قیمت بلیط تهران استانبول

قیمت بلیط تهران استانبول به صورت رفت و برگشت به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان رسید

قیمت بلیط تهران استانبول رفت و برگشت به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان رسید. اما چرا نرخ بلیط سفر به ترکیه به این میزان افزایش پیدا کرده است؟

در حال حاضر قیمت بلیط مسیر تهران به استانبول حدود ۴۷ تا ۵۳ میلیون تومان اعلام شده است که در صورت خرید بلیط رفت و برگشت هزینه سفر به این کشور همسایه به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. گفتنی است نرخ بلیط سفر به ترکیه آن هم به صورت رفت و برگشت، پیش از عید کمتر از ۶ میلیون تومان بود.

بررسی دلایل افزایش قیمت بلیط تهران استانبول

بررسی‌ها نشان می‌دهد لغو پرواز ایرلاین‌های ایرانی دلیل اصلی این افزایش قیمت است. در واقع کشور ترکیه به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به ایرلاین‌های ایرانی اجازه پرواز نمی‌دهد و در حال حاضر انحصار پرواز تهران به استانبول در اختیار ایرلاین قطری است و مسافران ایرانی نیز برای سفر به ترکیه مجبور به پذیرش قیمت‌های نجومی این ایرلاین هستند. در چنین شرایطی این سوال مطرح می‌شود که چگونه ترکیه به ایرلاین‌های ایرانی اجازه پرواز بین تهران و استانبول را نمی‌دهد، اما ایرلاین قطری این اجازه را دارد تا مسافران ایرانی را به دوحه و از آنجا به استانبول منتقل کند؟

گفتنی است شرکت هواپیمایی ترکیش طی دو ماه گذشته چندین بار اعلام کرد مجددا مسافران ایرانی را از استانبول به تهران و بالعکس جابه‌جا خواهد کرد، اما هر بار به بهانه شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران این پروازها لغو شدند و حتی بسیاری از مسافران نتوانستند بلیط هواپیما خود را برگشت دهند و وجه پرداختی خود را دریافت کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خب دلار حتما روی همه چیز تاثیرگذاره و با روند صعودی باعث افزایش قیمت میشه الخصوص که این پرواز بین المللی هست و داخلی نیس و اگه این سفرکاری نباشه مهاجرت ضروری نیس که هزینه ای متحمل شد