واکسن کرونا

اجازه استفاده اضطراری به دومین واکسن کرونا چینی داده شد

شرکت چینی سینوواک بیوتک موفق به توسعه یک واکسن کرونا بالقوه شد و به همین دلیل دولت چین به این واکسن اجازه استفاده اضطراری را داده کرده است.

شرکت چینی سینوواک بیوتک توانست یک واکسن کرونا بالقوه را توسعه دهد که در گام نخست این واکسن با نام کرونا واک (Corona Vac) برای واکسیناسیون گروه‌های پرخطر مانند کادر درمان در نظر گرفته خواهد شد. شرکت سینوواک بیوتک از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ توسعه واکسن کروناویروس را در انستیتوهای تحقیقاتی چین شروع کرده بود.

جزئیات ساخت دومین واکسن کرونا چینی

شرکت چینی سینوواک در ماه ژوئن از موفقیت‌آمیز بودن فاز یک و دو آزمایش‌های بالینی این واکسن خبر داده بود که این آزمایش‌ها هیچ نوع عوارض شدیدی را به همراه نداشتند. در مرحله دوم این آزمایش‌ها واکسن توانست در بدن داوطلبان پس از ۱۴ روز آنتی بادی‌های خنثی کننده کروناویروس را تولید کند. از این رو با توجه به اثربخشی فوق‌العاده این واکسن، دولت چین برای آن اجازه استفاده اضطراری را صادر کرده است.

گفتنی است دولت چین در اوایل ماه آگوست سال جاری نیز برای واکسن توسعه یافته کروناویروس در شرکت CNBG از زیرمجموعه‌های شرکت داروسازی دولتی سینوفارم اجازه استفاده اضطراری را صادر کرده بود. همچنین طبق اعلام یکی از مقامات بهداشت چین، واکسن کووید ۱۹ در ماه جولای به گروه‌های پر خطر در چین تزریق شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کرونا تا به دست ما برسه مردیم