قیمت خودرو

افزایش قیمت خودرو در بازار ایران؛ قیمت پراید فراتر از ۱۰۰ میلیون تومان

قیمت خودرو در بازار ایران از هفته گذشته تا به امروز روند افزایشی داشته است و فقط در روز ۱۶ شهریور ۹۹ شاهد رشد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی قیمت ماشین به ویژه پراید بوده‌ایم.

طی هفته اخیر بازار خودرو ایران به دلیل رشد نرخ ارز و ریزش بورس ملتهب بود و در همین راستا قیمت خودرو باز هم روند افزایشی پیدا کرد. بررسی‌ها حاکی از آن است که قیمت ماشین فقط در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از ۸ تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و در این بین قیمت پراید به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان رسید. همچنین طبق بررسی‌های جدید قیمت خودروهای بازار ایران فقط در روز ۱۶ شهریور نسبت به ۱۵ شهریور بین ۴ تا ۲۰ میلیون تومان افزایش داشته‌اند.

افزایش قیمت خودرو در بازار ایران – ۱۶ شهریور ۹۹

بررسی بازار خودرو ایران نشان می‌دهد در ۱۶ شهریور ۹۹، قیمت پراید ۱۱۱ به ۱۰۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به روز گذشته ۴ میلیون تومان افزایش داشته است. قیمت پراید ۱۳۱ نیز به ۹۵ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۲ به ۹۶ میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت تیبا صندوق دار از ۱۰۳ میلیون تومان به ۱۱۳ میلیون تومان و قیمت تیبا ۲ از ۱۱۹ میلیون تومان به ۱۲۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. قیمت ساینا نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۱۲۵ میلیون تومان در بازار ایران رسیده است. قیمت سایپا کوییک دستی به ۱۳۸ میلیون و کوییک آر نیز به ۱۴۳ میلیون تومان افزایش یافت.

در بازار امروز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۸۲ میلیون تومان افزایش یافت که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش ۴ میلیون تومانی قیمت این خودرو محبوب بوده‌ایم. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۲۰ میلیون تومان و قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز به ۲۱۵ میلیون تومان افزایش یافت.

قیمت پژو ۴۰۵ GLX به حدود ۱۶۶ میلیون تومان، قیمت پژو پارس سال ۱۹۳ میلیون تومان و قیمت سمند ال ایکس به ۱۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. قیمت پژو ۲۰۷ دستی در بازار امروز با رشد ۳ میلیون تومانی به ۲۵۶ میلیون تومان رسید و مدل اتوماتیک آن نیز با رشد ۱۸ میلیون تومانی به ۳۷۵ میلیون تومان افزایش یافت. در بازار آزاد ایران قیمت رانا ۱۸۳ میلیون تومان، دنا ۲۴۷ میلیون تومان و دنا پلاس نیز ۲۸۴ میلیون تومان است.

قیمت خودروهای مونتاژی نیز با افزایش مواجه شده است؛ برای مثال قیمت هایما اس ۷ توربو به ۶۳۲ میلیون تومان، سراتو به ۷۸۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ نیز به ۷۹۲ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. بورس دلار سکه همه چی گرون بشه بعد خودرو ثابت بمونه؟ خب خودرو هم مثل سایر بازارا گرونی و سوددهی داره حفظ سرمایه مطمئنیه و جالب اینجاس با هربار گرونی بازار رونق میگیره و وقتی ثابته قیمتا رکود میشه

  2. ساخت پرایدو متوقف کردن اینم هر روز داره افزایش پیدا میکنه

  3. به درد نخور ترین ماشین تو ایران پرایده که بیشتر از ۱۰۰ میلیونه هیچکس نمیتونه پرایدم بخرم😂

  4. کاری که روحانی با این مملکت کرد چنگیز و اسکندر نکردن