدا کند.

– پرسئوس بر اساس یک شخصیت واقعی است

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

پرسئوس شخصیت منفی اصلی بازی Black Ops Cold War است و در اکثر مراحل، هدف شما ردیابی و دستگیری این جاسوس مرموز است. اگر احتمالا نمی‌دانید، این شخصیت بر اساس یک جاسوس واقعی طراحی شده و در دنیای واقعی، چنین کاراکتری وجود داشته است.

در دنیای واقعی، پرسئوس یک جاسوس اتحاد جماهیر شوروی بود که در جریان پروژه منهتن، به آمریکا نفوذ و اطلاعات امنیتی زیادی را فاش کرد. با اینکه به این شخصیت در طول تاریخ چندین بار اشاره شده اما هنوز کسی از هویت اصلی او اطلاعی ندارد و حتی نمی‌دانیم که آیا او واقعا وجود داشته یا یک شخصیت خیالی است.

– بخش وار زون (Warzone) در بازی وجود دارد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد نیز همانند مدرن وارفر دارای بخش وار زون است اما هنوز نمی‌دانیم که نقشه یکسانی دارد یا در یک محیط متفاوت جریان خواهد داشت. این بخش هم احتمالا به صورت مستقل و البته رایگان عرضه می‌شود و احتمال دارد که در دهه ۸۰ میلادی جریان داشته باشد.

چنین اتفاقی بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسد و طرفداران بدون شک از یک بازی بتل رویال با محیط و اسلحه‌های قدیمی استقبال خواهند کرد.

– بازی برای نسل جدید کنسول‌ها منتشر می‌شود

بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد

بازی برای پلی استیشن ۴ و ایکس وان عرضه می‌شود اما مطابق انتظار، به نسل بعدی کنسول‌ها نیز خواهد آمد و یک اثر میان نسلی محسوب می‌شود. با این حال، بازی مشخصا برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس طراحی شده و حتی از قابلیت‌های اختصاصی کنترلرهای آن‌ها استفاده می‌کند.

تریلر معرفی بازی از روی نسخه پلی استیشن ۵ ساخته شده بود و گرافیک آن تحسین برانگیز به نظر می‌رسید. با اینکه هدف اصلی سازندگان کنسول‌های نسل آتی است اما با شناختی که از استودیوی تری آرک داریم، آن‌ها در بهینه سازی بازی، همیشه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و طرفداران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نباید نگران چیزی باشند. ناگفته نماند که بازی بر روی کنسول‌های جدید، با رزولوشن ۴K و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد و از هم‌اکنون می‌توان تصور کرد که بازی یک تجربه منحصربه‌فرد را برای طرفداران به ارمغان بیاورد.

همانند قسمت‌های قبلی مجموعه ندای وظیفه، بازی کال آف دیوتی: جنگ سرد نیز در ماه نوامبر منتشر می‌شود و شما در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۳ آبان ۱۳۹۹) می‌توانید منتظر عرضه بازی باشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. به نظر من در جایی از داستان که به گذشته برمیگردم به سراغ های کالاف دیوتی جذاب ترین قسمتش ه