اسنپ دکتر

فعالیت اسنپ دکتر با تصمیم کمیته تخصصی هیئت مقررات‌زدایی بلامانع است

فعالیت اسنپ دکتر با تصمیم کمیته تخصصی هیئت مقررات‌زدایی بلامانع خواهد بود و این اپلیکیشن می‌تواند طی همکاری با آزمایشگاه‌های فیزیکی مراحل تست کرونا را انجام دهد.

وزارت بهداشت در تاریخ ۴ مرداد ۹۹ به استارتاپ‌های حوزه سلامت نامه‌ای را ارسال کرد که طبق آن انجام تست کرونا توسط اپلکیشن‌ها غیرقانونی اعلام شد و ظرف مدت ۴۸ ساعت می‌بایست انجام این تست از تمامی اپلیکیشن‌ها حذف شود. در همین راستا در کمیته تخصصی هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار جلسه‌های متعددی برگزار شد. در این جلسه‌ها ادعای دو طرف بررسی شد و سرانجام وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مرجع برگزارکننده کمیته تخصصی هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار نتیجه این جلسه‌ها را در قالب صورت‌جلسه‌ای به شماره جلسه ۱۱۹ منتشر کرد.

بلامانع بودن فعالیت اسنپ دکتر

اسنپ دکتر

بر اساس تصمیم اعضای هیئت مقررات‌زدایی و طبق قانون و آیین‌نامه‌های ناظر بر خدمات درمانی (از جمله تبصره ذیل ماده ۳۴ آیین‌نامه تاسیس و مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی) فعالیت اسنپ دکتر قوانین وزارت بهداشت را نقض نمی‌کند و به همین دلیل متوقف کردن فعالیت آن از سوی وزارت بهداشت مبنای قانونی ندارد. از این رو نامه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت به دلیل نقض قانون باطل می‌شود و پلتفرم‌های سلامت‌محور که از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مجوز فعالیت دارند، قادر خواهند بود به فعالیت خود ادامه دهند.

تمامی استانداردها و دستورالعمل‌های مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش نیز در اختیار مرجع صدور مجوز فعالیت پلتفرم‌های سلامت‌محور قرار می‌گیرد تا از این طریق به پلتفرم‌ها ابلاغ گردد. در حال حاضر کاربران اسنپ دکتر قادرند بدون هیچ دغدغه‌ای برای انجام تست‌های کرونا از این اپلیکیشن استفاده کنند. نقش اسنپ دکتر باعث آسان شدن اقدامات این حوزه می‌شود و کمک می‌کند که رفت‌وآمدهای غیرضروری کاهش یابد. چنین رویکردی برای حفظ سلامت مردم در نظر گرفته شده و نقش مهمی در موضوع کنترل شیوع کرونا دارد.

تست کرونا در خانه با تست کرونا در آزمایشگاه هیچ نوع تفاوتی ندارد و از همان روش برای بیمارانی که قادر به مراجعه به آزمایشگاه نیستند، استفاده می‌شود. از این رو تمامی افراد به ویژه کسانی که بیماری مزمن دارند یا افراد دارای معلولیت قادر خواهند بود بدون هیچ نگرانی آزمایش‌های کرونا را در خانه خود انجام دهند.

گلرخ داوران، مدیرعامل اسنپ دکتر اعلام کرد:

تمامی مراحل انجام آزمایش کرونا توسط آزمایشگاه‌های معتبر و دارای مجوز فعالیت و تحت نظارت مسئولان فنی آزمایشگاه انجام می‌شود. آزمایشگاه‌هایی که مایل به همکاری با این اپلیکیشن هستند می‌توانند از طریق بخش همکاری با آزمایشگاه درخواست خود را اعلام کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کمک خیلی خوبیه ب مردم